Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пожар горя в магазин за техника в комплекс "Изгрев" в Бургас (ВИДЕО и СНИМКИ) (ОБНОВЕНА)

| обновено на 14.04.20 в 21:04

Пожарът в складовата зона на магазина за техника в бургаския комплекс "Изгрев" бе локализиран около 19:30 часа. По първоначални данни засегнатата площ е около 450 кв.м., съобщи полицията. Огнеборците са спасили второ складово помещение с площ 420 кв.м. До окончателното ликвидиране на пожара на мястото на инцидента ще останат три противопожарни екипа. Вероятно първоначалния оглед на местопроизшествието с участието на пожаро-технически експерт ще стартира утре, поради високата температура в помещението към момента.

Сигналът за пожара бе подаден в 15:05 часа. Веднага към мястото на инцидента са се отправили два противопожарни автомобила с шестима огнеборци.

Огромни черни кълба с пушек се издигаха от двуетажната сграда на магазина, разказа репортер на БНР Бургас, който бе на място. Паркингът на мола не е можел да се види от задимяването. 

Пожарът е започнал от складовите помещения. 

Заради високата температура в началото пожарникарите не са успели да влязат в помещенията. Пушеците значително намаляха. Те обаче са опасни за вдишване, защото съдържат вредни химикали. Затова и полицията на място се опитва да разпръсне любопитните, събрали се да гледат.

От съображения за сигурност бяха евакуирани медиците и пациентите от намиращия се в непосредствена близост новооткрит медицински център, съобщи във facebook профила си кметът Димитър Николов, който бе на мястото на пожара.

На мястото на пожара бяха изпратени четири автомобила и 17 огнеборци 

Служителите от магазина бяха евакуирани, няма пострадали от инцидента. Предвид леснозапалимите стоки, съхранявани в склада  и трудността при овладяването на пожара, за съдействие бяха изпратени още два противопожарни автомобила  и 11 огнеборци.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Без вода в част от село Суходол тази вечер и утре

За авария на уличен водопровод в средецкото село Суходол, съобщи ВиК Бургас. Това е причината тази вечер и утре част от населеното място да останат без вода. Водоподаването ще бъде възстановено след отстраняване на аварията. В бургаския комплекс „Братя Миладинови“ в понеделник от 9 до 15 часа няма да има вода в района, който е между улиците..

публикувано на 23.02.25 в 23:07

Организират благотворителен концерт и базар в подкрепа на 35-годишния Радослав

Благотворителен концерт „Заедно за Радослав“ предстои в Бургас на 2 март, тогава ще се проведе и базар в негова подкрепа. Младият мъж има нужда от бъбречна трансплантация, за да живее. С множество инициативи  приятелите и близките му се надяват, че ще бъде събрана необходимата сума, за да бъде направена  операцията в Турция. Негов донор ще е баща..

публикувано на 23.02.25 в 17:30

Ивет Горанова и Цанко Цанков подкрепят каузата в памет на "пеперуденото дете" Гого

Двамата известни български спортисти подкрепят каузата в памет на "пеперуденото дете" от Перник, което си отиде от този свят в края на миналата година. Деветгодишният Георги имаше нелечимо и тежко заболяване, но беше изпълнен с любов и искаше да научи хората да бъдат добри и да не приемат различните според външния им вид, а според душите им...

публикувано на 23.02.25 в 17:00

Кукерите от Меден рудник дариха значителна сума за лечението на онкоболна жена

Кукерската група „Козият рог“ от кв. Меден рудник дари над 14 хиляди лева за лечението на Милена Матева,  която се бори с тежко онкологично заболяване. Кукерите пресъздадоха обичая миналата неделя, 16 февруари  в квартала. Те обходиха къщите и играха, за да прогонят злото, като пресъздадоха и ритуалите "заораване" и "засяване".   Кукерите в..

публикувано на 23.02.25 в 16:00

Утре спират водата в част от к-с „Братя Миладинови“

Утре от 9 до 15 часа няма да има вода в част от бургаския к-с „Братя Миладинови“, информират от ВиК дружеството. Водоподаването ще е спряно в района между улиците: "Места", "Камчия", "Струма", "Вардар", "Странджа" и "Стара Планина". Причината е, че ще се извършват строително монтажни работи. От дружеството информират, че във връзка с изграждане на..

публикувано на 23.02.25 в 11:51
Основен акцент е създаване на много повече възможности за участие на младите хора в градския живот

Общински план за младежта предстои да бъде приет в Бургас

Общински план за младежта предстои да бъде приет в Бургас. Сред специфичните негови цели са насърчаване на неформалното обучение, на подкрепата за млади хора, които не учат и не работят, както и стимулиране на ангажираността на подрастващите.  "Основен акцент е създаване на много повече възможности за участие на младите хора в градския живот, повече..

публикувано на 23.02.25 в 10:58

Днес е Неделя месопустна или Месни заговезни

Месни заговезни е винаги в неделя, 8 седмици преди Великден.  До края на Великите пости са забранени месото и месните  продукти .  През цялата седмица до Сирни Заговезни се устройват веселби и игри, защото след това те са строго забранени. Денят се нарича  Неделя Месопустна, защото е последният ден преди постите, когато се яде месо.  От днес до..

публикувано на 23.02.25 в 09:51