Електронните адреси за кореспонденция, на които НАП изпраща съобщения и документи до физическите и юридически лица, вече могат да се заявяват и коригират онлайн от клиентите чрез използване на нова електронна услуга „Управление на достъпи и на контактна информация“. Притежателите на ПИК, издаден от агенцията, или електронен подпис, могат да променят имейлите и телефоните за контакт с НАП за целите на изпълнението на данъчно-осигурителните изисквания. По този начин комуникацията между данъчната администрация и потребителите ще се улесни, намалявайки значително случаите на неактуална контактна информация.
Електронният адрес за кореспонденция по чл. 28, ал. 2 от ДОПК за получаване на съобщения от НАП е задължителен за лицата, регистрирани по Закона за данъка върху добавената стойност, и поради тази причина актуалният имейл трябва да е един, поясняват от НАП. При всяко актуализиране на имейл, системата изпраща линк на електронна поща, който изисква потвърждение преди промяната да влезе в сила. Смяната на телефон за контакт се извършва в 2 стъпки, като няма пречка да бъде посочен мобилен номер, уточняват от приходната агенция.
Новата услуга е достъпна под името „Управление на достъпи и на контактна информация“ в портала за е-услуги на НАП - https://portal.nra.bg/ . От НАП съветват потребителите да предоставят актуален имейл за кореспонденция, за да може комуникацията с приходната агенция да се извършва изцяло електронно, а не на хартия
Започва от днес авариен ремонт на ул.„Стара планина“ в участъка от ул. „Републиканска“ до ул. „Каваци“. За времето на ремонтните дейности, алтернативният маршрут ще преминава през ул. „Одеса“ и ул. „Бузлуджа“, а излизането ще става през ул. „Люлин“. Това съобщава Община Созопол. От администрацията предупреждават гражданите да не паркират своите..
Инвестиционни намерения, продажба на имоти, концесионен интерес към минерални водоизточници и разкриване на нови работни места в бъдещ Спа комплекс в село Медово. Това са само част от докладните, които ще разгледат днес общинските съветници в Поморие. Предвидено е местният парламент да разреши на общината ремонт и реконструкция на бившата сграда..
Четвърти бойкот на големите търговски вериги е обявен за днес, а срещу банките е за втори път. Според бившия омбудсман Мая Манолова, масовото намаление в супермаркетите през миналия четвъртък е пряк резултат от бойкота. 70% от всичко, което беше продадено в този ден, беше на промоция, докато в Западна Европа делът на промоционалните стоки обикновено е..
Държавният бюджет за годината бе одобрен на първо четене от Парламента на заседание, продължило до късно през нощта. Финансовата рамка за годината предвижда рекордно ниво на разходите и приходите, съответно близо 97 млрд. и над 90 млрд. лева. Заложеният дефицит е 6,4 млрд. лева, или 3% от брутния вътрешен продукт. По-рано депутатите гласуваха на..
В Ямбол доброволците от сдружение „Бъди човек“ започват поредната си благотворителна кампания. В навечерието на Великден те ще предоставят хранителни продукти на повече от 300 самотни възрастни и семейства в неравностойно положение. Кампанията се организира три пъти годишно в навечерието на големите християнски празници – Възкресение..
Здравеопазването е приоритет за абсолютно всички социални, демографски и електорални групи, като единствено при хората над 65 г. е изместено от желанието за ръст на пенсиите. Според абсолютното мнозинство от българите, 57%, най-значително увеличение на средствата в Бюджет 2025 трябва да има за здравеопазване. Това показва национално представително..
Първият „ЖЕНФЕСТ“ започна в Бургас. Фестивалът е посветен на дамите и техния празник - 8 март. Организатори са фондация „Астика“, сдружение „Асоциация за стратегическо управление Делфи“ и Регионална библиотека – Бургас. Началото беше поставено от музикални и поетични изпълнения на възпитаничка от НУМСИ „Панчо Владигеров“, хорова група..
Общинският съвет в Созопол прие промени в Наредба за определянето и администрирането на местните такси и цени на услуги на територията на общината, които..
Областния т.нар. "капан" за безстопанствени селскостопански животни ще бъде изграден в сливенското село Глушник, стана ясно днес на срещата на..
Главна подстанция и съоръжение Н.Н. 0,4kw. ще бъдат включени в концесията на "Пристанищен терминал Бургас изток-2”, част от пристанище Бургас. Това реши..