Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бургас

Разкриха канал за трафик на мигранти (ОБНОВЕНА)

Задържани са четирима души, сред тях е и организаторът - жена

| обновено на 23.12.21 в 16:06
6
Снимка: Радио Бургас

Четирима души са задържани за трафик на мигранти. Последната група от 15 афганистански граждани е хваната на 19 декември, каза директорът на Бургаската полиция старши комисар Калоян Калоянов. Действията на каналджиите са следени в продължение на месец. Шофьорите са взимали по 3500 лв. за прекарването на мигрантите през нашата граница, като от значение е и разстоянието. 

Организаторът на канала е жена на 58 години, която е задържана на територията на област Хасково. Тя се занимава с подобна дейност от 1999 година. При претърсване на жилището ѝ разследващите са намерили и иззели 25 телефона с карти на мобилни оператори от България, Турция, Гърция и Словения, обясни прокурор Иван Кирков, административен ръководител на Районната прокуратура в Бургас. Днес Бургаският районен съд взе спрямо нея мярка за неотклонение „Задържане под стража“.  Престъплението, за което е привлечена, е определено като  „тежко“ умишлено по смисъла на закона, като за него се предвижда наказание „Лишаване от свобода“ за срок от 1 до 6 години и глоба от 5000 лв. до 20 000 лв.

Със задържаната група от 15 мигранти са арестувани и двамата шофьори, които е трябвало да ги превозят. Те са на 23 години от Бургас, на които е обещана сумата от 3500 лева, като от значение била дължината на маршрута,  всеки от мигрантите плащал по 500 евро. 


Четвъртият задържан е на 26 години, отговарял е за дейността на шофьорите и останалата дейност преди да се отчете на организаторката на канала. 

В продължение на месец е констатирано от отдел "Криминална полиция" към ОД на МВР, че пилотна кола е придружавала превозните средства с нелегалните мигранти.  малко След тях се е движила друга кола, която е следяла за това как се движи придвижването на мигрантите, поясни Калоянов. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Разбиха депо за съхранение на наркотици в "Победа"

Около 5 килограма "друсан чай" и 5 грама метамфетамин са намерени и иззети след претърсване на частен дом, разположен в бургаския квартал "Победа".  Служителите на Първо районно управление - Бургас установили, ч е жилището е използвано като депо за съхранение на наркотичните вещества.  По случая е образувано досъдебно производство. Работата по..

публикувано на 17.02.25 в 11:00
Снимката е илюстративна

Не спират кражбите на пътни знаци по пътищата в Ямболско

Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в Ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде има липсващи или повредени знаци, не са малко и подаваните сигнали от водачи, коментира директорът на..

публикувано на 17.02.25 в 10:05

Печка на дърва подпали къща в село Козичино

Къща в поморийското село Козичино се запали след неправилно използвана печка на дърва, съобщават от бургаската полиция.  Съобщението за инцидента е получено около 5,30 часа на 14 февруари.   Огънят е изпепелил покривната конструкция и вътрешната част на четири от помещенията.  Къщата е собственост на 66-годишен несебърлия. Работата по случая..

публикувано на 17.02.25 в 09:40

Ученици посетиха лабораторията към ОДМВР-Бургас

Фиксиране и изземване на дактилоскопни следи от различни повърхности, спецификата на системата за въвеждане и обработка на дактилоскопни следи и отпечатъци "АFIS", както и с технически методи за изследване истинността на различни документи, бяха демонстрирани пред учениците от профил "Обществени науки с изучаване на криминалистика и криминология" към..

публикувано на 15.02.25 в 15:15

Бургаски общински съветник е задържан след спречкване в бар

За срок до 24 часа е задържан снощи общинският съветник Георги Манев, съобщиха за БНР Бургас от Областната дирекция на полицията. До задържането му се е стигнало след спор и пререкания в бургаски бар с Иван Кичев, кмет на Средец. Срещата между двамата е била случайна, но е възникнало напрежение. Стигнало се е до саморазправа. По случая е..

публикувано на 15.02.25 в 12:22

БОС потвърди паричната гаранция от 2 000 лева за Антон Иванов

Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение „парична гаранция от 2 000 лева“ на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси.  Заради този случай бургаският полицай от „Специализираните сили“ Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има съмнения за..

публикувано на 14.02.25 в 22:25

При засилено полицейско присъствие гледат мярката за неотклонение на Антон Иванов

При закрити врата и засилено полицейско присъствие Бургаският окръжен съд гледа мярката за неотклонение на Антон Иванов. Той е обвинен за незаконно притежание на пистолет със заличени номера. Заради този случай полицаят участвал при задържането му Димитър Николов подаде оставка и обвини ръководството на полицията, че е направен опит за промяна и..

публикувано на 14.02.25 в 16:10