ДПС е трета политическа сила в региона – с 14.49%, четвърти са „Възраждане“ – 13.86%. За БСП са гласували 8%. 3.97% са дали своя вот за „Има такъв народ“ в Бургас. 4.33% имат „Български възход“ в Бургас.
Разместване със сигурност ще има при „Продължаваме промяната – Демократична България“. Димитър Найденов постига сериозен личен резултат – 3 156 преференции. Преди преразпределението на гласовете от чужбина, коалицията, най-вероятно, ще вкара трима депутати от Бургас. Погледнато чисто технически – нито един от тях не е от ПП „Продължаваме промяната“. Водачът, Константин Бачийски, е председател на ПП „Средна европейска класа“, а Димитър Найденов и Даниела Божинова са от „Демократична България“.
"В момента има някакво разпределение, но няколко от мандатите са динамични. Във всички случаи ГЕРБ-СДС ще запази своите четири мандата, а вече в зависимост от това дали „Има такъв народ“ ще успее да влезе или не, ще има и допълнителни преразпределения", каза председателят на РИК Михаил Хаджиянев.
Финалното разпределение на мандатите ще бъде направено от ЦИК, след като бъдат обработени 100% от гласовете.
Преброяването на бюлетините в бургаска област продължи цяла нощ. Небрежност и много грешки в протоколите причиниха забавянето, каза Михаил Хаджиянев.
"Доста небрежно попълнени протоколи. Това е мое разочарование, но очевидно, че без професионална администрация и без човек, който да работи и да е по-добре подготвен, поне един човек в секция, много трудно ще се справим. Да не говорим за евентуални предизвикателства, като два избора в един".
Гласуването едновременно с машини и хартиени бюлетини също много забавило броенето, коментираха и представители на секционни комисии.
Данните показват, че бургазлии са предпочели гласуването с машина пред хартиената бюлетина. А избирателната активност от вота в неделя е с близо един процент по-висока, в сравнение с предходните избори.
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..
Заседават делегатите на 51-вия конгрес на БСП, които трябва да гласуват и промени в устава на партията, с които да се върне или старото положение председателят да се избира от конгреса или не чрез пряк вот. Над 890 са делегатите, които се регистрираха на форума. На конгреса е и председателят на парламента Наталия Киселова. Тя заяви, че БСП и лявото..
Две проверки са разпоредени във връзка с работата на Областната дирекция на МВР в Бургас. Това стана ясно след изслушване на вътрешния министър Даниел Митов. Искането бе на партия МЕЧ, а поводът твърденията на бургаски полицай за оказан му натиск по време на работа. Проверките се ръководят от служители на дирекция "Инспекторат" към МВР. Сред..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов ще бъде изслушан в НС за твърдения на полицай от Областната дирекция на полицията в Бургас, че му е оказван натиск за арест на конкретно лице , в чийто автомобил има съмнение, че са били подхвърлени незаконно оръжие и наркотични вещества. Вносител на искането за изслушване е лидерът на МЕЧ Радостин..
Правителството отлага с една седмица - до 21 февруари, планираното за утре разглеждане на законопроектите за държавния бюджет за тази година и за бюджетите на Държавното обществено осигуряване и на Националната здравноосигурителна каса. Това става ясно от прието вчера решение на Министерския съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова е поискала..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването,..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само..