Проблемът е от лятото, когато се въведе Единната информационна национална система и всички рецепти станаха електронни.
Касае се предимно за изписването на лекарства по каса, уточни д-р Христина Николова, която е общопрактикуващ лекар и ежедневно се сблъсква с проблема.
"Ние изписваме един флакон в определена дозировка от дадено лекарство. В аптеките обаче не могат да го приемат този един флакон, а го виждат като една таплета. Не знам това по какъв начин се случва, но те виждат нещо съвсем друго от това, което ние сме назначили. Представете си един възрастен и болен човек, в какъв омагьосан кръг влиза в този момент."
От регионалната фармацевтична колегия са информирани за разминаването, посочи нейният председател Любима Бургазлиева:
"Най-вероятно това е софтуерен проблем, тъй като софтуерите на общопрактикуващите лекари и на аптеките са различни. В някой случаи, в резултат на доработките на софтуерите, се получават проблеми при изписването."
Според личните лекари, софтуерът трябва да се уеднакви. А Министерството на здравеопазването настоява, че са създадени всички условия за въпросната синхронизация.
Подробности в звуковия файл.
С 65 милиона лева по-малко за разходи са заложени в новия проект за бюджет на Здравната каса за тази година, подготвен от кабинета "Желязков". Проектът с намалени приходи и разходи, в сравнение с изготвения от служебното правителство, ще бъде разгледан на извънредно заседание на Надзорния съвет на Касата. Над 9 452 000 000 лева като приходи и разходи..
Родители с петиция против забраната на внасяне на шишета в детските градини. Повече от 640 са се подписали срещу наредбата на РЗИ, която оказва се съвсем не е от сега. Според Павлина Иванова, чието дете е 4-та група в детска градина в Айтос на практика децата там трябва да пият вода от чешмата. "Тази наредба за нас не е приложима, тъй като заради..
Бургас се присъединява към националната кампания за отбелязване на Световния ден в подкрепа на деца с онкохематологични заболявания – 15 февруари. В знак на съпричастност в 18.30 часа мостът ще бъде осветен в златист цвят. Целта на кампанията е да бъде показана подкрепа към децата болни от рак и техните семейства. Всяка година в България..
По случая с танцуващите с новородени бебета акушерки в отделението по Неонатология на МБАЛ „Д-р Иван Селимински“ Сливен не са открити данни за извършено престъпление и е постановен отказ от досъдебно производство. Това е крайното становище на Районната прокуратура след извършена едномесечна проверка по случая. Д-р Таня Праматарова:..
Сдружението на младите лекари в Бургас ще проведе здравно-информационна кампания за превенция на полово предавани болести. Предвидена е среща с ученици от Руската гимназия, целта е насърчаване на информираността и повишаване на здравната култура на подрастващите. Един от участниците в инициативата д-р Вержиния Георгиева коментира: „Искаме да..
Най-много пациенти постъпват в отделението по физикална и рехабилитационна медицина на УМБАЛ-Бургас след смяна на става или други ортопедични операции. Отделението работи по 5 клинични пътеки за рехабилитация и физиотерапия като извън болницата, това е възможно само в базите на бившите санаториуми. Най-често пациентите влизат в отделението..
Областният управител проф. Мария Нейкова подкрепи пред Министерство на здравеопазването искането на „Сдружение на семейните лекари“ в Бургас за включване на децата в програмата за ваксинация срещу сезонния грип, изготвена от Национално сдружение на общопрактикуващите лекари в България. Темата за необходимостта от превенция сред подрастващите лекарите..
С 65 милиона лева по-малко за разходи са заложени в новия проект за бюджет на Здравната каса за тази година, подготвен от кабинета "Желязков". Проектът с..