Бившият главен прокурор Иван Гешев коментира мотивите на ВАС за отстраняването му от поста. Бургас стана четвъртият град, в който той представи формацията си - Граждански блок. Основен проблем, за който го информираха бургазлии са ниските заплати и липсата на инвестиции.
Самият Гешев не е разбрал мотивите на ВАС за отстраняването си.
"Като чета решението на ВАС и те не знаят какъв е бил статута ми. От това бързане сътвориха правен абсурд".
Гешев представи формацията си като нова, в която хората са водещи с основна цел да върне вярата им в политиката.
"Ние сме формация от нов тип чиято цел е да имаме само граждани, а не партийци. Структурата ни е хоризонтална, а не вертикална. В сдружението влизат около 40-50 неправителствени организации и така не може да участваме в изборите, но ще настояваме за промени в Конституцията, чл. 12 - да могат граждански сдружения да участват в политическия процес. Ако това не се направи ще използваме партиите, а не обратното", посочи още бившият главен прокурор.
В Бургас той коментира и работата на Съдебната власт, която според него продавала делата.
"Вие виждате как свършват подобни дела - едната причина е политическа, а другата е осребряване, разкешване. Вижда се как политическата система овладява съдебната власт, контролът е директен. Вървим към диктатура от латино тип – ще имаме първата в света ротационна диктатура", коментира още Гешев.
Национален протест се проведе в София на партия "Възраждане". Предварителната информация бе, че той ще се проведе пред БНБ, участниците обаче се насочиха и към сградата на представителството на Европейската комисия. Стигна се до напрежение, след като протестиращите хвърлиха боя, яйца и пиратки. Те се опитаха да подпалят вратата на сградата, предадоха..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Продължаващата през последните десетилетия война на пътя и загубата на стотици човешки животи задължава единодушно всички парламентарни групи да се обединят за решителни мерки за намаляване до минимум на..
Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев. Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..
Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна Коментарът му дойде в отговор на заявеното по-рано от президентът Румен Радев Народното събрание и..
Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис Аладжов и Александър Койчев към министъра на регионалното развитие, съобщават от партия "Възраждане". Загубите на водопреносната мрежа на питейна вода са проблем с национално значение. В бургаска..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
Национален протест се проведе в София на партия "Възраждане". Предварителната информация бе, че той ще се проведе пред БНБ, участниците обаче се насочиха..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата...