Община Мизия ще изтегли 2 милиона лева заем за погасяване на дълговете си към НАП. Това решиха общинските съветници на извънредно заседание по проблема. Решението стопира намерението на общината да продаде сградите на кметството в село Софрониево и на читалището и пенсионерския клуб в село Крушовица, които бяха предложени от НАП на публична продан за погасяване на задълженията.
Съгласихме се, защото това беше единственият начин да спрем продажбата, каза кметът на с. Крушовица Илия Илиевски:
1 200 000 имат задължения към НАП. Няма друг начин. НАП взема 13% наказателна лихва, а банката - 3.5%.
Кметовете на двете села все още не са получили аргументирани обяснения от Общинския кмет Виолин Крушовенски, който управлява трети мандат, защо са заложени сгради в селата им, без да са уведомени за това.
Заемът ще се връща 6 години на 6 еднакви вноски. Преди да приемат решението за него, общинските съветници са поставили условие да им бъде предоставена информация кога и какви заеми са теглени през годините и как е станало натрупването. Справката трябва да бъде готова до 3 дни.
Кметът на община "Мизия" Виолин Крушовенски не беше открит за коментар.
Проблеми за въздушния трафик в цял свят предизвика затварянето на л ондонското летище "Хийтроу". Аеропортът не функционира заради големия пожар, избухнал в намираща се наблизо електрическа подстанция. Заради пожар в електрическа подстанция британското летище "Хийтроу" ще е затворено през целия ден Повече от 1 350 полета и около 290 000 пътници..
Във Военноморските сили си спомнят за загиналия в Газа Марин Маринов като за изключително отговорен човек . Марин Маринов е българинът, загинал при нападението в Ивицата Газа Флотилен адмирал Ваньо Мусински, който познава капитан Маринов от 1992 година заяви: "Ужасно съжалявам за тази трагедия. Изключително отговорен, начетен и..
През последните близо 15 години няма регистрирани пожари в дискотеки и нощни клубове в шуменска област. Контролът е стриктен, а собствениците на подобни обекти спазват изискванията. Това обясни пред БНР главен инспектор Росен Борисов, началник на сектор "Превантивна и контролна дейност" към Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на..
Горната камара на германския парламент (Бундесрат) одобри конституционна поправка, проправяща пътя за използване на финансов пакет от 500 милиарда евро за финансиране на отбрана, инфраструктура и климатични проекти, предаде ДПА. ХДС/ХСС и ГСДП: Да се отменят конституционните правила, ограничаващи бюджетния дефицит Конституционният съд на..
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще се срещне с президента на Сърбия Александър Вучич другата седмица, съобщи завеждащата пресслужбата на Комисията Паула Пиньо. Тя потвърди, че фон дер Лайен е получила писмо, подписано от 31 евродепутати, които настояват срещата да не се провежда именно заради събитията в..
В Ямбол - родния град на загиналия в Ивицата Газа капитан Марин Маринов, приятели и близки настояват за по-активна намеса на държавата в изясняването на инцидента. Изключително отговорен и дисциплиниран, интелигентен и с огромно сърце – това е Марин, сподели негова приятелка от детството. "Потресена съм от това, което е станало, не..
"Домовата книга" трябва да отпадне и да се сложи край на този неудачен за българския народ експеримент. Това каза пред репортери в Кюстендил, където беше за празника на града, Мая Манолова, която е кандидат за нов мандат като омбудсман. Много хора я заговаряха по това какво може един обществен защитник в още по-трудната ситуация и криза в..
Идеята за разкриване на хранителни магазини в пощенските станции е все по-обсъждана, мненията са противоречиви, а разискванията по темата вече..
Необходима е сериозна работа с полицаите, за да не смятат случаите на насилие над животни за смешни. Това заяви за БНР ветеринарят и дългогодишен..
Как и за колко се работи в "Български пощи"? Въпросите за условията на труд и заплащането в Националната пощенска служба вълнуват не само хилядите..