Засилени мерки за сигурност преди реванша между Балкан и Левски Лукойл

От Балкан ще предприемат сериозни мерки за сигурност за срещата си с Левски Лукойл

Баскетболен клуб Балкан ще предприеме засилени мерки за сигурност за реванша от четвъртфиналите на турнира за Купата на България срещу шампиона Левски Лукойл, за да гарантира безпроблемното протичане на срещата. Двубоят е утре от 19:00 часа в "Арена Ботевград". Отборът на Балкан спечели първата среща в София с 81:80 точки на 27 декември.

"За обезпечаване на обществения ред и недопускане на инциденти отново ще работят съвместно полицейски служители, охранителни фирми и Дирекция "Жандармерия".Феновете на гостуващия отбор ще бъдат допускани през отделен вход и ще бъдат настанени в определен сектор. Ще има засилен контролно-пропусквателен режим. Призоваваме всички, които ще присъстват на мача, да не носят никакви остри, твърди и обемисти предмети, в това число парфюми/чадъри. В залата няма да се допуска внасянето на никакви бутилки. Всички присъстващи ще бъдат щателно проверявани. Няма да бъдат допускани лица под въздействие на алкохол, наркотици или други упойващи вещества, както и лица с видимо агресивно поведение. Апелираме към всички фенове на Балкан да не отговарят по никакъв начин, ако има възникване на провокации към тях!", се казва в официално съобщение на клуба.

Стойчо Младенов: Пенев не се сбогува с отбора

Наставникът на ЦСКА - София Стойчо Младенов говори пред медиите преди утрешния двубой с Осиек в Лигата на конференциите. Екзекуторът на Ливърпул заяви, че има пълен картбланш да работи пълноценно начело на "червените", като основната цел е в следващите две години отборът от стадион "Българска армия" да спечели шампионската титла...

публикувано на 04.08.21 в 20:50

Тунчев: Най-важното е утре да не допуснем гол

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев говори преди утрешния двубой с Копенхаген от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. "Надявам се да покажем добра игра и да успеем да зарадваме нашите привърженици с победа. Всеки отбор има слаби места. Всеки един от нас знае какъв е зарядът за този двубой, не..

публикувано на 04.08.21 в 20:46
Илия Димитров

Локомотив (Сф) привлече още един нападател

Локомотив (Сф) привлече още един нападател в редиците си.  В тима от "Надежда" се завръща Илия Димитров, който игра там и в предишен период. Наскоро 25-годишният Димитров се раздели с Левски. Договорът на футболиста е за две години. Той ще е алтернатива за центъра на атаката на алжиреца Карим Бухмиди.

публикувано на 04.08.21 в 12:40
Олимпиакос - Лудогорец

Лудогорец изпусна Олимпиакос в Гърция

Футболистите на Лудогорец приключиха наравно при гостуването си на гръцкия Олимпиакос - 1:1 в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Голмайстори: Десподов в 50-ата минута за българите и Камара в 87-ата за домакините. Реваншът в Разград е във вторник (10 август) от 21.00 часа.    Мачът започна равностойно, като двата тима стартираха..

публикувано на 03.08.21 в 23:53
Втора лига

Миньор и Марица с победи във Втора лига

Футболистите на Миньор (Перник) надиграха регионалния си съперник Септември (Симитли) с 4:2 в среща от третия кръг на Втора лига. Перничани поведоха до почивката с 2:0, а след това в зрелищно и резултатно второ полувреме, двата тима си размениха по два гола. Първото попадение дойде в 33-ата минута, когато Методи Костов реализира отсъдената от рефера..

публикувано на 03.08.21 в 21:13
Гергана Топалова

Гергана Топалова отпадна на старта в Пескара

Гергана Топалова отпадна в първия кръг на тенис турнира за жени на червени кортове в Пескара (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.Топалова загуби от поставената под номер 4 Мария Лурдес Карл от Аржентина с 6:1, 2:6, 3:6 за 2:29 часа...

публикувано на 03.08.21 в 19:14
Октавио Мантека

Локомотив (Сф) подписа с двама нови

Локомотив (Сф) привлече с едногодишни договори двама нови футболисти.  Единият е 27-годишният атакуващ халф Октавио Мантека. Бразилецът е бивш играч на Берое. Другият е българин - бившият футболист на Арда Стойчо Атанасов. Десният бек е на 24 години.  С това столичните "железничари" продължават да укрепват селекцията си за елита, в който се завърнаха..

публикувано на 03.08.21 в 14:10