Писмо, намерено в автомобила на нападателя от Утрехт, засилва версията на разследващите, че при вчерашната стрелба все пак става дума за тероризъм. Въпреки това полицията не изключва личен мотив.
Все още не е ясно какво пише в писмото, намерено в откраднат автомобил, с който вчера предполагаемият извършител се опита да избяга.
Роденият в Турция 37-годишен Гьокмен Танъш бе задържан снощи в Утрехт. Полицията съобщи, че няма доказателства за връзка между него и жертвите. Повече подробности около продължилия през цялата нощ разпит не се съобщават. Продължават разпитите и на още двама арестувани във връзка със стрелбата.
Трима души загинаха вчера - 19-годишно момиче и двама мъже на 28 и 49 години. Други петима са ранени, някои от тях тежко. На площад „24 октомври“, мястото на стрелбата, днес цял ден се стичат хора с цветя и свещи.
„Първата ми реакция беше страх, че насилието поражда повече насилие, че омразата ще победи. Но сега вече преобладава вярата ми в хората около мен, в нашия народ“, споделя Феликс Денис, жител на Утрехт.
Цветя поднесе и кметът на града Ян ван Занен. „Вчерашният ден беше трагичен, черен ден за цялата страна, но особено за Утрехт в сърцето на Холандия“, каза той.
„Осъждаме нападението и изразяваме солидарността си с холандския народ и правителство“, написа турското външно министерство, след като турският президент Реджеп Ердоган обяви, че службите в Турция са започнали свое разследване на случая.
Крайнодесният популист Геерт Вилдерс използва случая за вътрешнополитическа разправа с правителството, като призова правосъдния министър Фердинанд Граперхаус да подаде оставка. Причината - заподозреният извършител е бил многократно арестуван и разследван за опит за убийство и изнасилване, както и за връзки с терористичната организация „Ислямска държава“.
В Холандия знамената във всички държавни институции днес ще бъдат спуснати наполовина в памет на жертвите на вчерашното нападение в трамвай в град Утрехт, при което загинаха трима души, а петима бяха ранени. Разследването на случая продължава,..
Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от задържаните за погрома срещу сградата на Европейската комисия в София по време на протеста на "Възраждане" в събота. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на..
Със запалени свещи под формата на сърце, подредени пред катедралния храм "Света Богородица", украинската общност в Пловдив отбеляза третата годишнина от началото на широкомащабната война на Русия срещу Украйна. "24 февруари е датата, която..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп изрази готовност да се срещне не само с руския президент Владимир Путин, но и с украинския - Володимир Зеленски. На пресконференция с гостуващия във Вашингтон френски президент Еманюел Макрон Тръмп, който..
Стотици хора участват тази вечер в София в шествие в подкрепа на Украйна. От сградата на президенстската администрация участниците в Гражданския събор в подкрепа на Украйна се отправиха към представителството на Европейския парламент и на Европейската..
Състоянието на папа Франциск е показало "леко подобрение“, съобщиха от Ватикана. Главата на Римокатолическата църква прекара 11-ия си ден в болница с двустранна пневмония, предаде АФП. "Критичното клинично състояние на Светия отец показва леко..
Общото събрание на ООН прие втора за деня резолюция по повод 3-годишнината от началото на руското пълномащабно нахлуване в Украйна. Проектът беше на Съединените щати, но в текста бяха внесени толкова поправки, че в крайна сметка американският представител..
Френският президент Еманюел Макрон се срещна с Доналд Тръмп в Белия дом в опит да укрепи подкрепата за Украйна срещу "агресора“ Русия. Макрон пристигна в Белия дом Срещата дойде в момент, когато отношенията на американския президент с Москва..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.