Резултати и класиране в Първа лига

Снимка: БФС

Срещи от 28-мия кръг от първенството на България по футбол в Първа лига, първа шестица:

Боряна Калейн спечели бронзов медал на обръч в Ташкент

Боряна Калейн спечели бронзов медал, а Никол Тодорова завърши на осма позиция на финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Възпитаничката на Марияна Памукова Калейн изигра много добре композицията си и беше оценена с 34.750 точки (18.700 трудност; 8.000 артистичност; 8.150 изпълнения).  В единствения си..

публикувано на 28.04.24 в 11:47

Черно море - Локомотив Пловдив пряко по "Хоризонт"

Футболното ни първенство в Първа лига ще продължи днес с три мача от втората фаза. В първата шестица от 17.45 часа Лудогорец е домакин на Крумовград и при успех ще спечели за 13-ти пореден път шампионската титла на страната.  От 20.15ч. във Варна, Черно море приема Локомотив Пловдив.  Тази среща ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт"..

публикувано на 28.04.24 в 08:38

Астън Вила и Челси разделиха точките в зрелищен мач

Астън Вила и Челси  завършиха наравно 2:2 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия . Футболистите на Унай  Емери изиграха отлично първо полувреме, когато взеха преднина от две попадение с голове на Марк Кукурея и Морган Роджърс. След почивката Нони Мадуеке  и Конър Галахър  донесоха равенството.

публикувано на 28.04.24 в 06:31

Пари Сен Жермен отложи празнуването на поредната титла във Франция

Пари Сен Жермен отложи поне до следващия кръготпразнуването на третата поредна титла във франското футболно първенство. Пред своята публика ПСЖ не успя да надиграе гостуващия Льо Авър в мач завършил 3:3. Резервата Гонсало Рамос отбеляза дълбоко в добавеното време за крайното 3:3, след като парижани изоставаха с 1:3 малко преди края. ПСЖ има аванс от..

публикувано на 28.04.24 в 06:25
Белослава Кръстева

Три български победи на Европейското първенство

Българките постигнаха три победи и две ремита, като допуснаха само една загуба в осмия кръг на Европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени, което се провежда на о-в Родос в Гърция. С най-предно класиране от националките два кръга преди края е Белослава Кръстева, която заема 15-о място след като направи реми с французойката Софи..

публикувано на 28.04.24 в 06:16
Григор Димитров

Григор Димитров отпадна още на старта на турнира в Мадрид

Григор Димитров отпадна още на старта си на турнира на клей в Мадрид от сериите "Мастърс" с награден фонд 7 877 020 евро, след като отстъпи пред чеха Якуб Меншик с 2:6, 7:6 (4), 3:6 за 2 часа и 33 минути игра. Това бе първи мач между най-добрия българин и 18-годишния чех, като това бе и втора победа на Меншик над играч от Топ 10. Съперник в третия кръг..

публикувано на 28.04.24 в 06:11

Славия победи Ботев Пловдив в битката за седмото място

Славия стартира с победа плейофите в битката за седмото място в Първа лига. Играчите на Златомир Загорчич надделяха с минималното 1:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 31-ия кръг на шампионата и записаха едва втори успех в последните си седем мача в първенството. Единственото попадение в срещата на стадион „Христо Ботев“ отбеляза Галин..

публикувано на 27.04.24 в 21:20