Бостън е на победа от финал в НХЛ

Хокеистите на Бостън записаха шеста поредна победа.

С голове на Крис Вагнер и Брад Маршанд във втория период, хокеистите на Бостън победиха Каролина с 2:1. Така Бруинс вече имат солидна преднина от 3-0 победи във финала на Източната конференция на НХЛ.

Туукка Раск спря 35 изстрела за Бостън, които спечелиха шест поредни мача за първи път от 1978 г. насам. Те са една победа от третия си финал на Купа на "Стенли" за последните девет години. Каролина е домакин в мач номер 4 в четвъртък.

Калвин дьо Хаан вкара за домакините, а Къртис Макелхини направи 29 спасявания, след като бе предпочетен на мястото на Петър Мразек, който допусна 10 гола в първите две срещи от серията.

Само четири отбора в историята на НХЛ са успявали да спечелят серията, когато са изоставали с 0-3. За последно това направи Лос Анджелис през 2014 г., а капитанът на Каролина Джъстин Уилямс беше в този отбор на Кингс, който обърна Сан Хосе в първия кръг.

Александър Лазаров

Александър Лазаров с лесен успех в Белград

Александър Лазаров победи лесно с 6:1, 6:1 представителя на домакините Борис Бутулия в среща от демонстративния турнир по тенис в академията на Янко Типсаревич в Белград. Българинът постигна общо пет пробива в мача срещу заемащия 1301-во място в световната ранглиста. Мачът продължи само 55 минути, а третата ракета на България постигна втори..

публикувано на 14.07.20 в 22:26
Себастиан Фетел

"Рейсинг Пойнт" започна преговори с Фетел

Тимът на "Рейсинг Пойнт" е започнал разговори с четирикратния световен шампион Себастиан Фетел, за да го привлече в изгряващия отбор от Формула 1 догодина, съобщава германският вестник "Билд". Изданието твърди, че Фетел може да замени мексиканеца Серхио Перес в тима, който ще се преименува на "Астън Мартин" от 2021 година. Договорът на Перес..

публикувано на 14.07.20 в 20:51
Уесли Снайдер

Уесли Снайдер се завръща във футбола

Уесли Снайдер не изключва завръщане във футбола през следващия сезон, съобщават медиите в Холандия. 36-годишният бивш халф може да бъде поредният холандец, който ще възобнови своята кариера. Бившият футболист на Аякс, Реал Мадрид и Интер Милано ще започне тренировки с аматьорския ДОС Холанд Ститзе Бойс в родния му град Утрехт. Това може да..

публикувано на 14.07.20 в 20:49
Габриела Петрова

Габриела Петрова спечели в Пловдив

Габриела Петрова спечели състезанието в тройния скок на атлетическия турнир "Пловдив", който се проведе в едноименния град. Петрова постигна резултат от 14.38 метра. В същата дисциплина при мъжете Георги Цонов регистрира 16.10 метра. Силно постижение имаше и в спринта на 100 метра, където Светлин Иванов записа 10.33 секунди. При жените..

публикувано на 14.07.20 в 20:25
Бившият треньор на младежкия национален отбор по волейбол Пламен Христов  ще съди федерацията

Треньор ще съди волейболната федерация

Един от най-добрите разпределители в историята на българския волейбол и настоящ треньор - Пламен Христов, информира, че ще заведе съдебно дело срещу Българска федерация по волейбол (БФВ). Причината е едностранно прекратен от централата договор с него като наставник на младежкия ни национален отбор. „Договорът ми бе за още две години и с..

публикувано на 14.07.20 в 17:34
Интер

Интер се изкачи до второто място

Интер успя да стигне от 0:1 до 3:1 срещу Торино в последния мач от 32-рия кръг в италианската Серия А.  В 17-ата минута Андреа Белоти даде аванс на Торино. В началото на второто полувреме Ашли Йънг изравни, а в 51-ата минута Диего Годин направи 2:1 в полза на Интер. Десет минути след това Лаутаро фиксира крайното 3:1. Интер се изкачи до второто място..

публикувано на 14.07.20 в 05:58
Гранада - Реал (Мадрид)

Реал (Мадрид) се потруди за мъчен успех в Гранада

Реал (Мадрид) e все по-близо до титлата в испанското първенство, след като трудно надви Гранада с 2:1 като гост в мач от 36-ия кръг. Ферлан Менди реализира в 10-ата, а шест по-късно Карим Бензема удвои аванса на „белия балет”. Дарвин Мачис намали на 1:2 в 50-ата минута.  До края на срещата домакините доминираха, но Реал успя да устиска аванса си и..

публикувано на 14.07.20 в 05:50