Йонузова ще се бие за златото

Мелис Йонузова
Снимка: sportal.bg

Мелис Йонузова се класира за финала в категория до 69 килограма на международния турнир по бокс за жени в Усти над Лабем (Чехия).

Йонузова се наложи над Елина Густафсон от Финландия.

В спора за златото утре тя ще излезе на ринга срещу европейската шампионка за жени до 22 години от Владикавказ 2019 Бузеназ Сюрменели (Турция).

Боряна Калейн

Боряна Калейн остана четвърта в Киев

Боряна Калейн и Катрин Тасева заеха съответно четвърто и седмо място в многобоя при жените на 36-о европейско първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Калейн зае четвъртата позиция, като до последно се бореше за медал, но изпускането на бухалка в последното й изпълнение практически я лиши от място на почетната стълбичка. Тя..

публикувано на 29.11.20 в 19:13
Владимир Зографски

Поставиха под карантина Владимир Зографски

Владимир Зографски не стартира в квалификацията и ще пропусне второто състезание от Световната купа по ски скок във финландския зимен център Рука. Причината е, че треньорите на националния отбор Матиаш Зупан и Яка Рус са дали положителни проби за коронавирус и Зографски е изолиран като контактно лице от съображения за сигурност. Той ще се..

публикувано на 29.11.20 в 18:22
Хана Йоберг

Хана Йоберг триумфира в спринта при жените

Шведката Хана Йоберг спечели спринта на 7.5 км от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Йоберг повали всичките десет мишени, измина трасето за 21:01.4 минути и записа четвърта победа в кариерата си. Втора и трета завършиха съответно представителките на Норвегия Марте Олсбу Рьозеланд на 23.9 секунди и Каролине Кнотен на 37.8..

публикувано на 29.11.20 в 18:20
Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Вр)

Лудогорец с труден успех срещу Ботев (Вр)

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 Ботев (Враца), в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство. Домакините можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Елвис Ману комбинира с Каули в наказателното поле и бразилецът се озова на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов скъси ъгъла и изби. В 16-ата минута опит за центриране..

публикувано на 29.11.20 в 16:00
Йоханес Клаебо

Йоханес Клаебо отново завърши първи

Двукратният носител на Световната купа по ски бягане Йоханес Клаебо (Норвегия) спечели преследването на 15 км свободен стил във финландския зимен център Рука. Клаебо, който вчера триумфира в интервалния старт на 15 км класически стил, измина трасето за 35:09.8 минути. Той победи с финален спринт със 7 стотни разлика носителя на Световната..

публикувано на 29.11.20 в 15:28
Терезе Йохауг

Норвежка триумфира в преследването в Рука

Носителката на Световната купа за миналия сезон Терезе Йохауг (Норвегия) спечели преследването на 10 км свободен стил ски-бягане във финландския зимен център Рука. Норвежката измина трасето за 25:06.2 минути и записа втори успех в Рука, след като вчера триумфира в интервалния старт на 10 км класически стил. Втора на 47 секунди завърши..

публикувано на 29.11.20 в 15:19
Втора лига

Спортист разгроми Септември (Сф) в Своге

Спортист (Своге) разгроми Септември София с 5:1 и постигна най-голямата си победа във Втора лига. Това беше пети успех за водения от Ивайло Василев тим в рамките на последните 6 шампионатни мача. Двата отбора имаха проблеми с попълването на групата поради различни причини. Спортист бе с пет резерви, а гостите от София с три. Това принуди..

публикувано на 29.11.20 в 15:17