Холандия обърна Северна Ирландия в края

Отборът на Холандия победи Северна Ирландия с 3:1 в мач от трета група на европейските квалификации по футбол, след като губеше до 80-ата минута с 0:1. Гостите отбелязаха в 75-ата минута чрез Джош Магенис, въпреки че през целия мач „лалетата“ доминираха на терена в Ротердам. В 80-ата минута Мемфис Депай изравни, а в добавеното време холандците вкараха дори два гола – Люк де Йонг и отново Депай.

Така в класирането на първите три места с по 12 точки са Холандия, Германия и Северна Ирландия, но британците са с мач повече. В другия мач от групата Беларус и Естония завършиха 0:0. По този начин беларусите загубиха шансове за класиране през евроквалификациите, но пък автоматично се класират за плейофите през Лигата на нациите.

Белгия – Сан Марино  9:0
Лос Анджелис Лейкърс е на финал, ЛеБрон Джеймс (23) вкара 38 точки.

Лос Анджелис Лейкърс на финал, Леброн Джеймс блести

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс се класира за първи път от 10 години на финала в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада след победа 117:107 точки над Денвър Нъгетс в петия мач от финала на Западната конференция. Така „Езерняците“ спечелиха серията с 4:1 победи и за титлата очакват победителя от двойката на Изток: Бостън - Маями,..

публикувано на 27.09.20 в 08:00
Ботев надигра Левски с 2:1

Отборът на Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 като домакин на Левски в мач от 7-ия кръг на Първа лига по футбол. И двата гола за домакините отбеляза Атанас Илиев в 15-ата и 20-ата минута, а за „сините“ реализира Борислав Цонев от дузпа в 27-ата. С двете попадения Илиев вече е голмайстор на първенството със седем гола от седем мача. Левски прекъсна..

публикувано на 26.09.20 в 23:18
Кирил Десподов

Десподов игра 10 минути срещу Лацио

Българският национал Кирил Десподов се появи в игра като резерва при загубата на Каляри от гостуващия Лацио с 0:2 в среща от втория кръг на Серия А.  Десподов влезе в 80-ата минута на мястото на Джовани Симеоне.  За римляните това беше първи мач за сезона, след като срещата им с Аталанта миналата неделя беше отложен. Лацио поведе още в 4-ата минута..

публикувано на 26.09.20 в 21:42

Лудогорец надигра Берое, буря прекрати мача

Лудогорец събра 16 точки, след като се наложи с 2:0 над Берое и оглави класирането след 7-ия кръг. Двете попадения бяха дело на Клаудио Кешерю и Сисиньо в рамките на 5 минути през първото полувреме. Първата ситуация беше за гостите от Берое, които вкараха топката във вратата, но попадението беше отменено от съдията заради нарушение. След..

публикувано на 26.09.20 в 21:09

Джокович: Не се страхувам от вируса

Световният номер 1 Новак Джокович не се притеснява от заразяване с коронавирус на Откритото първенство на Франция, докато се подготвя за турнира, който започва в неделя.  През юни Джокович и съпругата му Йелена се заразиха с вируса, но сърбинът заяви днес, че няма притеснения в Париж след постоянните тестове от август, когато мъжкият тенис беше подновен..

публикувано на 26.09.20 в 20:47

Краев донесе победа на Мидтиланд

Българският национал Божидар Краев осигури втората победа на Мидтиланд в 3-ия кръг на датското първенство, след като вкара за крайното 1:0 срещу Рандерс в 6-ата минута. С този успех участникът в Шампионската лига събра 6 точки, колкото има и намиращия се на върха с мач по-малко отбор на Брьондби. Краев завърши атака от ляво, като Николас Дюр овладя..

публикувано на 26.09.20 в 20:26
Евертън продължава без грешка във Висшата лига

Гол от дузпа на бразилския плеймейкър Ричарлисон донесе победата на Евертън с 2:1 при гостуването на Кристъл Палас в мач от третия кръг на Висшата лига в Англия по футбол. С този успех „карамелите“ удължиха перфектния си старт като вече имат 3 победи от 3 мача и водят с 9 точки. Гостите доминираха през по-голямата част от мача и логично..

публикувано на 26.09.20 в 19:35