Посланикът на Швейцария: Имаме специални отношения заради Луи Айер

Посланикът и Стефка Костадинова си разменят талисмани.

Посолството на Швейцария и Българския олимпийски комитет поздравиха нашите спортисти, които ще участват на третите младежки зимни олимпийски игри в Лозана през януари.

На тях ще има директна връзка между двете страни - треньор на отбора ни по кърлинг е Рето Зайлер.  Има и друга - историческа, и посланик Мюриел Берсе Коен специално я подчерта - чуйте изявлението и в звуковия файл.
Президентът на федерацията по ски Цеко Минев, който неотдавна беше избран за вицепрезидент на Българския олимпийски комитет, сподели очакванията си за представянето ни в Лозана.

Той поясни и в какво се състои работата му на новата длъжност - лобиране за домакинството на страната ни на зимни младежки олимпийски игри. Чуйте повече от него в звуковия файл.

Българките във всички финали на отделните уреди в Киев

България ще има представителки и  в четирите финала на отделните уреди на европейското първенство, което се провежда в украинската столица Киев. Ева Брезалиева ще се бори за отличията във финалите с бухалки и с въже, а Стилияна Николова влезе сред осемте най-добри в тези с топка и с лента. Във втория ден на състезанието момичетата на..

публикувано на 27.11.20 в 16:56
Десподов (вдясно) след мача с Тотнъм: Далеч сме от истината

Десподов: Далеч сме от истината

Нападателят на Лудогорец - Кирил Десподов, заяви след поражението от Тотнъм с 0:4 в турнира по футбол Лига Европа:  "След такъв мач трудно се говори. Нищо не ни се получи. Тотнъм бе по-класният отбор и спечелиха закономерна победа. Трябва да направим сериозен анализ на този мач, защото сме далеч от истината. Надявам се това да ни мотивира да..

публикувано на 27.11.20 в 08:11
Станислав Генчев

Станислав Генчев: Бяхме тотално надиграни

Старши треньорът на Лудогорец - Станислав Генчев, заяви след загубата при гостуването на Тотнъм с 0:4 в турнира по футбол Лига Европа: „Подходихме с трима централни защитници, тъй като в първия мач в Разград Тотнъм създаде повечето си положения през центъра на отбраната ни. Това не даде много възможности на противника през центъра днес, но ни..

публикувано на 27.11.20 в 08:02

Тотнъм с категорична победа над Лудогорец (всички резултати от Лига Европа)

Лудогорец загуби като гост на Тотнъм с 0:4 в среща от четвъртия кръг на 10-та група на турнира Лига Европа. Поражението е четвърто за разградчани в групата и на практика сложи край на надеждите на тима за класиране за фазата на елиминациите. Лудогорец остава на дъното в класирането без спечелена точка. В началото на мача футболистите на Жозе Моуриньо..

публикувано на 27.11.20 в 00:00

Безредици спряха поклонението на Марадона

Аржентинските власти решиха да спрат допускането в президентския дворец на жители на страната, които пристигнаха за прощалната церемония с футболната легенда Диего Марадона, съобщава ТАСС. Пред сградата има голяма тълпа, но никой не е допускан вътре от поне 40 минути. Няколко десетки служители на реда стоят на входа на двореца. Гражданите, дошли на..

публикувано на 26.11.20 в 23:42

Марица взе гейм на Вакъфбанк

Марица показа блясък и в последната среща от домакинския си турнир в Група C на Шампионската лига, но загуби в четири гейма срещу един от най-добрите отбори в света Вакъфбанк. В зала Колодрума, воденият от Джовани Гуидети турски тим бе абсолютно безмилостен с българските шампионки в първите две части, а в крайна сметка спечели с 3:1 (25:9, 25:10,..

публикувано на 26.11.20 в 22:46

Акрапович: Доминирахме през второто полувреме

Старши треньорът на ЦСКА София Бруно Акрапович бе доволен от представянето на отбора при загубата с 0:1 от Йънг Бойс в Лига Европа. "Тази схема на игра изисква много време, но е оправдана, защото повече играчи могат да се включат в тази система. Нямах друга схема за днешния мач. Това, което исках, играчите го направиха. През второто полувреме показахме..

публикувано на 26.11.20 в 22:39