Димитър Димитро-Херо: Пропуснахме добри положения, но за щастие в края имахме късмет

Димитър Димитров-Херо
Снимка: Спортал

Старши треньорът на Берое Димитър Димитров-Херо, заяви след победата с 2:0 над Етър (Велико Търново) в 21-ия кръг на Първа лига по футбол: „Футболът е концентрация от първата до последната минута. Първото полувреме не седяхме добре, но втората част бе различно. Пропуснахме добри положения, но за щастие в края имахме късмет. Футболистите ни не са еднакво подготвени.

Пропускахме много и в контролите. Надявам се това да не е липса на качества, а да е моментно състояние. На моменти играем колебливо в защита и можеше да ни вкарат. Слабо първо полувреме, но от второто съм доволен. Трябват ни още 1-2 седмици, за да вкараме във форма новите. Продажбата на Бригидо ни промени схемата в последния момент. Това също се оказа решаващо. Няма да имаме повече нови. Липсата на външни халфове ни ограничава“.

Петко Петков, старши треньор на Етър, коментира: „Пропуснахме голови положения. Противникът успя да вкара в края на мача и загубихме. Второто положение имахме добри ситуации за гол, но пропуснахме, както и през първата част. Когато получихме гол, вече бяхме уморени. Липсата на концентрация също ни попречи. Трябва да поздравим и домакините за доброто представяне. Представихме се добре. Доволен съм от футболистите. Изпълниха нещата, за които бяхме говорили“.

ММС даде зелена светлина България да кандидатства за ЕП по фигурно пързаляне през 2024 година

Министерството на младежта и спорта в лицето на министър Красен Кралев е дало съгласие България да кандидатства за домакинство на европейско първенство по фигурно пързаляне за мъже и жени през 2024 година, това стана ясно по време на среща на министър Кралев със състезателката по фигурно пързаляне Александра Фейгин и нейната треньорка Ина Лутай,..

публикувано на 01.12.20 в 17:27
Георги Дерменджиев

Дерменджиев вече не е селекционер на България

Българският национален отбор по футбол от днес е без селекционер, след като договорът на Георги Дерменджиев изтече и няма да бъде подновен от БФС, съобщава БНТ. През април контрактът на специалиста бе удължен с 6 месеца заради преместването на баражите за Евро 2020 за есента. В договора на Дерменджиев имаше опция за удължаване с още година и..

публикувано на 01.12.20 в 16:02

Предлагат Богдан Николов за държавно отличие за заслуги в развитието на спорта

От 2005 г до дне в България са организирани общо 37 световни и 68 европейски шампионата по мотоциклетизъм. Страната ни  е призната 13 пъти като най-добър организатор на кръгове от световни първенства в различни дисциплини, това е статистиката, зад която стои трудът и всеотдайността на хората работещи в Българската федерация по мотоциклетизъм,..

публикувано на 01.12.20 в 15:27

Нешка Робева с убийствена критика към представянето на българките в Киев

Голямата българска треньорка Нешка Робева написа убийствена критика в социалните мрежи за представянето на българските гимнастички на европейското първенство по художествена гимнастика. В украинската столица България спечели три медала – златен и сребърен във финалите на лента и топка на Стилияна Николова и бронзов във финала с бухалки на Ева..

публикувано на 01.12.20 в 14:07
Илиана Раева

Илиана Раева: Сменяме стратегията на подготовка, ядосана съм за изпуснатия бронзов медал

„Планирахме девойките да имат силно представяне, независимо, че няколко пъти беше нарушена подготовката им. Това се отнася и за жените , а видяхте и с ансамбъла какво се случи. Много безапелационна Стилияна, много силна Ева. И двете състезателки се представиха много добре. Тук е мястото да кажа, че успеха им се дължи на тяхната треньорка..

публикувано на 01.12.20 в 07:36
С Кристиян Малинов (вляво) Льовен загуби от Антверп

Антверп спечели срещу отбора на Малинов

Отборът на Антверп, който в четвъртък приема Лудогорец в мач от турнира Лига Европа, постигна трудна победа с 3:2 в домакинството си на Льовен от 14-ия кръг на белгийското футболно първенство. Мачът започна с два бързи гола за Антверп, отбелязани от Батубинсика в 5-ата и Мбокани в 8-ата минута. Отговорът на гостите обаче беше светкавичен...

публикувано на 01.12.20 в 07:06
Ливърпул ще срещне Астън Вила за ФА Къп

Ливърпул с тежък жребий за ФА Къп

Шампионът Ливърпул изтегли най-труден съперник от всички елитни отбори в Англия в третия кръг на турнира за купата на футболната асоциация. Мърсисайдци започват участието си в надпреварата с гостуване на Астън Вила. В първенството двата отбора вече се срещнаха, а Астън Вила записа една от най-големите си победи в историята си - 7:2...

публикувано на 01.12.20 в 06:54