Байерн се върна на върха след 4:1 над Кьолн

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи лесно с 4:1 като гост Кьолн в двубой от 22-ия кръг в германското първенство по футбол. Още в третата минута Томас Мюлер асистира за Роберт Левандовски и полякът откри резултата в полза на шампионите. Две минути след това Кингсли Коман реализира второто попадение във вратата на "козлите" след пас на Мюлер. В 12-ата минута Серж Гнабри с шут от наказателното поле реши всичко в мача.

Превъзходството на баварците продължи и след почивката и в 66-ата минута отново Гнабри се разписа във вратата на домакините. В 70-ата минута Марк Ут на празна врата вкара почетното попадение в полза на Кьолн. „Козлите“ са застрашени от изпадане и заемат 14-та позиция в класирането с 23 точки. Байерн отново е лидер в германския шампионат с актив от 46 точки, изпреварвайки РБ Лайпциг (45 точки).

ЦСКА София изпусна нещо повече от точка в Рим

Отборът на ЦСКА София спечели първа точка в група А на турнира по футбол Лига Европа, след като завърши 0:0 като гост на Рома. Футболистите, водени от Даниел Моралес, могат да съжаляват, че не си тръгнаха с успех от Рим. Сериозни пропуски направиха Мазику, Соу и Антов. В другата среща от групата ЧФР Клуж и Йънг Бойс завършиха наравно 1:1...

публикувано на 30.10.20 в 00:29
Станислав Генчев

Станислав Генчев: Това не бе един от добрите ни мачове

Станислав Генчев, старши треньорът на Лудогорец, коментира загубата с 3:4 от ЛАСК в турнира по футбол Лига Европа: "Неприятно е, че загубихме мача. Това не бе един от добрите ни мачове. Противникът бе по-агресивен, по-мотивиран, знаеше какво прави на терена. Мачът се разви лошо за нас, но показахме характер и успяхме да се върнем. Все пак трябва да..

публикувано на 29.10.20 в 23:40
Григор Димитров този път успя срещу Циципас

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от веригата ATP 500 във Виена след победа срещу петия в световната ранглиста Стефанос Циципас (Гърция) с 6:7, 6:4, 6:3. Така българинът взе своеобразен реванш за загубата от гърка в осминафиналите от Откритото първенство на Франция в началото на октомври с 0:3 сета. Във Виена..

публикувано на 29.10.20 в 23:35
Белгийският Антверп победи Тотнъм с 1:0

Лудогорец не успя и срещу ЛАСК – 3:4

Отборът на Лудогорец допусна втора загуба в десета група на турнира по футбол Лига Европа - 3:4 като гост на австрийския ЛАСК (Линц). Мачът премина през доста промени, като разградчани играха близо 20 минути с човек повече. Те изоставаха с 0:2, след това с 1:4, но в крайна сметка стигнаха само до почетното 3:4. Хеттрик за тима на временния треньор..

публикувано на 29.10.20 в 22:08
Втора етапна победа за ирландец в Обиколката на Испания

Сам Бенет от тима на "Декьонинк-Куик Степ" записа втората си етапна победа в тазгодишното издание на Обиколката на Испания по колоездене. Ирландецът триумфира в деветия етап - 157,7 километра от военната база "Сид Кампеадор" в Кастрийо дел Вал до Агилар де Кампоо. Днешният изцяло равнинен етап не предложи особено интересни моменти и всичко в..

публикувано на 29.10.20 в 20:02
Иван Русев

Победа и загуба за българи на турнир по бадминтон в Дания

Националът Иван Русев се класира за четвъртфиналите на единично при мъжете на турнира по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 90 хиляди долара. Русев постигна втори успех и надделя над номер 8 в схемата Тоби Пенти (Англия) с 5:21, 21:14, 21:17 за 52 минути. Българинът загуби първия гейм, но доминираше в..

публикувано на 29.10.20 в 19:46
Любомир Минчев

Много глоби в баскетбола

Дисциплинарно-административният съвет (ДАС) на Националната баскетболна лига (НБЛ) наложи сериозни санкции за нарушения по време на мача Берое - Левски Лукойл. На заседание, проведено на 26.10.2020 г., Дисциплинарно-административният съвет (ДАС) на Националната баскетболна лига (НБЛ) разгледа доклада на София Масларова, дежурен представител..

публикувано на 29.10.20 в 18:25