Петър Петров с първи точки в световния шампионат

Петър Петров
Снимка: личен архив

Петър Петров с КТМ спечели първите си точки в световния шампионат по мотокрос. В първото състезание за сезон 2020 българинът се нареди на 22 –ро място в генералното класиране за Гран При на Великобритания. Роденият в Севлиево пилот финишира на 20-то място и в двата манша и така си осигури първите две точки за първенството.

Победител с 47 точки след първо място в първия манш и второ във втория стана Джефри Херлингс с КТМ. В драматичното състезание, което се проведе на изключително калното трасе Матерли Бейсин, нидерландецът изпревари световния шампион от миналата година Тим Гайзер (Хонда). Словенецът събра 38 точки като финишира едва на 8-то място в първото пробягване на трасето, но във второто се реваншира с победа.

Третото място отново с 38 точки, но с по-лош втори манш зае Антонио Каероли. Италианският пилот на КТМ, който миналата година беше преследван от редица контузии се нареди на 4-то място в първия манш и на 3-то във втория, с което си гарантира подиум в надпреварата.

Състезанието за Голямата награда на Великобритания се проведе при изключително трудни климатични условия. Силеният дъжд и вятър в петък вечерта и събота сутринта принудиха организаторите да направят промяна в програмата, като отмениха част от състезателните сесии.

Вторият кръг от световният шампионат по мотокрос е на 8 март на трасето Валкенсвард за Голямата награда на Нидерландия.

Локомотив Пд - Берое

Локомотив (Пд) не успя да вземе пълния комплект от точки срещу Берое

Отборите на Локомотив (Пд) и Берое завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг в първата шестица на футболната ни Първа лига.  Старозагорци останаха с 10 души в добавеното време на мача, когато с директен червен картон бе изгонен Фуртадо.  Пловдивчани не успяха да вземат пълния комплект от точки в срещата, за да дръпнат по-сериозно пред втория..

публикувано на 11.05.21 в 21:27
Балкан - Левски

Левски на финал срещу Рилски спортист след обрат в Ботевград

Баскетболистите на Левски се класираха за финалния плейоф в първенството ни, в който ще се противопоставят на Рилски спортист. В много резултатен мач възпитаниците на Тити Папазов спечелиха драматично като гости в Ботевград четвъртия мач от серията с Балкан със 103:101 точки, след като губеха на почивката с 37:46. Така с 3:1 победи Левски стигна до..

публикувано на 11.05.21 в 20:53
Втора лига

Лудогорец II приближи Локомотив (ГО) до Трета лига

С победата си с 2:0 вторият отбор на Лудогорец приближи тима на Локомотив (ГО) до Трета лига.  В друг мач от 32-ия кръг на втория ни ешелон съставът на Хебър не успя да се доближи до зоната на баража, като завърши 1:1 в Пазарджик срещу Добруджа. Лудогорци са временно трети с 50 точки, а Хебър е шести с 45.  Добруджа заема 12-ото място с 30 пункта...

публикувано на 11.05.21 в 19:54
Колоездене

Американец спечели четвъртия етап от Обиколката на Италия

Американецът Джоузеф Домбровски от отбора на Обединените арабски емирства триумфира в четвъртия етап от престижната колоездачна обиколка на Италия. Състезателят на Израел Старт-Ъп Нейшън Алесандро де Марки пък облече розовата фланелка на лидер, след като остана втори в етапа. Малка група от колоездачи, за които специалистите прогнозираха силно..

публикувано на 11.05.21 в 19:02
Антъни Джошуа

Хърн: Джошуа и Фюри ще се бият през август в Саудитска Арабия

Изцяло британският сблъсък между Антъни Джошуа и Тайсън Фюри ще се проведе в една от първите две съботи на август месец в Саудитска Арабия, сподели промоутърът Еди Хърн. Двубоят между двамата боксьори, които притежават всички четири пояса в тежка категория, е на път да бъде финализиран от няколко седмици насам, но все още няма официално изявление от..

публикувано на 11.05.21 в 17:41

Футболна България се прости с легендарния Георги Димитров-Джеки

Много известни личности от българския футбол и спорт, фенове, близки и журналисти си взеха последно сбогом с легендарния бивш футболист на ЦСКА и националния отбор Георги Димитров-Джеки, който почина в събота на 62-годишна възраст след продължително боледуване. Димитров е капитан на България на Световното първенство в Мексико през 1986 година, като..

публикувано на 11.05.21 в 13:53

9 българи на европейското по ориентиране в Швейцария тази седмица

Девет от най-добрите ни ориентировачи заминаха късно снощи за европейското първенство в Швейцария. При жените с националния екип ще се представят Лилиана Гоцева, Кристина Иванова и сестрите Андрея и Евангелина Дяксови. При мъжете отпътуваха петима - Иван Сираков, Петър Борисов, Валентин Шишков, Апостол Атанасов и Стефан Йорданов...

публикувано на 11.05.21 в 08:51