Зечири и Мицова с нови успехи в Ямайка

Линда Зечири

Българките Линда Зечири и Мария Мицова се класираха за полуфиналите на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в Кингстън (Ямайка) с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставената под номер 2 в схемата Зечири победи 23-годишната мексиканка Харамара Гайтан с 21:18, 21:14 за 37 минути.

Следващата съперничка на българката е Джордан Харт от Уелс.

Мицова записа трети пореден успех, след като надделя в оспорван мач срещу унгарката Лаура Шароши с 11:21, 21:15, 21:16 за 59 минути.

В спор за място на финала Мария Мицова ще играе срещу японката Момока Кимура.

Ботев (Пловдив) победи Етър с 2:1

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Етър (Велико Търново) в контролна среща. Двубоят се игра на базата на "канарчетата" в Коматево. И двата гола за пловдивчани вкара Славчо Шоколаров, който в края на мача можеше да реализира и трети, но пропусна дузпа. Домакините поведоха още в 6-ата минута с гол на Славчо Шоколаров. Той открадна топката, напредна, шутира и се..

публикувано на 23.01.21 в 16:22

Черно море надигра Добруджа в контрола

Черно море записа втора победа в контролите от зимната подготовка. "Моряците", водени от Илиан Илиев, спечелиха срещу тима на Добруджа с 1:0 на стадиона в Албена. Единствения гол в мача реализира Илиан Илиев младши в 71-ата минута. През първата част липсваха чистите голови положения. В 12-ата минута Илиан Илиев намери Денислав Ангелов вляво по крилото,..

публикувано на 23.01.21 в 16:09
Жулия Симон

Французойка е първа на биатлон в Антхолц

Французойката Жулия Симон спечели масовия старт на 12.5 км от Световната купа по биатлон за жени в италианския зимен център Антхолц. 24-годишната Симон направи невероятно състезание и стигна до успеха с финален спринт. Тя измина трасето за 37:05.5 минути с три пропуснати мишени в четирите стрелби. За нея това е втора победа за сезона и трета в..

публикувано на 23.01.21 в 15:18
Себастиан Ожие

Себастиан Ожие е лидер на рали „Монте Карло“

Световният шампион Себастиан Ожие (Франция) с "Тойота Ярис" поведе в класирането след третия ден на рали „Монте Карло“, първи кръг през новия сезон в световния шампионат по автомобилизъм. Ожие, седемкратен победител в надпреварата, е лидер след 11 от 15 скоростни отсечки с 2:16:31.9 часа. Втори на 13.0 секунди е водачът след втория ден на..

публикувано на 23.01.21 в 15:08
Левски победи последния в полското първенство Подбескидзе

Отборът на Левски победи с 1:0 последния в полския елит по футбол Подбескидзе във втората си проверка на лагера в Хърватия. Така "сините" записаха първи успех в подготовката, след като стартираха с поражение с 1:2 от Домжале преди три дни. Софиянци можеха да открият резултата още във втората минута, но опасен шут на Найджъл Робърта беше..

публикувано на 23.01.21 в 15:01
Ивайло Петев работи за последно в полския Ягелония

Ивайло Петев пред БНР: За мен е чест да водя отбора на Босна и Херцеговина

Преди два Ивайло Петев бе избран за нов селекционер на националния отбор по футбол на Босна и Херцеговина, като целта пред него е да класира отбора на световното първенство в Катар. Начело на Лудогорец, Петев спечели две шампионски титли у нас, две Суперкупи и една Купа на България. През 2015-а и 2016 г. той бе начело на българския национален..

публикувано на 23.01.21 в 14:29