Стотици милиони хора по света са под карантина заради коронавируса, след като броят на жертвите надхвърли 11 хиляди души.
Световната здравна организация предупреди младите хора, че не са недосегаеми и ги призова да спазват мерките за ограничаване разпространението на заразата.
Италия въведе нови ограничителни мерки, след като снощи отбеляза пореден мрачен рекорд от 627 починали за последното денонощие. Така общият брой на жертвите надхвърли четири хиляди души.
Италианският министър на здравеопазването Роберто Сперанца нареди да се затворят обществените градини, паркове и други зелени пространства в цялата страна. Сперанца забрани и развлекателните и спортни дейности на открито.
Десет станаха жертвите на коронавируса в Гърция, броят на потвърдените случаи е близо 500, като 20 са в тежко състояние.
Бавария стана първата германска провинция наложила пълна карантина.
Във Франция са били глобени над четири хиляди души, неспазили забраната за излизане.
Нови рестрикции наложиха властите в американските щати Илинойс, Калифорния и Ню Йорк. На над 70 милиона американци е наредено да не напускат домовете си без основателна причина.
Австралийските власти затвориха известния плаж Бонди бийч,след като жителите на Сидни пренебрегнаха препоръките за социално дистанциране и се стекоха на плажа заради необичайно топлото време.
Здравният министър Грег Хънт заяви, че подобно поведение е неприемливо, след като броят на заразените в страната е вече близо 900 души.
„Ситуацията не е идеална, притеснително е да се събират толкова хора заедно. Смятам, че целият свят ни гледа и си казва каква огромна грешка допускаме“, каза той.
Тайланд съобщи за 89 нови случая на Covid-19 само за ден, което е най-големият брой регистриран досега. В азиатската страна има един смъртен случай, а над 360 души са оздравели.
Китай няма за трети пореден ден нови случаи на зараза вътре в страната, регистрираните 41 случая на заболяването са на хора, пристигащи от чужбина.
Според Световната здравна организация ситуацията в Ухан, откъдето тръгна вирусът, е „лъч надежда“ за целия свят.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че ще въведе реципрочни мита както за съюзниците, така и за съперниците на САЩ, предаде АФП. "Ако те са наложили мита или данък на нас, ние налагаме абсолютно същото ниво на мита или данък на тях, толкова е просто", заяви Тръмп. Тръмп: Днес е големият ден, предстоят реципрочни мита Президентът..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви, че би искал отново да приобщи Русия към Г-7. По думите му изгонването на Москва от Групата е било грешка, съобщиха информационните агенции. Тръмп визира положението от преди 2014 година, когато руската страна беше редовно представена на срещите на седемте най-богати държави във формат, по-известен..
Кирил Гумнеров от коалицията "Граждани за общината" е новият председател на Общинския съвет в Ловеч. Той беше избран на извънредно заседание на мястото на подалия оставка в средата на януари Стефан Тихолов от коалицията "Има такъв народ - Български възход", която спечели последните местни избори в Ловеч. Кирил Гумнеров беше единствения издигнат..
Голям пожар гори в склад между кварталите "Илиянци" и "Требич" в София. Няма пострадали. От Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" уточниха, че сигналът за огъня е подаден малко след 20:00 часа тази вечер. По първоначална информация огънят е започнал в склад за палети. Към момента няма данни за пострадали,..
Български и испански военнослужещи от специалните сили демонстрираха бойни способности на полигона "Црънча“. Демонстрацията е част от учението "Устойчива стрела", което се провежда паралелно в Румъния, Гърция и България. Испания мобилизира почти 3000 войници за участие в учението на НАТО "Устойчива стрела" У нас учението "Устойчива..
Столичният общински съвет одобри удължаването с още 4 години на договора с частната компания "МТК Груп", която превозва пътници в северните райони на София. Според Борис Бонев от "ПП-ДБ-Спаси София" договорът ощетява бюджета на Общината с поне два милиона лева на година: "Поредна далавера в Столичния общински съвет - ГЕРБ, БСП, Карлос..
Разнобой в НАТО - генералният секретар на Алианса Марк Рюте иска разходите за отбрана да бъдат поне 3 на сто от БВП, американският секретар по отбраната Пийт Хегсет настоява те да са 5 на сто. Това се разбра от заключителните брифинги на двамата след края на заседанието на министрите на отбраната на Пакта в Брюксел. Военните министри на..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Плевен е застрашен и тази година от воден режим. За това алармира кметът на града д-р Валентин Христов. "Плевен отдавна има сериозен проблем с..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13-ти февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за..