Сезонът в Италия започва с мача Торино - Парма

Сезонът в Италия се подновява на 20 юни

Сезонът по футбол в италианската Серия "А" ще бъде подновен на 20 юни с двубоя между Торино и Парма, стана ясно от обявената от Футболната асоциация програма на първенството. Шампионатът трябва да приключи на 2 август, като в рамките на малко над 50 дни ще има мачове почти ежедневно. Федерацията публикува подробни изисквания в рамките на 40 страници за провеждането на оставащите 124 мача, но сред тях засега не е въпросът с присъствието на феновете по стадионите.

Освен мача между Торино и Парма, в първия ден от възстановяването на сезона ще играят още Верона и Каляри, а за 21 юни са предвидени двубоите между Аталанта и Сасуоло и Интер и Сампдория. От 22 юни пък започва 27-мият кръг.

На 20 юли трябва да се изиграе дербито между Ювентус и Лацио, като към момента само точка разделя двата отбора в класирането.

На 13 и 14 юли са реваншите от полуфиналите за купата на страната. Там Милан играе с Ювентус след 1:1 в първия двубой, а Наполи има преднина от 1:0 срещу Интер.

Наско Милев

Локомотив (Сф) с минимална победа срещу новак във Втора лига

Отборът на Локомотив (Сф) постигна минимална победа с 1:0 срещу новака във Втора лига Спортист (Своге). Контролата бе изиграна на стадиона в квартал "Надежда", а единственото попадение реализира с глава Наско Милев в 54-ата минута. В първата си проверка преди седмица столичани загубиха с 1:2 при гостуването си на Хебър в Пазарджик.

публикувано на 04.07.20 в 14:51
Стамен Белчев

Стамен Белчев само с една промяна в щаба си

Новият треньор на ЦСКА София Стамен Белчев ще направи само една промяна в щаба си. Той ще вземе за помощник бразилецът Даниел Моралес, който беше в екипа на хасковлията и при първия му престой начело на „червените“. В момента обаче Моралес има ангажимент към юношеския тим на „армейците“ до 18 години, който ще играе за Купата на БФС и след това..

публикувано на 04.07.20 в 10:58
Атлетико (М) победи с 3:0 над Майорка

Атлетико (М) с класически успех срещу Майорка

Атлетико (Мадрид) победи с 3:0 над Майорка в първия мач от 34-ия кръг на испанското футболно първненство. В средата на първото полувреме Александър Седлар извърши нарушение, а съдията даде дузпа за мадридчани. Зад топката застана Алваро Мората, който изпрати топката в мрежата на Маноло Рейна. В края на първата част отново Мората удвои..

публикувано на 04.07.20 в 08:34
Левски приема днес Славия

Левски – Славия пряко по „Хоризонт“

Отборът на Левски посреща Славия в първата среща от 29-ия кръг на първата шестица във футболното ни първенство. Двубоят е от 18 часа и ще можете да го проследите пряко по програма „Хоризонт“ на Националното радио. В предишния кръг „сините“ победиха в Стара Загора Берое с 2:1 и се върнаха на второто място в класирането, докато „белите“..

публикувано на 04.07.20 в 08:27
Андрей Гълъбинов

Гълъбинов вкара дузпа, но Специя загуби

Бившият ни футболен национал Андрей Гълъбинов вкара гол за своя тим Спция, но отборът загуби с 1:2 гостуването си на Фрозиноне, в мач 32-ия кръг на италианската Серия Б. Българинът бе точен от дузпа в 50-та минута за 1:1, но 5 минути преди края домакините стигнаха до успех благодарение на Лука Паганини. Това бе втора поредна загуба за Специя,..

публикувано на 04.07.20 в 07:43
Мартин Кавдански

Кавдански играл срещу Черно море заради грешка на лабораторията

Мартин Кавдански от Царско село е с положителен тест за COVID-19, съобщиха от клуба. Софийският тим игра преди ден срещу Черно море и Кавдански остана на терена 90 минути, а присъствието му е резултат от грешка в лабораторията, извършваща редовните проверки. От клуба съобщиха на официалната си страница следното: "На 1 юли всички..

публикувано на 04.07.20 в 07:36
Люис Хамилтън

Двойна победа за "Мерцедес" в тренировките

Люис Хамилтън завърши втората тренировка на "Ред Бул Ринг" с 0.197 секунди пред Валтери Ботас и двамата повториха двойната победа от сутрешната сесия преди Гран при на Австрия от Формула 1.  Британецът дори подобри с 0.512 секунди времето си от преди обед, но остана на секунда от постижението на Шарл Льоклер ("Ферари") в квалификациите миналата година...

публикувано на 03.07.20 в 18:24