Розалин Пенчев подписа с катарския Ал Араби Доха

Розалин Пенчев отбеляза 20 точки
Снимка: bgvolleyball.com

Волейболният национал Розалин Пенчев ще играе в катарския Ал Араби Доха през следващия сезон. 25-годишният нападател ще носи екипа с номер шест в новия си отбор.

Високият 197 сантиметра българин игра в руския Белогорие през миналия шампионат.

Марта Басино спечели и втория гигантски слалом в Кранска гора.

Италианката Марта Басино спечели и втория гигантски слалом от световната купа по ски-алпийски дисциплини в словенския зимен център Кранска гора. 24-годишната Басино, която триумфира и вчера, завърши с общо време от 2:18.06 минути. Тя беше втора в първия манш с 1:10.72 минута и даде най-добро време във втория - 1:07.34 минута. Така..

публикувано на 17.01.21 в 14:35
Тихомир Иванов

Тихомир Иванов и Мария Гату са най-добрите лекоатлети на турнир „Академик“

Тихомир Иванов и гъркинята Мария Гату са най-добрите лекоатлети   в 50-ото издание на турнира "Академик", който се проведе в зала "Асикс Арена" в София. Световният студентски шампион за 2019 година и финалист на Олимпийските игри в Рио 2016 Иванов постигна 225 сантиметра в скока на височина, което беше най-добър резултат в надпреварата..

публикувано на 17.01.21 в 14:08

Алберт Попов ще кара и във втория манш на слалома във Флахау

Алберт Попов се класира на 24-о място в първия манш на слалома валиден за световната купа по ски-алпийски дисциплини във Флахау (Австрия). Българинът финишира за 54.94 секунди и изостава на 1.44 секунда зад лидера Себастиан Фос-Солевааг (Норвегия). Вторият манш, в който първите 30 се спускат в обратен ред, започва в 14.45 часа българско..

публикувано на 17.01.21 в 14:05
Адриан Андреев

Адриан Андреев спечели титлата на турнира в Анталия

Адриан Андреев   спечели без загубен сет титлата на тенис турнира на червени кортове от веригата "Фючърс" на ITF в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Националът за Купа „Дейвис“ победи във финала руснака Александър Шевченко с 6:1, 7:6 за 95 минути. 19-годишният софиянец стартира ударно и взе аванс от 5:0 по пътя..

публикувано на 17.01.21 в 14:02
Даниел Иванов-Аоияма

Четвърта загуба на Даниел Иванов-Аоияма в Токио

Даниел Иванов-Аоияма загуби за четвърти път на турнира по сумо за "купата на Императора" в японската столица Токио и вече е с баланс 4 победи и 4 поражения. Българинът отстъпи пред монголския маегашира-14 Хошорю с хватката йорикири. Маегашира-10 Аоияма ще срещне маегашира-16 Акисеяма в схватка от деветия ден на надпреварата. 35-годишният японец е с..

публикувано на 17.01.21 в 10:46
Алавес

Три отбора от елита отпаднаха от турнира за купата на Испания

Три отбора от Примера дивисион отпаднаха на 1/16-финалите в турнира за купата на Испания по футбол. Старши треньорът Абелардо Фернандес имаше кошмарен повторен дебют за Алавес, който загуби с 0:5 при гостуването си срещу втородивизионния Алмерия. Кадис падна с 0:2 в Жирона, а Елче загуби с 0:2 на терена на Райо Валекано. Трите елитни отбора се..

публикувано на 17.01.21 в 10:42
Сампдория - Удинезе

Сампдория обърна Удинезе

Футболистите на Сампдория надиграха тима на Удинезе с 2:1 в късния съботен мач от 18-ия кръг в италианското първенство. Гостите записаха шести пореден мач без победа в шампионата, въпреки че успяха да поведат в резултата. През първото полувреме Удинезе бе по-активния отбор на терена в Генуа, като пропуснаха две изгодни положения за отбелязване на гол, а..

публикувано на 17.01.21 в 08:14