Двама футболисти на Челси са готови за финала с Арсенал

Футболистите на Челси - Н'Голо Канте и Вилиан, са възстановени от контузии и ще се завърнат в състава за финала в турнира Купата на футболната асоциация на Англия срещу Арсенал в събота, съобщи Франк Лампард и добави, че иска да спечели първия си трофей като мениджър.

Канте пропусна последните шест мача на Челси във всички турнири поради контузия на коляното, докато Вилиан не игра при победата на Уулвърхемптън във Висшата лига, която осигури на клуба класиране за Шампионската лига по футбол.

"Канте и Вилиан са в състава и ще видим дали са достатъчно добре, за да бъдат в стартовите 11", заяви Лампард, който пое Челси през юли миналата година.

Този мач е важен за тима на Арсенал, който трябва да спечели, за да се класира за Лига Европа, но Лампард каза, че Челси няма да се предаде, след като вече си е осигурил място в Шампионска лига.

"Това не влияе на подготовката, ние все още искаме да победим. Трофей като този остава с теб цял живот и бързо се забравя, ако си загубил. Ако стигнете до финал, искате да го спечелите. Ще бъде трудно. Много страхотни мениджъри не са спечели тази купа, но сега сме тук и аз искам да го спечеля", добави Лампард, който има четири купи на футболната асоциация като играч.

Лампард ще се изправи срещу друг млад мениджър - Микел Артета, който изведе Арсенал до победа срещу Манчестър Сити, за да стигне до финала. Мениджърът на Челси заяви, че е впечатлен от постигнатото от испанеца за толкова кратко време.

"Не бях изненадан, че спечелиха полуфинала. Манчестър Сити бяха фаворит на повечето хора вероятно. Но аз знам, че с таланта и треньора, който имат, Арсенал могат да спечелят мача. Артета свърши наистина много добра работа. Изпитвам голямо уважение към това, което прави", каза още Лампард.

ЦСКА 1948 и ЦСКА София не се победиха

Отборите на ЦСКА 1948 и ЦСКА София направиха равенство 2:2 в първия мач от новия сезон в елитното ни футболно първенство, игран на Националния стадион "Васил Левски". В първото по рода си дерби между двата тима, носещо името ЦСКА, зрителите станаха свидетели на открит футбол и четири гола. Играчите..

публикувано на 07.08.20 в 22:05

Миландинов с нов национален рекорд на 100 м. бътерфлай

Йосиф Миладинов счупи собствения си национален рекорд на 100 метра бътерфлай. 17-годишният пловдивчанин записа време 51.55 секунди на държавното първенство по плуване за юноши старша възраст във Варна, подобрявайки предишното си постижение от 51.91 секунди. Зад Миладинов останаха Даниел Нанков с 57.72 секунди и Емилиан Еленков с 57.85.

публикувано на 07.08.20 в 20:57

Ривалдо очаква изненади в Шампионската лига

Финалните етапи от тазгодишното издание на Шампионската лига, която ще завърши под формата на минитурнир в Лисабон, може да донесе някои сериозни изненади, смята бившият нападател на Барселона и световен шампион Ривалдо. Днес и утре започват последните мачове от осминафиналите-реванши, които трябваше да се играят през март. Но разразилата се по целия..

публикувано на 07.08.20 в 17:57
Силвано Пранди

Волейболистите уредиха контроли с Молдова

Мъжкият национален отбор по волейбол ще изиграе две контролни срещи с Молдова. Мачовете са със статут на съвместни тренировки и ще се състоят на 11 и 12 август в "Арена Армеец" при закрити врата. Молдовският тим е от близо седмица в Пловдив на подготовка за европейска квалификация в Кипър. Двете срещи ще преминат при спазване на всички необходими..

публикувано на 07.08.20 в 17:44
Ивет Горанова

Каратистката Ивет Горанова: С много интересен състав сме за щафетата на 4 по 100 м

Най-добрата ни състезателка по олимпийско карате Ивет Горанова ще участва на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което ще се проведе на 8 и 9 август на Националния стадион "Васил Левски". Европейската медалистка  ще участва в щафетата 4 по 100 метра за жени с отбора на СКЛА Феникс 2004 (Плевен). Ето какво сподели за този..

публикувано на 07.08.20 в 15:24

Илия Царски ще се бори за титлата през 2020 година с нов спонсор

Един от най-добрите ни състезатели в автомобилния спорт Илия Царски ще атакува титлите в пистовия  и планинския шампионат с нов спонсор. Той подписа договор за партньорство с мобилния оператор VIVACOM и още този уикенд на писта „Енеос“ в Калояново ще покаже новата визия на мощното Мицубиши Лансър Ево 9. „Коронавирусът и пандемията доста..

публикувано на 07.08.20 в 13:01
Лига Европа

Резултати от осминафиналите на турнира Лига Европа

Резултати от осминафиналните срещи във футболния турнир Лига Европа: Севиля (Испания) - Рома (Италия)  2:0 (в една среща) Байер Леверкузен (Германия) - Рейнджърс (Шотландия)  1:0 (3:1  в първата среща) сега играят: Базел (Швейцария) - Айнтрахт Франкфурт (Германия) 1:0  (3:0 в първата среща) Уулвърхемптън (Англия) - Олимпиакос (Гърция) 1:0  (1:1 в..

публикувано на 06.08.20 в 22:19