ЦСКА София спечели срещу съименниците си

ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0

ЦСКА София победи съименниците си от ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 14-ия кръг на футболното ни първенство.

Още  5-а минута гостите от ЦСКА 1948  можеше да поведат, но вратарят Густаво Бусато излезе навреме и блокира останалия сам срещу него Андон Гущеров.

"Червените" поведоха с първата си по-сериозна атака. Али Соу бе оставен непокрит в центъра на атаката, преодоля вратаря Наумов и реализира в опразнената врата за 1:0.

Гостите имаха претенции за дузпа в 35-а минута за единоборство в наказателното поле между Амос Юга и Галин Иванов, но реферът Петър Костадинов подмина ситуацията.

До почивката ЦСКА София имаше две чисти ситуации да увеличи аванса си. Най-напред защитникът Юрген Матей бе оставен непокрит след корнер, но отблизо де успя да уцели вратата с глава.

В самия край на първата част Соу изведе Георги Йомов, който изключително нескопосано не уцели добре топката и тя излезе в аут.

В 75-а минута Соу отново подаде на Йомов, който центрира прострелно успоредно на вратата, но в сетния миг защитник на гостите изби пред връхлитащия Юнус Санкаре.

Две минути по-късно гостите получиха възможност да изравнят от пряк свободен удар, но Бусато спаси битата от ветерана Мартин Камбуров топка.

"Червените" решиха мача в 82-а минута, когато след бърза контраатака Йомов опита да изведе Тиаго, но защитникът Лазар Марин засече топката в собствената си врата.

Александър Джорджев оглави световната ранглиста, събраха националите на лагер в Тетевен

Александър Джорджев оглави световната ранглиста при юношите  по олимпийско таекуондо в категория 68 килограма. Младата ни надежда се изкачи до номер 1, като остави зад себе си 300 състезатели от цял свят. Въпреки трудностите през 2020 година пред ноември състезателят на ТК Гладиатор от град Дупница спечели европейската титла при юношите на..

публикувано на 19.01.21 в 12:00

Евгения Раданова: Надявам се българите да влязат сред първите 32-ма, а щафетата ни да е в осмицата

Националният ни отбор по шорттрек в състав Катрин Маноилова, Анна Якимова, Лилия Джустрова и Димитър Георгиев замина за полският град Гданск, където в четвъртък започва европейското първенство в този спорт. Отборът ни е воден от треньорите Юли Ангелов и Кирил Пандов, а на шампионата няма да присъства легендата ни в този спорт Евгения..

публикувано на 19.01.21 в 10:02

Тази вечер става ясен носителят на приза „Футболист на годината“

Победителите от 60-ата анкета "Футболист на годината" в България ще бъдат обявени тази вечер. Церемонията ще се проведе по модела на връчените награди на ФИФА. Заради пандемията от коронавирус събитието ще бъде виртуално и е с начален час 18.30 часа. 95 спортни журналисти от 37 медии участваха в допитването, а основен ще бъдат легендарните..

публикувано на 19.01.21 в 08:26
Арсенал - Нюкасъл - 3:0

Арсенал с победа над Нюкасъл

Арсенал победи Нюкасъл с 3:0 в мач от 19-ия кръг на английската Висшата лига. Домакините направиха много силно второ полувреме, когато паднаха и трите гола. На два пъти се разписа Пиер-Емерик Обамеянг, а едно попадение добави Букайо Сака. "Топчиите" вече са в горната половина на таблицата, на 10-о място. Съставът на Микел Артета изпревари..

публикувано на 19.01.21 в 06:35
Черноморец нанесе тежка загуба на Левски Лукойл

Отборът на Черноморец нанесе една от най-тежките загуби на Левски Лукойл в последните години, като в мач от 14-ия кръг на мъжкото ни първенство по баскетбол в зала "Бойчо Брънзов" домакините се наложиха с повече от категоричното 93:75 (20:17, 33:11, 20:21, 20:26) т. Домакините водиха с 25 точки на почивката и с 33 точки (63:30) две минути след..

публикувано на 18.01.21 в 21:27