Младото семейство благодари на акушер-гинеколога д-р Томи Попмарков, изродил и шестте им деца в Първа АГ болница "Света София". Д-р Попмарков работи в столичната общинска болница от 21 години. Вече не брои бебетата, които посреща, защото не са малко. Радва се на всеки нов живот и става част от живота на семействата, които са му се доверили.
Историята на многодетното семейство през 2010 година. Тогава Ралица и Николай очакват първата си рожба и през 2011 г. д-р Попмарков изражда здраво момче - Мартин. Спомня си, че е тежал 4 килограма и 200 грама. През 2015 г. поема в ръцете си второто дете на Ралица и Николай - Яница, а през 2017-а изражда близначките Ралица и Никол.
Това е наистина една благословия, не крие радостта си д-р Попмарков, че именно при него са се родили всички деца на семейството.
„Интересното при това семейство е, че за втори пореден път, една след друга бременност, абсолютно спонтанни, са многоплодни. Това беше повод да се разровя, да видя каква статистика има, световна. На последния конгрес в Канада, неонатологичен, международен, за подобна честота се сочи цифрата 0.05% в световен мащаб“, уточнява специалистът.
„Мисля, че съм „целуната от Господ“. Всичко е съдба. Това е моята мисия в живота“, споделя майката Ралица.
В кабинета на д-р Томи Попмарков има много снимки на щастливи родители. „Гледайки ги, ме зареждат и ми дават сили и кураж, целия този ентусиазъм човек да продължава да работи тази професия“, казва той.
Важно е всички бъдещи майки да бъдат спокойни, защото ние сме тук да си свършим работата, уверява акушер-гинекологът. „Нещата да приключат по най-хубавия начин, да имат здрави бебета.“
„Това че майката може да е с вирус или да е прекарала Covid, не означава, че ще има проблем при бебето“, допълва д-р Попмарков.
А къщата на Ралица и Николай е пълна с деца - най-голямата радост на земята.
„Щастлив съм, че съм част от такова специално и рядко в наши дни семейство", казва акушер-гинекологът д-р Томи Попмарков.
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато реката е скована за цели 74 дни. Според статистиката в периода 1900 - 1964 г. Дунав е замръзвал 27 пъти . След това обаче - през 1985-а това продължава 2 месеца - от 16 януари до 16 март, а..
Асоциация на родители на деца с епилепсия представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". Той съдържа насоки и отговори на важни въпроси, свързани с живота и ежедневието на младежи с епилепсия на възраст между 14 и 28 години. На 10.02 организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като отново стана ясно, че липсата на лекарства..
Писателката Виктория Бешлийска гостува на Българското неделно училище в Барселона. В каталунската столица тя се срещна с децата и техните родители в разговор за силата на езика и нишките, които свързват българите по света. Езикът е нашата идентичност и колкото повече изучаваме богатството му, толкова по-близо сме до същността си, каза..
Мисията да показваш, че различните хора не са опасни, и че всеки човек заслужава шанс, продължава и след смъртта - в това вярват близките и приятелите на пеперудения Георги от Перник, който стана звездичка на небето на крехката възраст от 9 години. В негова памет беше представен филмът "Пеперудена прегръдка", в който участват Гого,..
Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..