Уулвърхeмптън отне точки на Тотнъм

Отборът на Уулвърхемптън завърши 1:1 срещу гостуващия Тотнъм в последната среща от 15-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Възпитаниците на Нуно Еспирито Санто останаха само с един успех в последните си пет мача, а с 21 точки се изкачиха на 11-ото място в класирането. Гостите от Лондон пък записаха четвърта поредна среща без победа и с 26 точки заемат петата позиция.

Столичани поведоха още в 58-ата секунда. След центриране от корнер защитата на домакините не успя да изчисти добре от наказателното поле и Бен Дейвис върна към Танги Ндомбеле, който стреля силно от около 20 метра и изненада неубедителния в ситуацията Руи Патрисио. Постепенно домакините овладяха инициативата и на няколко пъти бяха близо до изравняването. В 28-ата минута Нелсон Семедо пусна пас по тревата от дясно и Фабио Силва засече от 7-8 метра, но на сантиметри край целта. Уулвс стигна до нов шанс пет минути преди почивката, но ударът на Даниел Поденсе от 12-13 метра не затрудни Юго Йорис.

След почивката домакините продължиха да действат по-активно и повече атакуваха, но Тотнъм се защитаваше солидно. В 86-ата минута Уулвърхемптън все пак заслужено стигна до изравняване при деветия си корнер в двубоя. Педро Нето центрира от дясно към близката греда и Ромен Сайс с глава засече в далечния ъгъл за 1:1. В последните секунди на добавеното време Силва можеше да донесе и победата на домакините, но отблизо с глава стреля слабо в ръцете на Йорис.

Генералните мениджъри в НБА смятат Везенков за №1 извън лигата

Крилото на гръцкия Олимпиакос - Александър Везенков, получи признание от Националната баскетболна асоциация (НБА), в която играеше през миналия сезон с екипа на Сакраменто Кингс. Българинът бе посочен за най-добрият баскетболист, който играе извън НБА. Това става ясно от публикуваното от Лигата ежегодно проучване между генералните мениджъри..

публикувано на 08.10.24 в 21:41

Две титли и бронз за България на спортни танци в Стара Загора

Два златни и един бронзов медал спечелиха българските състезатели на ECDS Европейска купа по спортни танци в град Стара Загора.  Шампиони станаха Джузепе Ло Джудиче и Матилде Модести в латиноамериканските танци и Стилиян Станев и Роси Михалева на стандарт, където трети са Борис Ушев и Ивана Енчева. "БФКСТ, макар и сравнително млада, успя да..

публикувано на 08.10.24 в 19:44
Разследват Челси и Нотингам заради сбиване на футболисти

Отборите на Челси и Нотингам Форест ще бъдат разследвани от Футболната асоциация на Англия (ФА) за масово сбиване край страничната линия по време на мач от Висшата лига, съобщава агенция Ройтерс. Двубоят завърши наравно 1:1.  Инцидентът се случи с дейното участие на Неко Уилямс, който извърши грубо нарушение срещу Марк Кукурея. Част от..

публикувано на 08.10.24 в 18:46
Александър Зверев

И Зверев е в четвъртия кръг на турнира в Шанхай

Финалистът през 2019 година и втори в схемата Александър Зверев (Германия) спечели трудно срещу нидерландеца Талон Грикспоор със 7:6(6), 2:6, 7:6(5) след 2:50 часа игра и се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 9 милиона долара. Зверев пласира 11 аса и общо 43 печеливши удара..

публикувано на 08.10.24 в 18:41

Даниел Трифонов: Искам да представям България на олимпийските игри

„Имаше състезатели от 30 или 31 държави на това състезание. Не беше много лесно, но аз знаех, че ако си изиграя съчетанията чисто, ще успея да вляза във финалите, а там ще ми трябва и малко късмет. Като цяло съм доволен от себе си, защото в началото на годината си пожелах да спечеля индивидуален медал от голямо състезание. Предишният медал,..

публикувано на 08.10.24 в 16:03

Гимнастички от 5 държави на турнира "Големият приз", организиран от КХГ Левски

Над 350 индивидуални гимнастички са подали заявка за участие в първото издание на международния турнир „Големият приз“, организиран от клуб по художествена гимнастика „Левски“ от 11 до 13 октомври в клубната зала на стадион „Георги Аспарухов“. “Госпожа Робева измисли името на нашия нов турнир. Нашето ново предизвикателство. Имаме много сили,..

публикувано на 08.10.24 в 14:13

Везенков най-резултатен при победа на Олимпиакос на старта в Гърция

Българският национал Александър Везенков отново показа класата си и стана най-резултатен за победата на Олимпиакос като гост на Лаврио с 93:75 (19:22, 21:21, 29:21, 24:11) в среща от първия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Везенков започна като титуляр и се отчете с 25 точки. Той добави към статистиката си 9 борби и 2 асистенции за..

публикувано на 08.10.24 в 06:27