Разследват Неймар за масовия купон

Бразилската прокуратура обяви, че ще извика за разпит футболната звезда на Барселона Неймар и хората от най-близкото му обкръжение заради намерението, че искат да организират новогодишно парти с участието на 150 човека. По предварителна информация, партито трябва да продължи пет дни и да се проведе в изолирания луксозен курорт Мангаратиба, който се намира на 150 кирометра надолу от Рио де Жанейро по крайбрежието.

Щатският прокурор на щата Рио де Жанейро вече е изпратил писмо по мейла до Неймар, в което му се задават въпроси дали е вярно намерението му да организира парти във въпросния курорт, както и колко хора смята да покани, по какъв начин ще бъдат допуснати хората там, и дали са предвидени някакви медицински предпазни мерки.

Адвокатът на звездата Дей Креспо обяви, че подобна информация не отговаря на истината и Неймар няма никакво намерение през тази година да организира купон за новата година. Неймар се е съобразил с пандемичната обстановка и ще посрещне новата 2021-а година сред близките си роднини и приятели.

Кметството в Мангаратиба заяви, че не може да възпрепятства частни партита, ако такива се организират на тяхната територия и добави, че "в разгара на пандемия въпросът е за отговорността и разума на всеки гражданин" дали да бъде домакин на партита или да присъства на големи събирания.

Елфин Евънс

Елфин Евънс поведе на рали Монте Карло

Световният вицешампион Елфин Евънс (Великобритания) с "Тойота" поведе след втория ден на рали Монте Карло, първия кръг за сезона от световния шампионат по автомобилизъм. Британецът води със 7.4 секунди пред седемкратния световен шампион и защитаващ титлата си Себастиан Ожие (Франция) с "Тойота". През миналия сезон Евънс остана втори в..

публикувано на 23.01.21 в 08:57
Александър Везенков

Александър Везенков вкара 11 точки на Жалгирис

Шампионът на Литва Жалгирис победи гостуващия му Олимпиакос (Гърция) с 81:79 точки в среща от 21-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже. Секунда преди сирената Томас Уолкъп вкара победния кош за домакините, които направиха серия от 9:0 в края и стигнаха до пълен обрат. Българският национал Александър Везенков започна от..

публикувано на 23.01.21 в 08:56
Леванте и Валядолид завършиха 2:2

Леванте и Валядолид не се победиха

Съставите на Леванте и Валядолид завършиха 2:2 в първата среща от 20-ия кръг на испанското футболно първенство. Домакините поведоха в 62-ата минута с попадение на Даниел Гомес. Валядолид обаче направи пълен обрат за пет минути. В 73-ата минута Рубен Алкарас изравни с далечен изстрел, а в 78-ата минута Оскар Плано получи центриране отдясно..

публикувано на 23.01.21 в 07:46
Пари СЖ надигра с 4:0 Монпелие

Пари СЖ не остави шансове на Монпелие

Пари Сен Жермен записа трета поредна победа във френското футболно първенство, надигравайки с 4:0 Монпелие в първата среща от 21-ия кръг. В 19-ата минута вратарят на Монпелие Йонас Омлин излезе извън наказателното поле и спъна Килиан Мбапе, за което получи директен червен картон. В 34-ата минута Мбапе откри резултата. В 60-ата минута..

публикувано на 23.01.21 в 07:44
Беневенто и Торино завършиха 2:2

Торино измъкна точка от Беневенто

Отборите на Беневенто и Торино завършиха 2:2 в първата среща от 19-ия кръг на италианското футболно първенство. Беневенто можеше да поведе в 9-ата минута, но гол на Камил Глик бе отменен след разглеждане с ВАР заради игра с ръка. В 31-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на вратаря Салваторе Сиригу Николас Виола откри резултата...

публикувано на 23.01.21 в 07:42
Уулвърхемптън надигра аматьорския Чорли с 1:0

Уулвърхемптън стигна 5-ия кръг за ФА Къп

Уулвърхемптън стана първият отбор, който си осигури място в 5-ия кръг на турнира за купата на футболната асоциация в Англия. Играчите на треньора Нуно Еспирито Санто надиграха аматьорския Чорли с 1:0, след изключително красиво попадение. В 12-ата минута Витиня пое топката в средата на терена и с изстрел от над 30 метра не остави шансове на..

публикувано на 23.01.21 в 07:40
Мая Вюг

Ферари привлече 16-годишна нидерландка

Ръководството на Ферари обяви, че привлича в редиците си 16-годишната нидерландка Мая Вюг, която става първата жена член на академията на пилотите на отбора от Формула 1. Младата състезателка стана победител в петдневен скаутски лагер в централата на италианския отбор в Маранело и тестовата пистата "Фиорано". Вюг ще получи сезон в  първенство..

публикувано на 23.01.21 в 07:38