Лион не остави дъх на Сент Етиен

Мемфис Депай (вдясно) се записа сред голмайсторите за Лион

Олимпик Лион разгроми с 5:0 като гост Сент Етиен в дербито на 21-ия кръг от шампионата на Франция.

След малко повече от четвърт час игра Тино Кадевере с точен удар в левия ъгъл даде аванс в полза на "хлапетата".

Марсело с глава удвои преднината за Лион в 36-ата минута на двубоя, а удар на Арно Нордин от "зелените" срещна гредата в 55-ата минута.

След час игра Лео Дюбоа центрира от фаул в наказателното поле и Марсело покачи аванса за Олимпик на три гола.

В 68-ата минута Тино Кадевере пак се разписа, а шут на Мемфис Депай осем минути преди края на редовното време оформи разгрома в полза на Лион.

Гостите вече имат актив от 43 точки и се доближиха само на две до лидерите Пари Сен Жермен и Лил.

Сент Етиен е на 16-то място в Лига 1 със само 19 спечелени точки.

Даниел Асенов, Александра Начева и Християн Стоянов станаха спортни „Таланти на десетилетието“

Състезателят по бокс Даниел Асенов, състезателката в тройния скок Александра Начева и параолимпиецът Християн Стоянов – състезател на 800 и 1500 метра в леката атлетика бяха избрани за „Таланти на десетилетието“ в категория "Спорт" по време на 10-та юбилейна тъpжecтвeнa цepeмoния-cпeĸтaĸъл „Hoщ нa звeздитe“, организирана от фондация „Енчо..

публикувано на 30.07.21 в 13:05

ЦСКА София срещу Осиек, Локо (Пд) срещу Копенхаген

ЦСКА София ще се изправи срещу хърватския Осиек в третия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Българският тим ще бъде домакин на 5 август, а ще гостува на 12-и в Хърватия. Осиек отстрани полския Погон след 0:0 и 1:0 в реванша. А Локомотив (Пд) ще има за съперник силния датски тим Копенхаген. Датчаните елиминираха с 4:1 и 5:0 беларуския..

публикувано на 30.07.21 в 07:03
Локомотив (Пд) победи Словачко след дузпи

Локомотив (Пловдив) се класира за третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите, след като победи с 3:2 след изпълнението на дузпи чешкия Словачко. Редовното време завърши 1:0 в полза на чешкия тим. В първия мач преди седмица Локомотив спечели със същия резултат. След спокойно начало двата отбора си размениха..

публикувано на 29.07.21 в 22:56
Арда отпадна от Лигата на конференциите

Арда загуби за втори път от Апоел

Отборът на Арда отпадна във втория квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите, след като загуби с 0:4 реванша в Израел от Апоел (Беер Шева). В първата среща преди седмица Арда отстъпи с 0:2 в Кърджали. Още в 6-ата минута домакините поведоха в резултата. Аколатсе стреля от границата на наказателното поле в долния десен..

публикувано на 29.07.21 в 22:05
Волейболистките ни победиха Румъния в контрола

Волейболистките ни надиграха Румъния

Националният ни отбор по волейбол за жени победи Румъния с общ резултат 5:0 гейма (25:22, 25:11, 25:11, 25:16, 25:19) в първата контролна среща между двата тима, която се игра в пловдивската зала "Сила". Утре е втора проверка между двата тима. Най-резултатна за нашите бе Мирослава Паскова с 13 точки. Гергана Димитрова добави 12 точки за..

публикувано на 29.07.21 в 21:20
Треньорът Стойчо Младенов дебютира с победа в ЦСКА София

ЦСКА София спечели с дузпи срещу Лиепая

Отборът на ЦСКА София се класира за третия предварителен кръг на Лигата на конференциите, след като отстрани Лиепая след нулево равенство в редовното време и продълженията и 3:1 при дузпите. Двубоят на стадион „Даугава“ не предложи кой-знае колко опасни ситуации пред двете врати, като първи шанс за гол имаха домакините от Лиепая, но Миросавлиев..

публикувано на 29.07.21 в 20:05
Мирослав Миндев

Миндев: За мен е бонус да съм начело на ЦСКА 1948

Новият наставник на ЦСКА 1948 Мирослав Миндев коментира предстоящия двубой от 2-ия кръг на Първа лига срещу Лудогорец. Двубоят е в събота от 21:00 часа в Разград и ще го предаваме пряко по "Хоризонт" на БНР. "Благодарен съм за доверието на ръководството, надявам се да се справя. Труден мач срещу Лудогорец, мачът започва от 0:0, 11 на 11. Ако се..

публикувано на 29.07.21 в 14:38