Мелис Йонузова елиминира световната шампионка

Мелис Йонузова
Снимка: facebook.com/BulgarianBoxingFederation

Българката Мелис Йонузова се класира за полуфиналите в категория до 69 килограма на международния турнир по бокс за купа "Странджа" в София.

Йонузова надделя в драматичен и много оспорван мач над действащата световна шампионка Бусеназ Сюрменели (Турция) с 3:2 съдийски гласа ( 28:29, 30:27, 28:29, 29:28, 29:28) и си гарантира най-малко бронзово отличие.

За място на финала българката ще се изправи утре срещу Валентина Халзова (Казахстан).

Лудогорец би Левски с лекота

Отборът на Лудогорец победи с 3:0 Левски, при това като гост на стадион "Георги Аспарухов" в столицата. С това разградчани се реабилитираха донякъде пред феновете си за отпадането от ЦСКА София в турнира за купата на България дни по-рано. За актуалните шампиони гостуването на "сините" се оказа твърде лека задача, като още до 11-ата минута след попадения..

публикувано на 18.04.21 в 22:35
Лестър - Саутхемптън

Лестър финалист за купата на Англия, елиминира Саутхемптън

Отборът на Лестър се класира за финала в турнира за ФА Къп на Англия, където ще срещне състава на Челси. "Лисиците" отстраниха с 1:0 на полуфинала тима на Сауххемптън в сблъсъка на стадион "Уембли". Единствения гол в мача реализира в 55-ата минута Келечи Ихеаначо. За Лестър това е първи финал в турнира от 52 години насам, като никога не е печелил..

публикувано на 18.04.21 в 22:28
Микай Наим

Носител на пояса срещу победител на „Дан Колов“ на европейското по борба

Микай Наим, носител на златния пояс „Дан Колов“, започва с грузинеца Бука Буджиашвили на старта на европейското първенство по борба за мъже и жени във Варшава. Битката е в категория до 57 килограма на свободния стил. 24-годишният възпитаник на димитровградската школа стана носител на трофея преди седмица. А съперникът му триумфира с титлата през 2019...

публикувано на 18.04.21 в 21:29
Петър Занев (вляво) бе изгонен в 34-ата минута

Царско село изненада неприятно ЦСКА София

В мач от 24-ия кръг на футболната ни Първа лига отборът на Царско село изненада неприятно ЦСКА София и го победи с 2:1 на своя стадион край столичното Околовръстно шосе. За победителите от дузпа вкара Димитър Костадинов в 8-ата минута, а в 90-ата се разписа Реян Даскалов. В 75-ата минута Бисмарк Чарлс бе точен за ЦСКА София, който игра с човек по-малко..

публикувано на 18.04.21 в 20:35

Монтана изравни финалната серия срещу Берое при баскетболистките

Баскетболистките на Монтана 2003 изравниха резултата във финалната серия в женското ни първенство до 1-1 победи, след като се наложиха със 77:72 над Берое  в Мач №2. Следващите две срещи от серията са в Стара Загора на 21 и 23 април, играе се до три успеха.

публикувано на 18.04.21 в 20:18
Манчестър Юн - Бърнли

Манчестър Юн се справи трудно с Бърнли

В мач от 32-ия кръг на Висшата лига Манчестър Юнайтед победи гостуващия Бърнли с 3:1.  Мейсън Грийнууд вкара първия гол в 48-ата минута. Две минути по-късно Тарковски изравни резултата.  В 86-ата минута Грийнууд вкара отново и направи резултата 2:1 за Юнайтед, след като топката се отклони от играч на гостите.  В добавеното време на срещата и Кавани..

публикувано на 18.04.21 в 20:06
Атлетико (Мадрид)

Атлетико (Мадрид) вкара пет гола на Ейбар

Отборът на Атлетико (Мадрид) поне временно се откъсна на 4 точки пред съгражданите си от Реал и на 5 пред Барселона на върха в класирането на испанското първенство.  "Дюшекчиите" не срещнаха проблеми срещу Ейбар и постигнаха една от най-изразителните си победи от началото на сезона - 5:0 в мача от 33-ия кръг. Точни за Атлетико по два пъти бяха Анхел..

публикувано на 18.04.21 в 19:35