Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България

Отборът на Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол.

В последния осминафинал, на своя стадион Славия победи Монтана след продължения и дузпи.

Първи откриха резултата гостите чрез Адам Буджама в 24-тата минута, а в последната минута Радослав Кирилов изравни  1:1 , за да изпрати срещата в продължения.

През 30-те минути гол не бе отбeлязан, а при дузпите фатален за гостите се оказа пропуска на Цонков.

Така след дузпи и общ резултат 5:3 Славия се класира за четвъртфиналите.

Димитър Димитров бе разочарован след загубата с Локомотив (Пд)

Димитър Димитров и Берое се разделиха

Берое и старши треньорът Димитър Димитров-Херо се разделят. Това съобщи спортният директор на заралии Валентин Грудев след загубата от Царско село с 0:1.  "Неприятна поредна загуба за нашия отбор, не беше очаквана. Минимум равен ни трябваше. В крайна сметка ръководството заедно с г-н Димитров взехме решение да се разделим нормално. Ще търсим идеи..

публикувано на 21.04.21 в 18:54

Берое загуби от Царско село, мястото му в топ 6 под въпрос

Отборът на Берое записа трето поредно поражение в Първа професионална футболна лига. В срещо от 25-тия кръг на първенството футболистите от Стара Загора отсъпиха пред  Царско село с 0:1. Двата тима направиха равностойна среща, но гостите бяха по-активни в атака и успяха да грабнат трите точки след гол на Андерсон в 90-та минута, дошъл след..

публикувано на 21.04.21 в 18:52
Петър Занев

Глобиха с 2500 лева футболист на ЦСКА-София

Една от звездите на ЦСКА-София - Георги Йомов, получи наказание от един мач и глоба в размер на 2500 лева за натрупани жълти картони. Най-вероятно сериозната парична санкция, наложена от ДК, е заради умишлено изкарания картон по време на двубоя срещу Царско село, който червените загубиха с 1:2. Тогава Йомов се появи в заключителните секунди на..

публикувано на 21.04.21 в 18:46
Локомотив (Сф)

Локомотив (Сф) обяви нов спонсор

Локомотив (София) обяви нов спонсор в лицето на български букмейкър. Договорът засега е до края на сезона, но с перспектива да стане дългосрочен. На стадиона в "Надежда" текат ремонтни дейности с оглед сериозната вероятност отборът да спечели промоция за елита. В Министерството на младежта и спорта е внесен проект за поставяне на осветление на..

публикувано на 21.04.21 в 14:34
Байерн (Мюнхен)

Байерн докосва титлата в Германия, Шалке изпадна

Футболистите на Байерн (Мюнхен) надиграха с 2:0 състава на Байер (Леверузен) в среща от 30-ия кръг германското първенство. Баварците стигнаха сравнително лесно до победата след головете на Ерик Максим Чупо-Мотинг и Йошуа Кимих още в първия четвърт час. Така Байерн докосва поредната си титла, след като по-рано днес вторият Лайпциг загуби с 1:2 от намиращия..

публикувано на 21.04.21 в 07:36
Флорентино Перес

От Суперлигата: Планът за реформа ще бъде преосмислен

Ръководството на новосформирания футболен турнир, който се разпадна - "Суперлига" излезе с официално изявление, след като стана ясно, че шестте английски клуба, които бяха част от проекта - Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити, Арсенал, Челси и Тотнъм, се оттеглиха. В позицията на останалите клубове се отбелязва, че английските представители са..

публикувано на 21.04.21 в 07:20
Суперлигата

Проектът Суперлига претърпя провал!

Опитите за сформирането на новия европейски футболен турнир - "Суперлигата" се провалят. Късно снощи шестте английски клуба, които първоначално бяха заявили участие - Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити, Арсенал, Челси и Тотнъм официално обявиха, че се оттеглят. Най-напред Манчестър Сити съобщи, че е стартирал процедура по оттегляне от..

публикувано на 21.04.21 в 07:11