Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акцията по издирването на изчезналия в Рила сноубордист временно е спряна

Снимка: БГНЕС

Акцията по издирването на 34-годишния сноубордист, който вчера изчезна в Рила над ски зона „Картала“, е временно преустановена. В момента спасителните екипи правят анализ на ситуацията , след което ще се вземе решение дали търсенето да продължи, или да бъде възобновено утре.

Повече от денонощие продължава спасителната акция, която беше прекратена за около шест часа и възобновена тази сутрин. Претърсени са всички улеи и пътеки, по които карат фрирайдърите. Приятелите на изчезналия 34-годишен сноубордист от София също се включиха в издирването.

С помощта на две обучени кучета спасители от Благоевград, София и Банско влязоха в тялото на падналата вчера голяма лавина в района. Беше направен и опит за джипиес засичане на телефона на мъжа, който допреди часове беше включен. В момента се очаква специализирана техника на мобилния оператор, с която евентуално да се дадат по-точни координати. С оглед на това ще бъде взето решение дали акцията по издирването да продължи, или да бъде възобновена утре. 

След толкова часове престой в планината, без добра екипировка и изключително тежки метеорологични условия, вероятността мъжът да е жив е много малка, заявиха от ПСС.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Британският крал Чарлз III

Крал Чарз Втори показа на премиера Стармър свой екологичен жилищен проект

Британският крал Чарлз Втори организира рядко по характера си посещение с екскурзовод на министър-председателя Киър Стармър и вицепремиера Анджела Рейнър в неговия екологичен, жилищен проект в графство Корнуол, съобщи Би Би Си. Кралят искаше да покаже на премиера и Анджела Рейнър, която също е министър на жилищното настаняване, този проект, който е..

публикувано на 11.02.25 в 03:56

В Кипър разкриха канал за контрабанда на цигари

Властите в Кипър разкриха най-мащабния за последните години случай на контрабанден износ на цигари, които са били предназначени за Израел. Петима израелци бяха задържани в ареста за 4 дни с решение на окръжния съд в Ларнака в понеделник.    Четирима мъже и една жена, на възраст от 31 до 39 години, са арестувани при проведената координирана операция с..

публикувано на 11.02.25 в 03:45
Ямбол - Общинска администрация

Планове в Ямбол и Сливен за облекчаване на трафика между двата града

Регионални институции настояват за мерки за облекчаване на движението между Ямбол и Сливен. Това е най-натовареният участък от републиканската пътна мрежа на територията на Ямболска област.  Възможност за разтоварване на трафика е той да стане четирилентов, както и да се изгради кръгово кръстовище на входа на Ямбол.    Пътят между двата областни центъра..

публикувано на 11.02.25 в 03:17

Подготвят нов закон срещу имиграцията във Великобритания на фона на акции срещу незаконния труд

В Обединеното кралство стотици мигранти са били арестувани от началото на тази година като част от мерките срещу незаконния труд, съобщи правителството. Много мигранти са привлечени от фалшиви обещания за възможност да живеят и работят на Острова, което ги кара да рискуват живота си, пресичайки Ламанша.  Екипи на правоприлагащите органи са нахлули в..

публикувано на 11.02.25 в 02:55
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Британският посланик в САЩ оцени критиките си към Тръмп като погрешни

Обединеното кралство трябва да уважава „силния и ясен мандат за промяна“ на президента Доналд Тръмп, заяви новият посланик на Обединеното кралство в САЩ пред Би Би Си по време на първия си ден в новата си роля.  Лорд Питър Манделсън каза, че не е задължително Обединеното кралство да се съгласи с всеки детайл от дневния ред на Тръмп, но добави: „Трябва..

публикувано на 11.02.25 в 02:43

Стотици трактори блокираха Уестминстър в Лондон

Стотици трактори блокираха Уестминстър, след като фермери от цяла Великобритания се отправиха към Лондон, за да протестират срещу промените в данъка върху наследството. През октомври правителството обяви, че за първи път ще наложи 20% данък наследството върху селскостопански активи на стойност над 1 милион паунда. Промяната предизвика ожесточена..

публикувано на 10.02.25 в 22:07

Втори депутат от Лейбъристката партия на Великобритания е отстранен заради обидни коментари

Втори депутат на управляващата в Обединеното кралство Лейбъристка партия беше отстранен от парламентарната група в рамките на два дни заради членство в чат-група в WhatsApp, разменяла си обидни и подигравателни съобщения за свои съпартийци и пенсионери. Преди да бъде остранен, депутатът от Бърнли Оливър Райън беше извикан днес на среща с..

публикувано на 10.02.25 в 21:58