Американският президент Джо Байдън поиска забрана на автоматичните огнестрелни оръжия в страната след две масови стрелба в разстояние на една седмица.
Поредните призиви за по-голям контрол при носенето на оръжия в страна, преживяла трагедии след масови стрелби на публични места като училища, киносалони и нощни клубове.
Байдън се надява този път законодателите да се вслушат и по думите му да “подходят със здрав разум“ и да спасят американски животи.
„Това не е и не трябва да бъде партиен проблем. Това е американска проблем,“ каза Байдън.
В страната мнозинството подкрепя по-строг контрол на огнестрелните оръжия. Въпреки това републиканците отказват да действат с мотива, че ограничаването е в нарушение на конституционното право за носене на оръжие.
Демократите ръководят двете камари на конгреса, но нямат достатъчно мнозинство сами да въведат нови мерки. Джен Саки - говорителят на Белия Дом, заяви, че администрацията обмисля различни стъпки и не изключва въвеждане на укази.
21 годишен мъж е обвинен, че в понеделник следобед местно време е открил огън в супермаркет в Болдър, щата Колорадо и е отнел живота на десет души. Масовата стрелба се случи по-малко от седмица след като друг стрелец уби осем души в салони за масажи в Атланта.
ГДБОП свали от интернет два от най-посещаваните сайтове за продажба на вейпове и вещества па основата на канабиноидите.Това научи БНР. Операцията е съвместна на дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП и сектор "Наркотрафик". В двата сайта които са свалени от интернет са се продавали вейпове и други артикули със съдържание близко до канабиса..
Днес от 10 до 10:15 ч. няма да има минерална вода в чешмите в центъра на София заради профилактика, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. Техническа профилактика на водоналивния кът с минерална вода "София – Център" ще се извърши от 10:00 до 10:15 часа. В този времеви период ще бъде спряно водоподаването към чешмите с минерална вода в..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп подписа указ, с който нарежда на министерствата на финансите и на търговията да създадат суверенен фонд, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА. Той заяви, че този инструмент може да се използва за купуването на "TикТок". Социалната мрежа има около 170 млн. американски потребители. Сега е в сила закон,..
Министерството на здравеопазването е похарчило над един милион лева за телевизионна реклама, с която да се популяризират профилактичните прегледи за рак на маточната шийка. Това става ясно от договори, публикувани в сайта на Агенцията по обществени поръчки. Клиповете са излъчвани по трите големи телевизии у нас в продължение на 17 дни..
На заседание Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание ще определи процедурни правила - за номинации за двама заместник-председатели и двама членове на Сметната палата, както и на кандидати за Фискалния съвет и за поста подуправител на Българската народна банка. А също и за номинации за ръководство на Комисията за финансов надзор,..
Свидетели сме на завръщането на империализма в международните отношения. Това заяви пред БНР Любомир Кючуков, дипломат и бивш зам.-министър на външните работи. "Всички глобални сили – Русия, Китай и САЩ, вече се ориентират не просто към упражняване на икономическо влияние и политическа доминация, но и към завладяване на територии. Русия вече три..
Американският президентът Доналд Тръмп се очаква да приеме израелският премиер Бенямин Нетаняху, който е на посещение във Вашингтон, където се очаква да започнат разговори за втората фаза на примирието в Ивицата Газа. Така Бенямин Нетаняху ще стане първият чуждестранен лидер, с когото Доналд Тръмп ще има среща, откакто встъпи в длъжност преди..