Балкан надигра Берое и си уреди полуфинал с Левски

Снимка: НБЛ

Балкан надигра Берое с 82:67 в номер 3 от четвъртфиналите на мъжкото ни баскетболно първенство и си уреди среща в следващата фаза с Левски.

Въпреки умората от участието във Финалната четворка на Балканската лига и тежкото пътуване до Израел, старозагорци започнаха по-добре мача и поведоха след 10 минути игра. Умората обаче се оказа голяма и домакините отвърнаха на удара, за да поведат на почивката. Момчетата на Любомир Минчев не се отказаха и показаха зъби и след почивката, но силите им не стигнаха за обрат. Това бе последният мач начело на Берое за бившия национален селекционер.

Отличен мач за Балкан изигра Давонте Джордан, който завърши с 20 точки. Божидар Аврамов добави 16 точки, а Крис Минков – 12. 12 вкара Крис Минков, а с 9 точки се отличи Станимир Маринов. Мача заради травма пропусна Сияни Чеймбърс.

За Гостите с 20 точки завърши Кейлъб Бишъп (9 борби), а 16 вкара завърналият се след контузия Павел Маринов. С 12 се включи Седариан Рейнс. Мача отново пропуснаха Николай Стоянов, Костадин Лазаров и Кей Джей Фейгън.

Първият мач между Балкан и Левски ще бъде в София на 4 май. В другия полуфинал ще спорят тимовете на Рилски спортист и Академик (Пловдив), а серията започва в Самоков на 5 май. Играе се до три победи.

Роберто Манчини: В отбора ни всеки е първи избор

Селекционерът на Италия Роберто Манчини бе повече от доволен след успеха с 1:0 над Уелс. С него „Скуадра адзура“ спечели убедително Група А на Евро 2020 и изравни брадат рекорд. Италия записа 30 поредни мача без загуба, за да изравни постижението на легендарния Виторио Поцо в периода 1935-1939. „Виторио Поцо също така е спечелил доста трофеи, така..

публикувано на 21.06.21 в 06:52
Волейболистките ни победиха Хърватия във финала на Златната европейска лига

Волейболистките ни спечелиха Златната лига

Националният ни отбор по волейбол за жени победи с 3:1 гейма Хърватия във финала на Златната европейска лига в Русе. Така нашите спечелиха титлата в Лигата за втори път след 2018 година и се класират за Чалъндж турнира догодина, който ще бъде за влизане в Лигата на нациите през 2023 година. Мачът започна напълно равностойно, България..

публикувано на 20.06.21 в 22:16
Италия победи Уелс и спечели първа група на европейското първенство

Италия с трета победа на европейското

Отборът на Италия победи с 1:0 Уелс и спечели първа група на европейското първенство по футбол. На "Олимпико" в Рим единственият гол в мача отбеляза Матео Песина в 39-ата минута. Уелс игра половин час с човек по-малко, след като Итън Ампаду в 56-ата минута получи директен червен картон. В другата среща от групата Швейцария надигра Турция с..

публикувано на 20.06.21 в 21:24
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов започва срещу румънец на „Уимбълдън“

Димитър Кузманов ще играе срещу румънеца Мариус Копил в първия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Кузманов, който дебютира в надпреварата, е 244-и в световната ранглиста. 30-годишният Копил, 221-и в класацията на АТП, участва в основната схема на "Уимбълдън" в предишните четири издания на турнира, но..

публикувано на 20.06.21 в 19:08
Людмила Самсонова

Людмила Самсонова спечели титла в Берлин

22-годишната рускиня Людмила Самсонова спечели първа титла в дебютния си финал в УТА. На финала на тенис-турнира в германската столица Берлин тя пласира 14 аса и надигра швейцарката Белинда Бенчич с 1:6, 6:1, 6:3. Самсонова започна колебливо и загуби първи сет, но след това стабилизира играта си и взе осем от следващите девет гейма по пътя си..

публикувано на 20.06.21 в 19:00
Матео Беретини

Матео Беретини взе трофея в "Куинс Клъб"

Италианецът Матео Беретини спечели титлата при дебюта си на турнира по тенис в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1.29 милиона евро. Водачът в схемата Беретини победи на финала представителя на домакините Камерън Нори с 6:4, 7:6(5), 6:3 за близо два часа игра. Италианецът наниза 19 аса и направи пробив в осмия гейм на третия сет, който..

публикувано на 20.06.21 в 18:58
Марк Маркес

Марк Маркес се завърна на победния път

Шесткратният световен шампион в MotoGP Марк Маркес с Хонда записа първа победа след завръщането с кралския клас, след като триумфира в надпреварата за Голямата награда на Германия, в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. За Маркес това е 11-ти пореден успех на „Заксенринг“, като той стигна до него водейки във всичките 30 обиколка на..

публикувано на 20.06.21 в 18:56