Лудогорец се потруди, но отстрани Мура и чака Олимпиакос

Пиерос Сотириу (вдясно) откри резултата в полза на Лудогорец срещу Мура
Снимка: pfcludogorets1945

Първенецът ни Лудогорец се класира за третия предварителен кръг в Шампионската лига, след като победи в Разград словенския Мура с 3:1 и след 0:0 в първия мач преодоля този съперник, макар и трудно.

Мачът започна перфектно за разградчани, които вкараха чрез кипърския нападател Пиерос Сотириу още в 4-ата минута след отличен пробив отдясно на Икоко и пас към непокрития играч от атаката на домакините.

Лудогорец обаче не съумя да затвори рано мача, след като пропусна доста положения, а същевременно позволи на съперника си също на свой ред, макар и по-рядко, да създава заплахи.

Гостите дочакаха своя миг в 64-ата минута, когато вкараха почти идентичен гол на този на Сотириу. След пробив отдясно топката бе сервирана на непокрития Томи Хорват и той изравни.

Лудогорец се вдигна на щурм и най-напред влезлият като резерва Елвис Ману пропусна много чисто положение.

Малко след това, в 82-ата минута, Каули Оливейра се възползва от невнимание на словенската защита и чукна топката към Ману, който този път не сгреши - 2:1.

В 90-ата минута самият Каули изпрати топката във вратата на Мура и фиксира крайния резултат 3:1 и Лудогорец продължава напред в турнира.

Така лудогорци ще се изправят в третия предварителен кръг срещу Олимпиакос, който спечели в Баку втората си победа с 1:0 срещу Нефтчи и също се класира. Гърците са домакини на 3 или 4 август, а реваншът е в Разград на 10 август.

Гол на Жуниньо попречи на Берое да запише първа победа над Арда

Берое и Арда завършиха 1:1 в първия мач от 9-ия кръг на Първа лига, играл се под Аязмото. “Заралии” почти през целия двубой надиграваха своя съперник и създаваха по-опасните положения, но не успяха да стигнат до първи успех над кърджалийци. Досега старозагорци имаха загуби във всичките 5 мача, които бяха изиграли срещу Арда, откакто “сините” се..

публикувано на 24.09.21 в 22:28
Лари Луполоувър

Лари Луполоувър остана без квота за зимните олимпийски игри в Пекин догодина

Шампионът на България Лари Луполоувър не успя да спечели квота за Зимните олимпийски игри в Пекин. Американецът с български паспорт завърши на 22-ро място на международния турнир по фигурно пързаляне от сериите "Чалънджър" в германския град Оберстдорф, който е олимпийска квалификация. Луполоувър събра сбор от 163.80 точки за изпълнение на..

публикувано на 24.09.21 в 20:45

България победи Куба на СП по волейбол в София

Националният волейболен отбор на България за младежи до 21 години продължава напред в следващата фаза на Световното първенство за тази възраст, на което е съдомакин с Италия, след като записа втора поредна и категорична победа. Момчетата на селекционера Найден Найденов удариха и връстниците си от Куба с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21 точки) във втората..

публикувано на 24.09.21 в 20:40

Марица попадна в Група D на ШЛ с Фенербахче и Динамо (Казан)

Женският волейболен първенец на България Марица (Пловдив) научи днес съперниците си в групите на Шампионската лига. На тегления в словенската столица Любляна жребий, маричанки попаднаха в Група D заедно с отборите на Безие (Франция), Динамо– Ак Барс (Казан, Русия) и Фенербахче Опет (Истанбул, Турция)...

публикувано на 24.09.21 в 20:27

Георги Стоянов и Владимир Коточев са на финал на ЕП в Пезаро

Георги Стоянов и Владимир Коточев се класираха за финала във вида двойки мъже 11-17 години на европейското първенство по спортна акробатика за юноши и девойки, което се провежда в италианския град Пезаро. Състезателите на КСА Бургас се класираха на пето място в квалификацията, но влизат сред осемте най-добри с четвърти резултат. Според..

публикувано на 24.09.21 в 19:04

Веселин Топалов води на турнира по ускорен шахмат в Китай

Веселин Топалов е едноличен лидер след първите четири кръга на супертурнира по ускорен шахмат в китайския град Данчжоу, провинция Хайнан. Бившият световен шампион има 3,5 точки от възможни четири. В първите два кръга Топалов използва максимално предимството на белите фигури и постигна зрелищна победа на унгареца Ричард Рапорт, а след това и над..

публикувано на 24.09.21 в 14:48

4-то и 8-о място за България след първия ден на ЕП по акробатика в Пезаро

Българите Георги Стоянов и Владимир Коточев от КСА Бургас заеха четвърто място в темповата комбинация от квалификациите при двойки мъже 11-17 години на eвропейското първенство по спортна акробатика за юноши и девойки, което започна вчера в италианския град Пезаро. Българите  получиха оценка 26.750 точки, а по-късно днес ще играят и баланс...

публикувано на 24.09.21 в 13:28