Аякс измести Айндховен от върха с 2:1

Брайън Броби открива за Аякс.

Аякс успя да победи с 2:1 ПСВ Айндховен в дербито от 20-ия кръг в Ередивизи.

В 27-та минута Стивън Бергуис отправи мощен изстрел, който разтресе гредата.

В 34-та минута обаче Душан Тадич записа поредната си асистенция, намирайки отлично Брайън Броби и той от близка дистанция откри.

Само седем минути след почивката ПСВ изравни. След страхотна отборна игра Марио Гьотце получи топката от Веерман и прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата.

Така се стигна до 74-та минута, когато Носер Мазрауи стреля отлично и топката влетя в горния ляв ъгъл с помощта на гредата. ВАР провери редовността на гола, но всичко се оказа наред.

Така Аякс излезе на върха в класирането с 48 точки, а ПСВ остава на втора позиция с 46.

100 милиона лева за комплекс "Червено знаме" и спортна зала в Плевен

100 милиона лева са отделени за изграждането на два спортни проекта – „Червено знаме“ в София и многофункционална спортна зала в Плевен . Това съобщи при посещението си в Плевен спортният министър Радостин Василев, който коментира и състоянието на някои федерации. А кметът на града Георг Спартански говори също за спортните обекти в Плевен...

публикувано на 19.05.22 в 14:07

Димитър Димитров и Дейвид Хъдълстоун пропускат СК по спортна гимнастика във Варна

Двама от най-добрите ни гимнастици – Димитър Димитров и Дейвид Хъдълстоун, ще пропуснат Световната купа, която ще се проведе от 26 до 29 май във Варна. Димитров лекува травма в глезена, а Хъдълстоун има проблеми в кръста (обострена дискова херния). Решението на ръководството на федерацията и на треньорския щаб е двамата да пропуснат..

публикувано на 19.05.22 в 13:15

Министър Василев иска да затвори басейна на Спортната палата

Министърът на младежта и спорта Радостин Василев иска да затвори басейна на Спортната палата (ММС) за „модернизиране“ и „осъвременяване“ за неопределен период от време, това се казва в информация публикувана по формата на петиция публикувана в www.peticiq.com. Според публикацията за затварянето на басейна липсва всякаква конкретика. В..

публикувано на 19.05.22 в 12:57
Мартин Минчев (вляво)

Словачко спечели купата на Чехия след победа срещу Спарта (Пр) на Мартин Минчев

Отборът на Словачко спечели купата на Чехия след победа 3:1 срещу Спарта (Прага) на финала в Ухерске Храдище. Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва за столичани през второто полувреме, но не успя да помогне да бъде избегнато поражението за отбора от Прага. Словачко поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Вацлав Юречка беше точен..

публикувано на 19.05.22 в 06:43
ЦСКА София - Ботев (Пд)

Два мача от първата шестица днес, по "Хоризонт" предаваме ЦСКА София - Ботев (Пд)

Два мача от 30-ия кръг в първата шестица на елитното ни футболно първенство ще се играят днес. От 18.00 часа на стадион "Българска армия" ЦСКА София посреща Ботев (Пд), а развоя на мача ще може да проследите по програма "Хоризонт" на БНР веднага след края на вечерния осведомителен бюлетин. Другият сблъсък е най-старото столично дерби, в което на стадиона..

публикувано на 19.05.22 в 06:04

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира в Лига Европа

Айнтрахт (Франкфурт) триумфира с трофея в Лига Европа, след като победи на финала в Севиля Глазгоу Рейнджърс с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при 1:1, след като Джо Арибо (57) даде аванс за шотландците, а Рафаел Боре (69) изравни. При дузпите немците показаха по-здрави нерви, като реализираха и петте си удара – чрез Кристофът..

публикувано на 19.05.22 в 01:00

Рилски спортист е на финал в мъжкото ни баскетболно първенство

Рилски спортист стигна отново до финал в мъжкото ни баскетболно първенство. Самоковци спечелиха истинска гладиаторска битка в зала „Балканстрой“, като надвиха Спартак Плевен за трети път в полуфиналната серия. Рилски спечели серията с 3-0 след много трудно 77:76 при гостуването си и ще чака победителя от серията между Левски и Балкан. Резултатът..

публикувано на 18.05.22 в 21:16