Отборът на Лудогорец, който предсрочно си осигури 11-а поредна титла на България, победи като гост Ботев (Пловдив) с 2:1 в среща от 29-ия кръг на първата шестица на Първа лига по футбол.
Спас Делев даде аванс за гостите от Разград, Ботев изравни чрез Па Конате в края на първото полувреме, а в 56-а Джеймс Ето'о от домакините си отбеляза автогол.
Футболистите на Лудогорец бяха по-активните на терена през целия двубой и пропуснаха да спечелят с по-убедителен резултат.
Бернард Текпетей имаше два пъти шанс да открие резултата в началото, но не успя да се възползва.
В 39-ата минута все пак шампионите откриха резултата. Спас Делев беше точен. Той потърси удар към далечния ъгъл, топката се отби в крака на Супрайен и излъга стража Хидайет Ханкич.
В добавеното време на първата част домакините изравниха. Па Конате засече от блзио центриране на Реда Рабей за 1:1.
В началото на вторите 45 минути Лудогорец отново излезе напред в резултата. Джеймс Ето'о прати топката неспасяемо в собствената си мрежа.
Ботев отговори с опасен удар на Брахими в долния ляв ъгъл на вратата. В 67-ата минута отново той беше изведен зад гърба на защитата на Лудогорец, излезе сам срещу стража Симон Слуга, но не успя да го преодолее.
В последните секунди Пиерос Сотириу от Лудогорец стреля от пряк свободен удар, но Хидайет Ханкич хвана ъгъла и изби топката.
Треньорът на Лудогорец - Анте Шимунджа, коментира: „Добра победа за нас, а и беше заслужена. Работихме сериозно и най-хубавото беше, че бяхме доста енергични. Условията бяха доста трудни. Футболистите успяха да запазят своята енергия, а манталитетът ни на победители реши мача. Всеки иска да прогресира, да се развива, да подобрява играта си във всяка тренировка. Всеки футболист в нашия тим е важен. Ключово е всеки да го знае и да се влага в тренировките. Трябва да опитваме някои неща по време на мачовете, за да видим дали се получават. Мачът срещу Ботев беше малко по-различен от предишния заради нещата, които споменах, но играчите запазиха своята концентрация и съм доволен. Всички трябва да знаят, че и други чакат своя шанс за изява. Кирил Десподов пропусна мача заради контузия. Надявам се да можем да го ползваме до края на сезона“.
Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..
Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..
Френският отбор по биатлон продължава да събира медалите на Световното първенство, което продължава в швейцарския зимен център Ленцерхайде. Днес на 20 км индивидуално при мъжете шампион стана Ерик Перо с време 47:58.1 минути и един пропуск при стрелбите. Второто място е за Томазо Джакомел от Италия с 48:50.5 минути и също една грешка, чак при четвъртата..
Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) даде шесто време в предсезонните тестове на Формула 3 на пистата в Барселона, след като регистрира върхово постижение 1:28.011 минути на 4.657-километровото трасе в Каталуния. Българинът изостана с 0.300 секунди от лидера Ноел Леон (Мексико, Према Рейсинг). Цолов, шампион във Формула 4 Испания от 2022, завърши..
Петър Занев започна работа като координатор в ЦСКА, съобщиха официално от клуба. Бившият изтъкнат защитник ще следи и ще подпомага развитието на младите футболисти от първия, втория и третия тим на "армейците" и прехода им между отделните селекции. Той ще поддържа тясно взаимодействие с директора и треньорските екипи на Академия ЦСКА. Занев е роден в..
Редица спортни клубове, които носят името на Васил Левски почетоха днес 152-годишнина от смъртта на своя патрон. Начело на процесията на футболния "Левски" пред паметника на Апостола в столицата, бяха юношите на клуба Марин Петков и Асен Митков. Те бяха следвани от изпълнителния директор на клуба Даниел Боримиров и треньора Хулио Веласкес. В..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..