Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Борисов: По сделката за газ от САЩ участниците ще си разделят по 100 милиона на месец

Бойко Борисов в Ловеч - 14 май 2022
Снимка: Пламен Христов

Участниците в сделката за доставка на газ от САЩ ще си разделят  по 100 милиона на месец. Това заяви в Ловеч лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Борисов подчерта, че правителството умишлено не дава отговор колко точно ще струва американският газ, за който премиерът Кирил Петков каза, че ще е по-евтин от сегашната пазарна цена на "Газпром":

"Неговият КЕВР, който подмени политически, излиза: "Газът за май поскъпва с 14 процента". Сложи му изказването на екрана, до него цената на КЕВР, и остави народът да види кой лъже. Ние като сметнахме цената на КЕВР, точно което прогнозирахме, че по сто милиона ще си разделят участниците, на месец. Те знаят, че лъжат, знаят, че крадат, знаят, че трябва да крадат бързо, защото няма за кога".

Що се отнася до доставките на газ от Азербайджан Бойко Борисов посочи:

Бойко Биросов (вторият отляво надясно) и кметът на Ловеч Корнелия Маринова (вляво) вм катедралния храм на Ловеч - 14 май 2022

"Добрата новина, казва той, от днес е, че ще можем да си получим цялото количество азерска газ. Първанов започна, аз го свърших, азерска газ си тече, има си договори. Коя е добрата новина? Вие щяхте да объркате договора, да спре".

Борисов отново заяви, че ГЕРБ не иска предсрочни избори:

"Оставете ги! Те браншовете ще си ги бият с камъни. Никакви предсрочни избори. Трябва до последният българин да се отчае, да се разбере лъжата, за да можем да започнем на чисто. От септември нататък те няма да стоят!"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Почти 83% са загубите на вода в община Брезник през 2024 година

На близо 83 процента възлизат загубите на вода в община Брезник през миналата година. От над 1.236 млн. куб.м. подадена вода от язовир "Красава" и от дренажа в село Гърло са фактурирани едва около 211 674 куб.м. Останалото количество са загуби по мрежата. Голямата разлика между подаваното количество вода от язовира и тази, която минава през..

публикувано на 20.03.25 в 18:31
Ангел Петров

Ангел Петров: Топката е изцяло в полето на турския народ

Турция съзнава, че светът е станал твърде сложен, за да се занимава с нея, но и тя е станала твърде важна за Европа и САЩ и никой няма да ѝ повиши тон точно в момента , а от трета страна - всички страни, в които има управление от типа на Ердоган, опипват колко могат да натягат гайките, след като в Белия дом влезе Тръмп. Това мнение изказа пред БНР..

публикувано на 20.03.25 в 18:04
Володимир Зеленски

Зеленски заяви, че не е обсъждал с Тръмп собствеността на АЕЦ "Запорожие"

Признаването на Крим за руска територия и собствеността на Запорожката АЕЦ не са обсъждани в телефонния разговор между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски. Това заяви украинският президент, който днес говори и пред събралите се в Брюксел европейски лидери. След разговора между Зеленски и Тръмп, от Белия дом съобщиха, че американска собственост..

публикувано на 20.03.25 в 18:02
Британският министър-председател Киър Стармър

В Лондон започна среща на висши военни от страните на т.нар. коалиция на желаещите

В Лондон е в ход среща на висши военни от страните от така наречената коалиция на желаещите за изготвяне на планове по предложението за изпращане на мироопазващи сили в Украйна. Към срещата се присъедини и британският премиер Киър Стармър, който лично обяви в края на миналата седмица, че е време да се премине от дискусии към оперативна фаза...

публикувано на 20.03.25 в 17:58
Екрем Имамоглу

Имамоглу отправи послание към членовете на партията на Ердоган и съдебните власти в Турция

Арестуваният вчера кмет на Истанбул Екрем Имамоглу призова членовете на управляващата в Турция Партия на справедливостта и развитието на президента Реджеп Ердоган "да надигнат глас" срещу несправедливите задържания. В обръщението си Имамоглу апелира представителите на турската съдебна система "да не мълчат". А към политиците, които са част..

публикувано на 20.03.25 в 17:35
Вътрешният министър Даниел Митов (вдясно) и гл. комисар Антон Златанов (вляво на втори план).

Сериозно намаление на мигрантския натиск отчетоха от ГД "Гранична полиция" 

От Главна дирекция "Гранична полиция" отчетоха, че има сериозен спад в мигрантския натиск през територията на страната, но въпреки това той не е спрял -  това обясни главен комисар Антон Златанов. "Има държави - наши партньори, в които миграционната ситуация е по-тежка, но тя е по-тежка по море - тоест преодоляването на морските граници. Именно с..

публикувано на 20.03.25 в 17:26
Ивайло Мирчев

ДБ видя "синхронизирана атака" на Борисов и Пеевски срещу протеста на "Правосъдие за всеки"

От "Демократична България" обвиниха Бойко Борисов и Делян Пеевски в синхронизирана атака срещу снощния протест,  организиран от "Правосъдие за всеки" под мотото: "Вън Пеевски от властта" заради присъствието на обвиняемия бизнесмен Васил Божков.  Ето какво каза по този повод Ивайло Мирчев от "Демократична България": "За съжаление вчера на..

публикувано на 20.03.25 в 17:13