Олимпик Марсилия стигна драматично до групите на Шампионската лига

Олимпик Марсилия

Олимпик Марсилия завърши на второто място във френското футболно първенство и ще играе директно в групите на Шампионската лига. Футболистите на Хорхе Сампаоли се наложиха с категоричното 4:0 над Страсбург, но това нямаше да бъде достатъчно, ако не беше късната драма на срещата между Ланс и Монако завършила 2:2. Секу Фофана изравни резултата на стадион „Феликс Болаер“ в шестата минута от добавеното време, с което отне победата на тима от Княжеството, който остана трети и ще играе квалификации за място в най-престижния турнир.

Така Марсилия заедно с шампионите от Пари Сен Жермен ще участва в Шампионската лига. Изпадащите тимове са Метц и Бордо, докато Сент Етиен ще играе решаващ бараж за оставане в Лига 1.

Килиан Мбапе, който обяви, че остава в ПСЖ отбеляза три гола във вратата на Метц при победата с 5:0.  Това беше шести хеттрик в кариерата на звездата в елита на френския футбол, като по този показател той изостава единствено от Златан Ибрахимович през новия век, който има 7.

20  Бордо  38  6  13  19  52:91  31

Заб: От актива на Ница и Олимпик Лион е отнета по една точка по решение на федерацията.
По публикацията работи: Илиян Христов

Григор Димитров

Без Григор Димитров в последния ден на "Лейвър Къп"

Григор Димитров пропуска третия състезателен ден на турнира по тенис „Лейвър къп“. Българинът има физическите проблеми, които е изпитвал при победата си над Алехандро Табило в петък вечер, най-вероятно става въпрос за контузията от Откритото първенство на САЩ, която все още го измъчва. В днешния последен ден на турнира в Берлин програмата..

публикувано на 22.09.24 в 11:41
Пари Сен Жермен

ПСЖ стъпи накриво във Франция

Реймс и Пари Сен Жермен завършиха 1:1 в среща от 5-ия кръг на френското футболно първенство. Домакините поведоха с гол на Кейто Накамура в 9-ата минута, а в средата на второто полувреме Усман Дембеле изравни. Парижани са начело в подреждането с 13 точки, следвани от Олимпик (Марсилия) и Монако с по 10 пункта. Реймс е на петата позиция с 8 точки. Реймс..

публикувано на 22.09.24 в 09:44
Реал (Мадрид) - Еспаньол

Реал (Мадрид) обърна Еспаньол в Испания

Реал (Мадрид) постигна победа с 4:1 над Еспаньол в домакинството си от 6-ия кръг на испанското футболно първенство. Автогол на Тибо Куртоа даде преднина на каталунците в 54-тата минута, но Даниел Карвахал изравни в 59-ата минута. Ключова се оказа появата от резервната скамейка на Винисиус Жуниор. Бразилецът първо асистира на Родриго за втория гол в 75-ата..

публикувано на 22.09.24 в 09:34
Даниел Дюбоа - Антъни Джошуа

Даниел Дюбоа нокаутира Антъни Джошуа

Даниел Дюбоа нокаутира в петия рунд Антъни Джошуа в тежка категория на професионалния ринг на боксовата галавечер в Лондон пред 96 хиляди зрители на стадион "Уембли". Той защити титлата си в световната боксова федерация и очаква сблъсък с победителя от реванша между Александър Усик и Тайсън Фюри. Дюбоа прати четири пъти в нокдаун Джошуа преди съдията..

публикувано на 22.09.24 в 07:07
Европейска купа в Подгорица

Джудистът Иван Симеонов спечели златото в Подгорица

Иван Симеонов спечели златния медал на турнира за европейската купа по джудо за мъже в Подгорица (Черна гора). Българинът бе над всички в категория 60 килограма, като постигна четири победи, а на финала се наложи с "ипон" над сърбина Марко Йоргич. Преди това Симеонов победи германеца Бенджамин Ховард, после Рашко Анджелович (Сърбия), а на..

публикувано на 22.09.24 в 06:36
Левски

Левски с втора победа на турнира в Нови Сад

Левски София се приближи до защита трофея от миналата година в турнира за мъже в памет на именитите сръбски волейболисти Жарко Петрович и Радован Дабич "Мемориал Великана" в Нови Сад. "Сините", водени от старши треньора Николай Желязков, спечелиха и втората си среща. След успеха над домакините от Войводина, те обърнаха до 3:1 (24:26,..

публикувано на 22.09.24 в 06:30
Кристъл Палас - Манчестър Юнайтед

Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед разделиха точките

Манчестър Юнайтед завърши наравно 0:0 като гост срещу Кристъл Палас в среща от петия кръг във Висшата английска футболна лига. Равенството е първо за Юнайтед, който е на 11-то място в класирането със 7 точки. Преди почивката удари на Алехандро Гарначо и Бруно Фернандеш срещнаха напречната греда на вратата на лондончани, а през второто полувреме..

публикувано на 22.09.24 в 06:25