БСП няма да отиде на преговори с контактната група, предложена от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, това реши Националният съвет на партията след 7-часово заседание.
Освен това кабинет с мандат на ГЕРБ, ДПС и "Възраждане" няма да бъде подкрепен от БСП. Това заяви категорично Корнелия Нинова:
"Не подкрепяме правителство с мандат на ГЕРБ, с мандат на ДПС и с мандат на "Възраждане". Няма да ходим на разговори с контактна група, водена от г-н Паси и г-н Плевнелиев, няма да участваме, няма изобщо да се явим на такива разговори. Отговорността за съставяне на правителство е на ГЕРБ и на партиите, които свалиха нашето правителство, така че, сега те са наред да управляват България" .
Нинова допълни, че е избран екип, който ще води преговори за другите мандати. Той включва лидера на БСП и неговите заместници.
Основата за тези разговори ще бъдат спешните решения пред страната и те трябва да залегнат в бюджета за следващата година като подкрепа за енергийно бедни и таван за цените на ток, газ, парно и вода.
БСП е категорично против оръжие за Украйна и намеса на страната ни във войната.
А колкото до самата левица, БСП са реалисти, че има сериозен спад в подкрепата за тях, а конгресът на партията, който ще се проведе на 11 и 12 февруари догодина, ще даде нов хоризонт за левицата.
"Подготовка за нова, модерна програма на модерна лява партия. Дотогава дискусии, разговори във всички структури на партията за тази нова програма на БСП. Сериозна организационна реформа. Имаме проблеми, което означава и промяна в устава".
Лидерът на БСП коментира и скандала с Калоян Паргов и Кирил Добрев, на които не беше позволено да гласуват на днешния Национален съвет. Корнелия Нинова заяви, че партията има контролен орган и това е нейното решение.
Държавният резерв ще предостави бутилирана питейна вода за хората от горнооряховското село Стрелец, реши на днешното си заседание правителството. Питейната вода в селото е негодна за пиене заради високото наднормено съдържание на нитрати. Село Стрелец е само с един източник на водоснабдяване и е на воден режим. Заради негодната питейна вода е обявено..
Ще бъде създадена специална магистърска програма, която да подготвя военни кореспонденти - това обяви ректорът на Софийския университет "Свети Климент Охридски“ професор Георги Вълчев на форум, организиран заедно със Съвета за електронни медии на тема "Войни и конфликти, медии и общество“. Професор Вълчев уточни, че новата програма ще бъде с..
Централната избирателна комисия работи по разпореденото от Конституционния съд преизчисляване на изборните резултати от парламентарния вот през октомври миналата година. От сутринта ЦИК започна с проверка на данните, предоставени от "Информационно обслужване" от първото и второто въвеждане на протоколите. Процедурата изисква да се отстранят..
Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет даде началото на процедурата за избор на административен ръководител на Софийската градска прокуратура (СГП), съобщава специализираният сайт lex.bg. Мандатът на сегашния шеф на СГП Илиана Кирилова предстои да изтече. През месец май Кирилова навършва 65 години и няма как да участва в процедурата за..
България е една от шестте страни членки, където ще има завод за изкуствен интелект, съобщиха от Европейската комисия. Страната ни е била избрана от Съвместното предприятие за европейски високопроизводителни изчислителни технологии за място, където ще има допълнителни заводи. Другите държави са Германия, Австрия, Франция, Полша и Словения...
От днес община Смолян започва издаването на карти за безплатен достъп на децата до ски пистите в курорта Пампорово. За поредна година стартира инициативата "Спортът - начин на живот", която се осъществява от Община Смолян в партньорство с Пампорово-АД. Според подписаното споразумение от Пампорово предоставят безвъзмездно, ползването на..
С 10% са увеличени заплатите в сферата на туризма. Това каза директорът на "Бюрото по труда“ в Бургас Татяна Николова. 30 работодатели участват в специализираната трудова борса за предстоящия летен сезон, която се провежда в морския град. Събитието преминава при засилен интерес. 800 работни места за предстоящия туристически сезон са..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Има ли опасност земеделските площи да останат без възможности за поливане, след като излязоха тревожните статистики за незапълнени обеми на големите..