Александър Николов и Лубе не успяха да спечелят Суперкупата на Италия

Националът Александър Николов и шампионите на Италия от Кучине Лубе (Чивитанова) бяха близо, но не успяха за спечелят Суперкупата на Италия срещу Перуджа. Лубе поведе с 2:1 гейма, но загуби двубоя с 2:3 (25:20, 22:25, 25:23, 22:25, 8:15), който се игра в Каляри.

Александър Николов започна като титуляр за Лубе. Двубоят започна отлично за тима на Перуджа, който поведе бързо с 4:0. Атака на Алекс Николов намали резултата до 7:10. Ас на Алекс Николов и 12:13. Мощен начален удар на Алекс Николов предизвика волейболистите на Перуджа да сгрешат и равенство при 13:13. Нов мощен начален удар на Алекс Николов даде шанс на Лубано Де Чеко да запише точкова блокада за 16:13. Серията на начален удар на 18-годишният български национал продължи до 18:13, когато Габи Гарсия Фернандес атакува успешно за 18:13. Шампионите затвориха първата част с 25:20, след като Вилфредо Леон сгреши началния удар.

Волейболистите на Перуджа дръпнаха със 7:3 в началото на втората част. Кубинецът Марлон Янт Ерера замени Александър Николов. Атака на Камил Рихлицки даде аванс на възпитаниците на Андреа Анастази от 17:11. Успешна атака на Марлон Янт Ерера намали разликата само на 2 точки при 19:21. Александър Николов се появи отново в игра в края на гейма за изпълнение на начален удар, но Перуджа спечели втората част с 25:22, след като Бартелеми Шинениези сгреши сервиса си.

Успешна атака на Камило Семенюк даде аванс на Перуджа в началото на третата част с 5:3. Единична блокада на Марлон Янт Ерера възстанови равенството при 9:9. Нова успешна атака на Марлон Янт Ерера и Лубе поведе с 16:15. Ас на Александър Николов и 17:15. Атака на Симоне Анцани даде преднина от 3 точки на Лубе при 19:16. Вилфредо Леон и съотборниците му изравниха при 19:19. Габи Гарсия Ференандес направи единична блокада и Лубе поведе с 23:21. Перуджа изравни при 23:23. Ас на Матия Ботоло и грешка на волейболистите на Перуджа донесоха успеха на волейболистите на Джанлоренцо Бленджинини в третата част с 25:23.

В 4-ия гейм Лубе дръпна бързо с 5:0 благодарение на отличния начален удар на Бартелеми Шинениези. Блокада на Симоне Анцани направи 7:2. Успешна атака на резервата Олиг Плотницкий възстанови равенството при 10:10. Успешни атаки на Габи Гарсия Фернандес и Марлон Янт Ерера и Лубе поведе отново с 13:11. Камил Рихлицки изравни резултата при 14:14. Единична блокада на Флавио Жуалберто изведе Перуджа напред при 18:17. Влезлият като резерва иван Зайцев атакува успешно за 18:19. Атака на Матия Ботоло възстанови равенството при 19:19. Грешка от начален удар ан Матия Ботоло даде аванс от 2 точки на вицешампионите 22:20. Две поредни успешни атаки на Камил Рихлицки донесоха успеха на Перуджа в 4-ия гейм с 25:22.

Вилфредо Леон даде аванс от 4:1 за Перуджа в началото на тайбрека. Две поредни успешни атаки на на Флавио Жуалберто и 5:3 за възпитаниците на Андреа Анастази. Успешна така на Олег Плотницкий - 9:4. Александър Николов се появи в игра за Лубе. Грешка в атака на Иван Зайцев и 12:4 за Перуджа. Възпитаниците на Андреа Анастази стигнаха до мачбол при 14:7. Матия Готардо сгреши началния удар и Перуджа спечели тайбрека с 15:8.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Битката за Евро 2024 - сблъсъкът на треньорите

Преди година Луис де ла Фуенте набелязваше първия си трофей като треньор на Испания. “Ла Роха” бе сред полуфиналистите на турнира Лига на нaциите, благодарение на работата на Луис Енрике. Тимът обаче загуби лошо от Шотландия три месеца по-рано. Философията на Де ла Фуенте, изглеждаше, няма да пасне на испанците. Имаше и много..

публикувано на 12.07.24 в 14:41
Ботев (Пд)

Резултатите в Лига Европа и Лига на конференциите

Първи мачове от първия квалификационен кръг в турнира по футбол Лига Европа: БОТЕВ ПЛОВДИВ (БЪЛГАРИЯ) - Марибор (Словения) 2:1 Елфсборг (Швеция) - Пафос (Кипър)             3:0 Пакш (Унгария) - Хунедоара (Румъния)          0:4 Ружомберок (Словакия) - Тобол (Казахстан)     5:2 Шериф (Молдова) - Зира (Азербайджан)          0:1 Висла (Полша) -..

публикувано на 12.07.24 в 06:11
Ботев (Пд) - Марибор

Силен Ботев (Пд) се завърна с успех в евротурнирите

Футболният Ботев (Пловдив) започна с победа участието си в европейските клубни турнири. Носителят на Купата на България надделя с 2:1 над словенския Марибор като домакин в първа среща от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.  Пред пълните трибуни на стадион "Христо Ботев" в Пловдив двата тима изиграха интригуващ двубой, в който..

публикувано на 11.07.24 в 23:12
Барбора Крейчикова

Крейчикова ще бъде съперник на Паолини в женския финал на Уимбълдън

Барбора Крейчикова се класира за финала на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Чехкинята, номер 31 в схемата, победи с 3:6, 6:3, 6:4 шампионката от 2022 година Елена Рибакина. Представителката на Казахстан, която четвърта в основната схема, взе преднина в двубоя след три пробива в своя полза и 6:3 в първия сет. Чешката тенисистка..

публикувано на 11.07.24 в 22:47
Арда - Дрита

Арда завърши наравно с Дрита в последната си лятна контрола

Футболният Арда завърши наравно 1:1 с косовския Дрита в последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се изигра на стадиона в Симитли. В 14-ата минута Тонислав Йорданов засече с глава центриране от дясно и вкара първия гол. Последваха още положения през първото полувреме, но до промяна не се стигна.  След почивката футболистите на..

публикувано на 11.07.24 в 21:54
Адриан Андреев

Адриан Андреев на четвъртфинал в Триест

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Триест (Италия) с награден фонд 120 950 евро. Българинът победи представителя на домакините Самуел Руджери (Италия) с 6:2, 4:6, 6:4 за 2:51 час. Андреев взе лесно първия сет, но във втория допусна пробив в последната част и Руджери изравни..

публикувано на 11.07.24 в 21:50
Биниам Гирмай

Еритреецът Биниам Гирмай с трета етапна победа на Тур дьо Франс

Колоездачът от Еритрея Биниам Гирмай от тима Интермарше-Уанти спечели 12-ия етап на колоездачната обиколка на Франция между Орияк и Вилньов-сюр-Лот, който бе 203,6 км. Това бе..

публикувано на 11.07.24 в 19:38