Манчестър Сити бие с гол от дузпа на Холанд в добавеното време

Манчестър Сити бие гол от дузпа на Холандия в добавеното време

Резервата Ерлинг Холанд се вкара от дузпа в петата минута на добавеното време и Манчестър Сити спечели драматична победа с 2:1 с човек по-малко срещу Фулъм в английската Висша лига по футбол, с което шампионите отново излязоха започнаха в класирането.

В отсъствието на Холандия, което пропуска предните два мача на Сити заради контузия, аржентинецът Хулиан Алварес изведе домашните напред в 17-ата минута. Те вкараха и второто попадение чрез Джон Стоунс скоро след това, но Родри ще бъде в засада в развитието на атаката и голът ще бъде отменен.

Фулъм се използва и секунди след това получава дузпа. Жоао Кансело бе изгонен от игра с директен червен картон за нарушение срещу Хари Уилсън, а Андреас Перейра бе точен от наказателния удар и изравни в 28-та минута.

Сити продължи да доминира и с човек по-малко, а Холанд и Фил Фудън се появиха в игра през второто полувреме. Норвежецът възстанови преднината на отбора си само десет минути след смяната, но и това попадение е отменено заради засада.

В добавеното време обаче Кевин Де Бройне бе повален в наказателното поле на Фулъм и Холанд бе точен от дузпа за крайното 2:1. За да се върне Сити на върха с точката преди отбора на Арсенал, който може отново да оглави класирането при победа срещу Челси в неделя.

Паскал Грос вкара късен гол за победа на Брайтън с 3:2 срещу Уулвърхемптън в друг мач от съботния следобед. Адам Лалана и Каору Митома също се разписаха за Албиън, а Гонсало Гуедеш и Рубен Невеш бяха точни за "вълците".

Така Брайтън, който през последната седмица надви и Челси, се изкачи на шесто място с 21 точки от 13 мача. Уулвс пък са 19-и с десет пункта.

Лийдс Юнайтед преодоля пасив от два гола и победи с 4:3 Борнемут на "Елънд Роуд".

Домакините поведоха с дузпа в третата минута, когато Крисенсио Съмървил бе фаулиран в наказателното поле и Родриго изпрати вратаря на съперника в обратния ъгъл. Борнемут обаче изравни чрез Маркъс Таверние четири минути по-късно, а Филип Билинг даде преднина на гостите в 19-ата.

Доминик Соланке заби третия гол в началото на второто полувреме, след като завърши контра, започна при ъглов удар в полза на Лийдс. Домакините обаче хвърлиха всички сили и стигнаха до победата. 20-годишният Сам Грийнууд вкара в 60-ата минута за 2:3, Лиъм Купър изравни осем по-късно, а Съмървил оформи крайния резултат в 84-та след извеждащото подаване на Уилфрид Нонто.

Така Лийдс се изкачи на 12-о място с 15 точки, а Борнемут остана 15-и с две по-малко.

В последния следващ мач Нотигнам и Брентфорд завършиха точно 2:2.

Резултати от Лига на конференциите

Лига на конференциите, мачове от втория квалификационен кръг: Дрита (Косово) - Брейдаблик (Исландия) 1:0 (3:1 общ резултат) Флора (Естония) - Виртус (Сан Марино) 5:2 след продължение, 2:2 в редовното време (5:2) Пюник Ереван (Армения) - Струга (Република Северна Македония) 3:1 (4:3) Хамрун (Малта) - ФК Балкани (Косово) - 0:2 (0:2)..

публикувано на 31.07.24 в 07:19

Резултати от Шампионската лига

Резултати от реваншите във втория квалификационен кръг на Шампионска лига по футбол: КАРАБАХ (Азербайджан) - Линкълн Ред Импс (Гибралтар) 5:0 (в първия мач 2:0) ФЕНЕРБАХЧЕ (Турция) - Лугано (Швейцария) 2:1 (4:3) Петрокуб (Молдова) - АПОЕЛ НИКОЗИЯ (Кипър) 1:1 (0:1) СПАРТА ПРАГА (Чехия) - Шамрок Роувърс (Република Ирландия) 4:2 (2:0)..

публикувано на 31.07.24 в 07:05
Ига Швьонтек

Швьонтек с нова победа на Игрите във Франция

Водачката в световната ранглиста и в схемата при жените на олимпийския турнир по тенис Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртфиналите на Игрите в Париж. Швьонтек записа трети успех във френската столица, след като се наложи над китайката Сиюй Ван с 6:3, 6:4 за 1:51 час. Полякинята, която е четирикратна шампионка на "Ролан Гарос", направи..

публикувано на 31.07.24 в 07:03
Александър Зверев

Зверев и Медведев продължават напред

Олимпийският шампион по тенис Александър Зверев продължи защитата на титлата си. Германецът се класира за третия кръг на Игрите в Париж след победа с 6:3, 7:5 над чеха Томаш Махач. Даниил Медведев също продължава напред. Четвъртият поставен в схемата Медведев спечели убедително срещу Себастиан Офнер (Австрия) с 6:2, 6:2 за 68 минути...

публикувано на 31.07.24 в 07:01
Габриела и Стефани Стоеви

Тежък жребий за Габриела и Стефани Стоеви в Париж

Габриела Стоева и Стефани Стоеви ще срещнат водачките в световната ранглиста и настоящи световни шампионки Цинчън Чън и Ифан Цзя на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бадминтон в Париж. Това определи тегленият жребий. Сестри Стоеви, които са трикратни европейски шампионки, завършиха на второ място в група "В" с две победи и загуба,..

публикувано на 31.07.24 в 07:00
Любомир Епитропов

Четири стотни не достигнаха на Епитропов за финал на 200 м бруст

Плувецът ни Любомир Епитропов не успя да се класира за финала на 200 метра бруст на олимпийските игри.  Той зае деветото място в полуфиналите с време 2. 09.93 и ще бъде първа резерва за участие във финала.  Само Четири стотни не достигнаха на българина за осмото място, което заема Д жошуа Йънг, който завърши в първия полуфинал с време 2:09.89. В..

публикувано на 30.07.24 в 23:23
Георги Дерменджиев

Георги Дерменджиев: Дуа е в групата и най-вероятно ще има минути

Старши треньорът на Лудогорец - Георги Дерменджиев, говори пред медиите преди официалното занимание в Мезокьовешд (Унгария), където утре е реваншът с Динамо Минск в Шампионска лига. Първата среща в Разград бе спечелена от българския състав с 2:0. Мачът е с начален час 21.45 часа, а ако отстранят шампиона на Беларус, разградчани ще се изправят срещу..

публикувано на 30.07.24 в 22:36