Рилски спортист увеличи преднината на върха в баскетбола

Рилски спортист
Снимка: FIBA

Отборът на Рилски спортист взе преднина от четири точки на върха в класирането на Националната баскетболна лига (НБЛ) след категорична победа с 83:68 (23:15, 25:23, 18:9, 17:21) срещу Балкан в "Арена Ботевград". Тимът от Самоков е с 24 точки, следван от Левски с 20, Спартак Плевен, Балкан и ЦСКА с по 19 и други.

Христо Захариев вкара първия кош в мача за Балкан, но от този момент насетне Рилски спортист доминираше. Гостите отбелязаха следващите шест точки и общо 12 от 14, за да завършат първата четвъртина в "Арена Ботевград" с преднина от осем.

Рилски спортист увеличи аванса си с още две точки на полувремето, а Балкан се срина в третата четвъртина. В самото начало Васил Попов и Еван Бати нанизаха по една стрелба от тройката и гостите направиха серия от девет безответни точки. Мачът завърши с 15 преднина за самоковчани.

Димаджио Уигинс завърши със 17 точки и девет борби за Рилски спортист, а Йордан Минчев добави още 15/5 за победата. Най-резултатен за Балкан бе Калвин Годфри с 14 точки, но неговият отбор вкара само 39 процента от стрелбите от игра.

По-рано ЦСКА победи със 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11) Шумен и се изравни със Спартак и Балкан на третото място. Зейн Ноулс вкара 20 точки и спечели девет борби за "червените", а Николай Георгиев записа дабъл-дабъл за гостите с 18/11.

Първенство на Националната баскетболна лига за мъже, 13-и кръг:

ЦСКА (София) - Шумен - 79:58 (16:15, 13:19, 27:13, 23:11)
Академик (Пловдив) - Черноморец (Бургас) - 87:82 (27:20, 21:25, 16:15, 23:22)
Балкан (Ботевград) - Рилски спортист (Самоков) - 68:83 (15:23, 23:25, 9:18, 21:17)

от вторник:
Левски (София) - Спартак (Плевен) - 82:69 (19:21, 26:17, 12:17, 25:14)

Резултати от Лига на конференциите

Лига на конференциите, мачове от втория квалификационен кръг: Дрита (Косово) - Брейдаблик (Исландия) 1:0 (3:1 общ резултат) Флора (Естония) - Виртус (Сан Марино) 5:2 след продължение, 2:2 в редовното време (5:2) Пюник Ереван (Армения) - Струга (Република Северна Македония) 3:1 (4:3) Хамрун (Малта) - ФК Балкани (Косово) - 0:2 (0:2)..

публикувано на 31.07.24 в 07:19

Резултати от Шампионската лига

Резултати от реваншите във втория квалификационен кръг на Шампионска лига по футбол: КАРАБАХ (Азербайджан) - Линкълн Ред Импс (Гибралтар) 5:0 (в първия мач 2:0) ФЕНЕРБАХЧЕ (Турция) - Лугано (Швейцария) 2:1 (4:3) Петрокуб (Молдова) - АПОЕЛ НИКОЗИЯ (Кипър) 1:1 (0:1) СПАРТА ПРАГА (Чехия) - Шамрок Роувърс (Република Ирландия) 4:2 (2:0)..

публикувано на 31.07.24 в 07:05
Ига Швьонтек

Швьонтек с нова победа на Игрите във Франция

Водачката в световната ранглиста и в схемата при жените на олимпийския турнир по тенис Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртфиналите на Игрите в Париж. Швьонтек записа трети успех във френската столица, след като се наложи над китайката Сиюй Ван с 6:3, 6:4 за 1:51 час. Полякинята, която е четирикратна шампионка на "Ролан Гарос", направи..

публикувано на 31.07.24 в 07:03
Александър Зверев

Зверев и Медведев продължават напред

Олимпийският шампион по тенис Александър Зверев продължи защитата на титлата си. Германецът се класира за третия кръг на Игрите в Париж след победа с 6:3, 7:5 над чеха Томаш Махач. Даниил Медведев също продължава напред. Четвъртият поставен в схемата Медведев спечели убедително срещу Себастиан Офнер (Австрия) с 6:2, 6:2 за 68 минути...

публикувано на 31.07.24 в 07:01
Габриела и Стефани Стоеви

Тежък жребий за Габриела и Стефани Стоеви в Париж

Габриела Стоева и Стефани Стоеви ще срещнат водачките в световната ранглиста и настоящи световни шампионки Цинчън Чън и Ифан Цзя на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бадминтон в Париж. Това определи тегленият жребий. Сестри Стоеви, които са трикратни европейски шампионки, завършиха на второ място в група "В" с две победи и загуба,..

публикувано на 31.07.24 в 07:00
Любомир Епитропов

Четири стотни не достигнаха на Епитропов за финал на 200 м бруст

Плувецът ни Любомир Епитропов не успя да се класира за финала на 200 метра бруст на олимпийските игри.  Той зае деветото място в полуфиналите с време 2. 09.93 и ще бъде първа резерва за участие във финала.  Само Четири стотни не достигнаха на българина за осмото място, което заема Д жошуа Йънг, който завърши в първия полуфинал с време 2:09.89. В..

публикувано на 30.07.24 в 23:23
Георги Дерменджиев

Георги Дерменджиев: Дуа е в групата и най-вероятно ще има минути

Старши треньорът на Лудогорец - Георги Дерменджиев, говори пред медиите преди официалното занимание в Мезокьовешд (Унгария), където утре е реваншът с Динамо Минск в Шампионска лига. Първата среща в Разград бе спечелена от българския състав с 2:0. Мачът е с начален час 21.45 часа, а ако отстранят шампиона на Беларус, разградчани ще се изправят срещу..

публикувано на 30.07.24 в 22:36