Носителката на два златни медала в акробатиката от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес Мариела Костадинова организира кампания, за да подпомогне лечението на 8-годишния Алекс Ангелов като реши да се раздели с едното отличие спечелено заедно с Панайот Димитров в Аржентина.
„Искам да помогна, като продам единият от двата си златни медала с кауза за Алекс, който е на 8 годинки и се нуждае от помощ. Диагностициран е с много тежък тумор в мозъка. Светлина в тунела, обаче ИМА ! С много сили, вяра и средства, има много добри прогнози за развитието на Алекс! Като за начало трябва да премине през химио и протонно терапия, която в България не се предлага. За това отива в Германия, където много такива случаи завършват с добър край. Нека да помогнем на Алекс да спечели неговия златен медал за живота му! Нека всеки който има интерес, да се свърже с мен на лично съобщение. Цялата сума ще бъде преведена на сметката на Алекс“, написа в социалните мрежи Мариела Костадинова.
Момченцето трябва да се премине през тежки химиотерапии и протонна терапия, каквато в България не се предлага. Заради това семейството се е спряло на лечение в Германия. Необходимата сума от над 300 000 лева обаче е непосилна за близките на детето.
Към призива за помощ на Мариела Костадинова се присъединиха акробатките Полин Петрова и Маринела Люцканова и бившата гимнастичка Грета Банишка, които също предложиха за продажба свои вещи.
Полин Петрова, която е националната състезателка по акробатика, финалистка във вида “женски двойки” от европейското първенство по за юноши и девойки в Пезаро 2021 и Маринела Люцканова, която също е състезателка по акробатика решиха да се разделят с балните си рокли.
Многократната републиканска шампионка по спортна гимнастика Грета Банишка, която понастоящем е треньор, също се включи в инициативата като предложи за продажба първото си трико от първото си европейско първенство, както и балната си рокля.
Ето как можете и вие да помогнете за лечението на 8-годишния Алекс:
Револют номер: 0886777555
По банков път:
IBAN: BG05 UNCR 7000 1525 2090 65
Титуляр: Алекс Ангелов Кормушев
Банка: UniCredit Bulbank
Организирана е и кампания в GOFUNME.
Бивш пилот от Формула 1 ще участва в първото състезание за сезона в европейския картинг шампионат по издръжливост "ЕКО 12 часа на България", което ще се проведе на 12 април във Враца Началото на сезон 2025 година в европейският картинг шампионат по издръжливост ще е запомнящо, защото „ЕКО 12 часа на България“ отново има амбициите да е най-голямото..
Женският ни национален отбор по волейбол ще излезе срещу Канада в първия си мач на от груповата фаза на световното първенство, което ще се проведе в Тайланд между 22 август и 7 септември. В нашата група са още тимовете на на Турция и на Испания. Програма на България : 23 август от 11,00 часа срещу Канада 25 август от 14,30 часа срещу Турция 27..
Кандидатът за президент на Българската федерация по борба Гриша Ганчев се срещна с представители на клубове, съмишленици и радетели за българската борба в хотел "Черно море" във Варна. Бизнесменът представи пред тях програмата си за управление на спорта за периода 2025-2029 година, като се ангажира да инвестира четири милиона лева лични средства, ако..
Нюкасъл спечели с 1:0 гостуването си на Уест Хем от 28-ия кръг на Висшата лига. "Свраките" взеха важни три точки, с които остават в борбата за топ 4. Още в началните минути гостите имаха по-добри положения. Харви Барнс най-често тормозеше защитата на съперника, като на няколко пъти отправи опасни удари, спасени от Алфонс Ареола. В 30-ата минута..
Антоанета Костадинова и Кирил Киров завършиха на четвърто място в микса на 10 метра пистолет на Европейското първенство по спортна стрелба в Осиек, Хърватия. Българският тандем даде четвърти резултат в квалификациите с 573 точки и достигна до спора за бронза, но там отстъпи драматично на опитния сръбски състав Зорана Арунович и Дамир Микец..
Септември (София) постигна най-убедителната си победа през сезона след домакински успех с 6:1 срещу Хебър Пазарджик в последен мач от 24-ия кръг на футболното ни първенство. Столичани доминираха на стадион "Локомотив" и спечелиха категорично, с което продължават серията си без загуба от началото на пролетния полусезон и заемат 10-о място с 30..
Президентът на Българската федерация по скокове на батут Стоян Димитров получи специална награда за заслугите си към Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и беше избран за почетен член на Световната централа. Българинът три мандата беше член на Съвета на Международната федерация, а на последния конгрес в Доха на негово място в тази..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..