Политическа коалиция "Левицата!" ще инициира среща с президента и министрите на отбраната и на външните работи по повод законопроект, внесен в Сената на САЩ на 15 март, озаглавен "Закон за сигурността в Черно море от 2023 г."
Един от ръководителите на "Левицата!" и лидер на "Движение 21" – Татяна Дончева коментира: "За първи път попадам на текст, в който се предвижда черноморските държави да имат ангажименти спрямо стратегическите интереси на САЩ. Не са упоменавани просто евроатлантически ценности, а в пряк текст - ценности и интереси на САЩ".
Мая Манолова видя в законопроекта опит България и другите Черноморски държави да бъдат въвлечени във военния конфликт в Украйна:
"Черно море се приема за арена на този конфликт, а на черноморските държави се възлагат специални отговорности и очаквания за противодействие на разпространението на военния конфликт в Европа. Ето, това и според мен е най-плашещото, защото какво означава черноморските държави да предотвратим разпространението на конфликта. Усилията трябва да се насочат към неговото мирно решаване, а не чрез различни средства и въвличането на България и на другите черноморски държави в тази война", коментира Манолова.
От "Левицата!" заявиха, че са готови на извънпарламентарни действия във връзка със законопроекта и призоваха политиците да му обърнат внимание.
Земетресение с магнитуд 5,2 по Рихтер беше регистрирано между гръцките острови Санторини и Аморгос. Това е най-силният трус досега, регистриран от събота насам, когато започна сериозната сеизмочна дейност в региона. Най-малко 11 000 души са се евакуирали от Санторини Според първоначалната оценка епицентърът на земетресението се е намирал на 16..
Във Великобритания продължава процесът срещу българите, обвинени в шпионаж в полза на Русия. След поредния ден в Централния наказателен съд, в който отново беше разпитана козметичката Ваня Габерова, станаха ясни още подробности от личния ѝ живот, като тя отново повтори твърденията си, че е измамена, но никога не се е съмнявала, че Бисер..
Скулпторът Александър Пройнов откри тази вечер в Монтана изложба, наречена "Българи - аз съм част от вас". Тя е финал на цикъла, който творецът започнал преди 27 години В художествена галерия "Кирил Петров" в Монтана са показани 35 скулптури, изработени от бронз през последните 27 години. Именно тогава Александър Пройнов дава начало на изложбата..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че „всички са възхитени“ от предложението му Съединените щати да завладеят Ивицата Газа. Тръмп обяви тези си намерения, малко по-рано, на съвместна пресконференция с израелския премиер Бенямин Нетаняху, който е първият чуждестранен лидер, който посещава Вашингтон след встъпването в длъжност на Тръмп...
ЦРУ се превърна в първата разузнавателна агенция на САЩ, която се присъедини към програмата за доброволни съкращения, инициирана от президента Доналд Тръмп, предаде АФП. Сред основните му предизборни обещания беше да намали радикално федералната работна сила в името на ефективността и икономиите, отбелязва агенцията. "Директорът на ЦРУ Джон Ратклиф..
БСП преболедува лидерския комплекс и самоизолацията. Това открои временният председател на БСП Атанас Зафиров, който официално даде старт на кампанията си за председател на партията. В централа на "Позитано" 20 в София, той декларира, че участието на левицата в кабинета не е на всяка цена и подкрепата на БСП може да бъде оттеглена, ако не се..
Хърватската потребителска платформа "Ало, инспекторе" обяви за петък - 7 февруари, нов общ бойкот на всички стоки и услуги. В събота ще започне едноседмичен бойкот на една търговска верига, която ще бъде обявена по-късно. В Хърватия обявиха ден на бойкот на големи вериги магазини и аптеки Бойкотът срещу търговската мрежа в Хърватия се..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..