Ерик тен Хаг: Успехът беше изключително важен

Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Ерик тен Хаг, коментира победата на "червените дяволи" у дома срещу Уулвърхемптън с 2:0 в мач от 36-ия кръг във Висшата лига по футбол. 20-кратните шампиони на Англия са изключително близо до това да си осигурят място в челната четворка на първенството, което ще им гарантира участие в Шампионската лига през есента.

"Много важен успех за нас. Трябваше да се подобрим след загубите. Нямахме сили и играхме бавно в отминалите ни двубои. Днес имахме нужда от победа и го направихме. Ние сме много добри в това да правим герой от противниковия вратар. Манчестър Юнайтед трябва да бъде по-решителен. Трябва да работим за подобрение на изпълненията в завършващата фаза. Всеки мач е труден. Трябва винаги да бъдем готови", заяви Тен Хаг пред медиите.

Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от поредни загуби във Висшата лига. Ерик тен Хаг подобри клубния рекорд в Юнайтед за най-много победи в рамките на дебютна кампания - 39 във всички турнири.

Юнайтед няма поражение у дома в 27 поредни мача пред собствена публика във Висшата лига, спечелвайки 23 от тях.

Отборът на Уулвс е на 13-та позиция в подреждането до момента.

В друга среща от кръга Саутхемптън падна с 0:2 у дома срещу Фулъм и загуби елитния си статут два кръга преди края на кампанията. Голове на Карлос Винисиус и Александър Митрович след почивката оформиха успеха в полза на столичани.

"Светците", които имат актив от 24 точки на 20-то място в класирането, изкараха десет поредни сезона във Висшата лига.

Фулъм заема девето място в подреждането с 51 точки.

Челси направи равенство 2:2 у дома със застрашения от изпадане състав на Нотингам Форест. Тойво Авонии се разписа на два пъти за гостите, които се намират на 16-то място с 34 точки.

Лондончани заемат 11-та позиция с 43 точки, след като Рахим Стърлинг реализира два гола във вратата на Форест.

Тотнъм загуби с 1:2 срещу домакина Астън Вила и остава на шеста позиция в класирането с 57 точки. Отборът от Бирмингам има същия актив, но е с по-слаба голова разлика от "шпорите" и е на седмо място.

В неделя са двубоите Евертън-Манчестър Юнайтед и Арсенал-Брайтън. В понеделник Ливърпул гостува на Лестър.

Футболна Испания спечели още една европейска титла

Испания добави още една титла във витрината на футболната федерация. Юношите до 19 години спечелиха първенството на континента. На финала в Белфаст, Северна Ирландия, младите испанци се наложиха с 2:0 над Франция с попадения на Икер Браво в 41-ата минута и на Асане Диао в 69-ата минута. Четвърт час преди края на мача Йони Гомис от отбора на..

публикувано на 29.07.24 в 06:31

Франция започна защитата на титлата във волейбола с успех

Отборът на Франция, който е олимпийски шампион от Токио в мъжкия волейбол, започна защитата на отличието си с труден успех над тима на Сърбия с 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6).  Сърбите изненадаха домакините още в първата част, която спечелиха след 28 минути игра. "Петлите" успяха да направят обрат, като поведоха, но Сърбия не се отказа и взе..

публикувано на 29.07.24 в 05:55

Специална гривна изненада гимнастичката Валентина Георгиева в Париж

Специална гривна получи като подарък за рождения си ден гимнастичката Валентина Георгиева. Бижуто беше поръчано специално за европейската ни вицешампионка от приятеля й Момчил Марков и нейното семейство. "Докато Валя беше на европейското първенство в Римини, Международната федерация пусна стори на въпросния подарък. Започна едно голямо издирване...

публикувано на 28.07.24 в 22:12
Валентина Георгиева

Рожденичката Валентина Георгиева със сериозна заявка за олимпийски финал

Валентина Георгиева поведе в квалификацията на прескок на турнира по спортна гимнастика при жените на Олимпийските игри в Париж. Георгиева, която дебютира на олимпийски игри, днес има рожден ден и навършва 18 години. На коронния си уред прескок тя получи средна оценка от 13.999 точки, след като имаше 14.166 за първия опит и 13.833 за втория...

публикувано на 28.07.24 в 12:57
Алекс де Минор

Алекс де Минор се отказа от олимпийския турнир по тенис поради контузия

Австралиецът Алекс де Минор се отказа от участие в игрите поединично от олимпийския турнир по тенис в Париж, съобщиха от Австралийския олимпийски комитет. Де Минор, който е на шесто място в световната ранглиста по тенис, все още не е възстановен от травмата, която получи по време на участието си на "Уимбълдън". Въпреки направената..

публикувано на 28.07.24 в 11:45