Сърбинът Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Франция по тенис, след като победи лидера в световната ранглиста Карлос Алкарас (Испания) с 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 за 3 часа и 15 минути.
Двукратният шампион от "Ролан Гарос"спечели първия сет, след като направи пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1.
Опитният сръбски тенисист излезе на мрежата, игра агресивно и принуди Алкарас да сбърка. Въпреки отличната скорост на испанеца, битката му за всяка педя на корта, Джокович реализира първата си точка за пробив и взе ранен аванс в срещата.
До края на първия сет нямаше пробиви, но Алкарас опита да атакува след втори сервис. Това обаче създаде малки проблеми на Джокович, който отрази четирите брейк-пойнта и макар да пропусна още една възможност, той поведе.
В самото начало на втория сет Алкарас опита да си върне инициативата и направи няколко страхотни изпълнения.
Двамата взривиха публиката със 17 разигравания, когато испанецът направи 3:2 в своя полза.
При 4:3 за Карлос Алкарас сърбинът усети болка в подмишницата и взе медицински таймаут. Той сервира веднага след това, но загуби подаването си и изоставаше вече с 5:3.
Въпреки това защита му не позволи на Алкарас да вземе успеха, връщайки пробива от втори опит.
В 10-ия гейм Алкарас можеше на три пъти да спечели сета с втория си пробив в сета, но Джокович отказа да се предаде и отрази и трите възможности. Но това се случи в последния 12-и гейм, когато Алкарас мина като валяк и взе подаването на номер 3 в схемата на турнира на нула.
В третия сет двамата спечелиха първите си подавания, но след това Алкарас усещаше вече проблеми в десния крак и сякаш беше въпрос на време да се предаде.
Джокович взе следващия гейм реално без игра, тъй като испанецът го жертва, за да получи повече почивка. Но оттук до края на сета Джокович уби всеки опит за съпротива от младия си съперник и спечели с 6:1, за да поведе с 2-1 сета.
Преди четвъртия сет Алкарас взе нов медицински таймаут, а на корта се опита да се противопостави, но бавно и методично Джокович увеличаваше преднината си.
Сърбинът взе първите две подавания на Алкарас, като му даде едва по една точка. Ноле поведе с 5:0 гейма в третата част, след като затвори подаването си с ас. Алкарас спечели единственото си подаване за 1:5, най-вече заради няколко непредвидени грешки от Джокович и изпратени от него топки в аут.
Испанецът продължаваше да се измъчва, трудно се движеше по корта и в края на частта нямаше какво да направи повече.
Най-добрата ни фигуристка Александра Фейгин е една от 12-те дами, които ще имат привилегията да стъпят на олимпийския лед в Милано година преди зимните игри в италианския град. Причината е, че българката ще участва в тестовия турнир по фигурно пързаляне, който се провежда в зала "Unipol Forum" по правилата на Международния кънки съюз. Сред..
Славия и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в последен мач от 21-вия кръг на футболното първенство. Два автогола оформиха крайния резултат на тежкия заснежен терен на стадион "Александър Шаламанов. Асен Георгиев вкара топката в собствената мрежа през първата част и донесе аванс на "белите", а през втората Ертан Томбак върна жеста, като си отбеляза автогол и..
Старши треньорът на мъжкия национален отбор по баскетбол на България Росен Барчовски смята, че макар Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър да са сред лидерите на тима, останалите състезатели също трябва да играят с необходимото самочувствие, информира БТА. Според него именно намирането на баланса в състава ще е ключово са доброто представяне в..
Олимпийската шампионка Алина Кабаева е назначена за нов старши треньор на руския отбор по художествена гимнастика, съобщава МК Спорт. Кабаева ще заеме мястото на Ирина Винер, която подаде оставка преди няколко дни. Кандидатите за поста старши треньор са били трима - Алина Кабаева, Олга Капранова и Анастасия Татарева. 41-годишната Алина Кабаева е..
Европейската федерация по гимнастика номинира Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината". Състезателката на Филип Янев заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж, спечели сребърен медал на същия уред на Европейското първенство в Римини (Италия) и завоюва общо..
Около 200 са подадените кандидатури в категория "Спорт" за 14-о издание на "Нощ на звездите". Спектакълът, който е посветен на талантливите деца на България, се организирана от фондация "Енчо Керязов" в четири категории "Спорт", "Образование", "Изкуство" и „Най-добър млад иноватор“. И тази година в категория "Спорт" кандидатури са подали участници от..
Отборът на Ювентус спечели дербито с Интер от шампионата на Италия по футбол с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Франсиско Консейсао в 74-ата минута. Ювентус записа четвърта поредна победа във всички турнири и се изкачиха на четвърто място в класирането. За Интер това е втора поредна загуба при гостуване в Серия А . Тимът на Симоне..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..