Германия трябва да овладее миграцията и да я намали значително. За това е нужно и затягане на външните граници на ЕС. Това заяви политикът от Християн-демократическия съюз Йенс Шпан. Подкрепи го министърът на финансите Кристиян Линднер, който обяви, че детската бедност в Германия е резултат от миграцията след 2015 година.
Външните граници на ЕС трябва да бъдат контролирани по-добре, а Германия трябва да промени подхода си към миграцията, за да овладее ситуацията с наплива на хора. Това заяви политикът от ХДС Йенс Шпан в интервю за "Билд ам Зонтаг" и предизвика разпалена дискусия сред управляващите в Германия.
Неочаквана подкрепа той получи от министъра на финансите от управляващата либерална Свободно-демократическа партия (СДП) Кристиан Линднер. В опитите си да се пребори за приемането на своя закон за насърчаване на икономическото развитие, той посочи, че детска бедност в германия има, но тя се дължи на мигрантите.
Министърката на семейните въпроси Лиза Паус блокира закона на Линднер именно с аргумента, че трябват повече пари за борба с детската бедност.
"В Германия детската бедност е намаляла значително. Много, много значително - но при германските семейства, които са в страната отдавна. От друга страна детската бедност общо расте при това е неприемливо висока според мен - заради семействата, които са дошли в Германия след 2015 година", посочи Кристиан Линднер.
Лидерът на СДП предупреди, че не бива просто да се превеждат все повече и повече пари по сметките на родителите, както предлага министърът на семейството Лиза Паус, а тези пари е по-добре да се насочат към интеграция, образование и създаване на работни места.
Прокуратурата внесе искане за задържане под стража в съда спрямо петима обвиняеми за извършени хулигански действия пред сградата на Европейския парламент и Европейската комисия в София, като обвини още един мъж. Петима души са привлечени като обвиняеми във връзка с протеста на "Възраждане" Междувременно МВР продължава да издирва участници в..
30 свидетели ще бъдат разпитани по делото за катастрофата от 2019 г. с участието на Лютви Местан, като разпитът на първите 15 призовани започна днес, в рамките на насроченото заседание на Окръжния съд в Кърджали. Окръжният съд в Кърджали възобнови делото срещу бившия лидер на ДПС Лютви Местан БТА припомня, че делото е за катастрофа между..
Запомнете името на Борис Писториус, сега военен министър на Германия. Според мен между Фридрих Мерц и него ще протекат и бъдещите планове за правителство. Очаквам Писториус да е бъдещият вицеканцлер на Федералната република, прогнозира проф. Симеон Василев, бивш кореспондент на БНТ и преподавател във ФЖМК на СУ "Св. Климент Охридски", в..
Изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов предупреди, че държавното обвинение ще търси наказателна отговорност от всички, погазващи обществения ред, а когато става дума за лица с имунитет - при наличие на доказателства, че са извършители на престъпления, незабавно ще се отправя искане за сваляне на наказателната им неприкосновеност...
"Много е хубаво човек да има надежда, обаче приземяванията са толкова бързи, че даже не остава място за нея. Не мисля, че ще има развръзка скоро в Украйна ". Това заяви пред БНР журналистката от програма "Христо Ботев" Николета Атанасова. "Историите, които събрах в поредицата "Украйна: сцени от един отложен живот", и тези, които събрах при..
ОИК и ЦИК се използват за отстраняване на неудобните . Това заяви пред БНР Борис Бонев и попита: "Докога ОИК и ЦИК ще бъдат политически органи с политически назначени партийни квоти, вместо да бъдат професионални изборни експерти? ". ОИК-София отстранява районни кметове, защото съставът ѝ е друг, разглеждат се още сигнали..
Украйна отбелязва третата годишнина от войната с Русия с международна конференция в Киев. На нея европейските лидери обявиха нови пакети финансова помощ за Киев. Председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен обяви, че ЕС ще отпусне 3,5 млрд. евро на Украйна. "Войната в Украйна остава най-централната криза в Европа, с най-много..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.