Валенсия не успя срещу последния в Испания

Алмерия - Валенсия

Валенсия стигна само до равенство 2:2 при гостуването си на последния в класирането на испанското футболно първенство тим на Алмерия. "Прилепите" повеждаха на два пъти в резултата, но не успяха да задържат аванса си и позволиха на домакините да вземат едва втората си точка през сезона. Валенсия поведе в 14-ата минута с гол на Диего Лопес. Той остана сам срещу вратаря на Алмерия след двойно подаване в средата на терена и необезпокояван вкара за 1:0 в полза на гостите. Домакините отговориха час след началото на срещата, когато Серхио Арибас бе точен след разбъркване в наказателното поле. Равенството не се задържа дълго, тъй като в 63-тата минута Валенсия отново поведе. Този път точен бе Хави Гера, който с плътен шут не остави шансове на вратаря Луиш Максимиано. Герой за Алмерия обаче се оказа Серхио Арибас, който в 69-ата минута за втори път преодоля Гиорги Мамардашвили, за да оформи крайното 2:2.

По този начин Валенсия събра 10 точки от шест мача, с които заема пето място в класирането. Алмерия е на дъното с 2 точки.

Сребро и бронз за България от Европейското по джудо за младежи

Димитър Господинов спечели сребърен медал, а Виктор Скерлев взе бронз на Европейското първенство по джудо за младежи в Талин (Естония). В спора за титлата в категория до 73 килограма той загуби от световния шампион и лидер в ранглистата Вусал Галандарзаде (Азербайджан) с "ипон" 2:18 минути преди края на срещата. На полуфиналите българинът се наложи..

публикувано на 06.09.24 в 16:25

Треньорът - легенда в олимпийското таекуондо Драган Йович организира камп в Ботевград

След близо 25 години един от най -успешните и титулувани треньори по олимпийско таекуондо в света - Драган Йович-Гале, ще проведе отново лагер в България.  От 12 до 15 септември в Ботевград треньорът на звездите ще предаде по своя незабравим начин на всички настоящи и бъдещи таекуондо шампиони част от своята магия, с която създаде толкова много..

публикувано на 06.09.24 в 16:24
Христо Янев

Върнаха Христо Янев начело на Ботев (Враца)

ПФК Ботев (Враца) съобщава, че се e договорил с Христо Янев да поеме ролята на нов старши треньор на клуба. Янев ще започне работа с отбора от понеделник. През изминалата кампания Христо Янев спаси Ботев от изпадане, като отборът направи удивителна серия, за да стигне до плейоф за оцеляване. Там бе победен тима на Марек.  В крайна сметка специалистът..

публикувано на 06.09.24 в 14:59
Иво Балабанов спечели маратона в Пловдив

Иво Балабанов и Милица Мирчева победиха в маратон "Съединение"

Иво Балабанов при мъжете и Милица Мирчева при жените са победителите в 48-мото издание на Международния мемориален маратон "Съединение". Двамата защитиха успеха си от миналогодишното издание на надпреварата, когато също триумфираха с рекордни времена на 22-километровото трасе от град Съединение до Пловдив.  Балабанов бе най-бърз при мъжете с време..

публикувано на 06.09.24 в 14:08

"Академия МВР 1“, "Летящите спагети“ ,"Лакомии“, "Стрямци 61" и "The Dream Team“ спечелипха Екиден маратона в София

Отборите на „Академия МВР 1“, „Летящите спагети“ и „Лакомии“ и „The Dream Team“, триумфираха в категориите съответно „мъже отворен“,„свободно смесен“ и „жени-отворен“ и „смесен“ в 10-то издание на  Екиден маратона в София.  Традиционната вече спортна надпревара се организира всяка година в Деня на Съединението, като символично 6 атлети в отбор в..

обновено на 06.09.24 в 14:04
Георги Иванов

Георги Иванов: Изпълнителният директор на БФС ще бъде сменен

Президентът на Българския футболен съюз (БФС) Георги Иванов обяви, че на 11-и септември ще се проведе следващото заседание на изпълнителния комитет на централата. Той анонсира няколко важни промени и мотивира решенията, които ще бъдат взети, както и обяви какви предложения още ще се гледат. Едно от важните неща е смяната на изпълнителния директор на..

публикувано на 06.09.24 в 13:58
Юношески национален отбор на България по водна топка

Младите ни ватерполисти 12-и на Европейското

Националният отбор на България по водна топка за юноши до 19 години загуби от Румъния с 13:18 (2:2, 4:3, 4:7, 3:6) и завърши на 12-то място на Европейското първенство във възрастовата група в Бургас. "Трикольорите" изиграха добро първо полувреме, след което се оттеглиха с аванс от 6:5, но  след почивката допуснаха обрат. Александър Каменов и Владимир..

публикувано на 06.09.24 в 13:40