Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Програмата "Предпочитана дестинация" ще популяризира страната ни сред туроператорите на различни пазари

Снимка: Министерство на туризма

Над 80 000 европейски туроператори ще могат да научат през 2024 г. повече за България и нейното природно и културно-историческо наследство. Това става възможно с подписването на договор между Европейския комитет на асоциациите на туристическите агенти и туроператори и Министерството на туризма. 

До края на януари предстои уточняване на календара на събитията за годината, като той ще бъде разработен с участието на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти - единствен представител на българските туроператори в международната организация.

Министърът на туризма Зарица Динкова посочи:

"Нашата цел и нашето желание е да бъдем максимално полезни на индустрията, максимално в синхрон с нейните цели за по-добро икономическо представяне, за растеж и ще работим координирано, за да намерим най-добрата форма, най-добрите събития".

Като част от програмата "Предпочитана дестинация" се планират онлайн събития, предназначени да популяризират дестинация "България" сред туроператорите на различни пазари, като това е начин информацията и посланията за България да достигнат до техните клиенти.

Предвиждат се и инициативи в социалните медии, чиято цел е да представят страната ни като привлекателна дестинация. За провеждането на програмата е предвиден бюджет от 300 хиляди лева, уточни министър Зарица Динкова.

Генералният секретар на Европейския комитет на асоциациите на туристическите агенти и туроператори Ерик Дрезин посочи, че освен пред европейските туроператори страната ни ще бъде рекламирана и по време на събития на организацията в Съединените щати, Канада и Южна Америка:

"С инициативата се цели да се даде допълнителен инструмент в ръцете на министерството да популяризира България в сферата на "бизнес към бизнес" контактите. Идеята е да се помогне на местните туроператори и дестинации да намерят свои контрагенти на традиционни и нови пазари като Германия, Северна Европа, Обединеното кралство, за да дадем още един канал за правене на бизнес", каза Ерик Дрезин.

През октомври Общото събрание на организацията ще се проведе в София.

По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Американският президент Доналд Тръмп.

Тръмп изрази надежда, че Русия ще се съгласи с прекратяването на огъня

Американският президент Доналд Тръмп изрази надежда, че Русия ще се съгласи с прекратяването на огъня. И добави, че би поканил украинския президент Володимир Зеленснки в Белия дом. Изявлението идва след новината, че Украйна е подкрепила предложението на Вашингтон за 30-дневно взаимно прекратяване на огъня с Русия след разговорите между Украйна и САЩ в..

публикувано на 11.03.25 в 22:00

Канада ще отмени 25-процентното мито за тока към САЩ

Премиерът на канадската провинция Онтарио Дъг Форд заяви, че след "продуктивни“ разговори с министъра на търговията на САЩ Хауърд Лътник ще прекрати 25-процентната такса за електроенергия за три американски щата. Форд и Лътник ще се срещнат във Вашингтон в четвъртък с търговския представител на САЩ Джеймисън Гриър, "за да обсъдят подновения..

публикувано на 11.03.25 в 21:48
Андрюс Кубилюс

Еврокомисарят по отбраната: Изправени сме пред ясна заплаха

ЕС изпитва недостиг на военно оборудване най-малко от 500 милиарда евро, каза еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс по време на дебат в Европейския парламент в Страсбург, посветен на Бялата книга за отбраната. Тя трябва да бъде представена от Европейската комисия другата седмица. "На ЕС не достигат хиляди танкове, бойни машини,..

публикувано на 11.03.25 в 20:56
Андрий Ермак (първият вдясно) външният министър на Украйна Андрий Сибига, държавният секретар на САЩ Марко Рубио (първият вляво) и съветникът по националната сигурност на САЩ Майк Уолц по време на разговорите в Джеда

След срещата в Джеда: САЩ ще съобщят на Русия, че руската реципрочност е ключът към мир

Преговорите между Украйна и САЩ в Саудитска Арабия се оказват "положителни“ и "продуктивни“. Това съобщи Белият дом. Предпазлив оптимизъм в началото на разговорите САЩ - Украйна в Джеда Украйна подкрепи предложението на САЩ за 30-дневно общо прекратяване на огъня с Русия. САЩ от своя страна се съгласиха да премахнат ограниченията върху..

публикувано на 11.03.25 в 20:39

Китайски изследователи: Метанът в атмосферата може да помогне за възстановяването на озоновия слой

Китайски изследователи разкриха, че увеличаването на емисиите на метан може да има неочаквано положително въздействие върху бъдещото възстановяване на озоновия слой, предаде Синхуа, цитирана от БТА. Откритието може да помогне на законодателите и учените да вземат по-добри решения за справяне както с възстановяването на озоновия слой, така и с..

публикувано на 11.03.25 в 20:14

В област Ловеч отчитат по-малко катастрофи

В област Ловеч за първите два месеца от началото на тази година са регистрирани значително по-малко катастрофи в сравнение със същия период на миналата година и по-малко ранени при пътни инциденти. За първите два месеца от година в областта са станали 87 катастрофи, поясни началникът на сектор "Пътна полиция“ при ОДМВР – Ловеч главен инспектор..

публикувано на 11.03.25 в 19:45

Правителството ще предостави на село Стрелец вода от Държавния резерв

Правителството ще проведе утре редовното си седмично заседание, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.  Дневният ред на заседание предвижда кабинетът да обсъди проект на решение за предоставяне на освободени държавни резерви от бутилирана вода за питейни нужди по искане на кмета на община Горна Оряховица, предназначена за преодоляване..

публикувано на 11.03.25 в 19:29