Кьолн запази надежди за спасение след победа над Айнтрахт

Кьолн победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0.

Отборът на Кьолн запази надежди за оставане в елита след ценна домакинска победа срещу Айнтрахт Франкфурт с 2:0. "Козлите" стигнаха до третата си победа за сезона в Бундеслигата с голове през втората част, а гостите от Франкфурт завършиха мача с девет души.

Фариде Алиду откри резултата в 68-а минута, а голмайсторът на Кьолн Ян Тилман отбеляза второто попадение в 80-ата минута.

Двама футболисти на Айнтрахт получиха червен картон в тази среща - Нилс Нкунку беше изгонен в 66-ата минута, а Тута в 83-ата.

Кьолн остава 16-и в таблицата с 15 точки, но вече е само на две от спасителното 15-о място. Айнтрахт е 6-и с 31 точки.

Злато и сребро за България при девойките на Световното по летен биатлон

Валентина Димитрова стана шампионка, а Лора Христова взе сребърното отличие в преследването на 7.5 километра при девойките на Световното първенство по летен биатлон в Отепя (Естония). Димитрова финишира за 23:27.5 минути с четири грешки в четирите стрелби, а Христова остана на 23.9 секунди с пет пропуснати мишени. Трета се нареди Илона Плехачова..

публикувано на 25.08.24 в 16:11
Георги Глушков

Министърът на спорта Георги Глушков даде старт на 71-вата колоездачна обиколка на България

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков даде старт на първия етап на 71-вата колоездачна обиколка на България. Общо 22 отбора, от които четири български и осемнадесет чуждестранни, стартираха в състезанието. Надпреварата отбелязва сто години от първото си провеждане, което е през 1924 година и прави Обиколката на България четвъртата най-стара в..

публикувано на 25.08.24 в 16:06
Карлос Алкарас

Алкарас ще е готов на 100 процента за първенство на САЩ

Испанският тенисист Карлос Алкарас каза, че ще бъде "на 100 процента" готов за Откритото първенство на САЩ, въпреки че прекъсна тренировката в Ню Йорк в събота като предпазна мярка, след като изкълчи глезена си. Четирикратният шампион от Големия шлем Алкарас има редица контузии в последно време, включително на глезена, която го принуди да се..

публикувано на 25.08.24 в 10:57
Новак Джокович

Джокович: Има много проблеми със системата за допинг контрол в тениса

Рекордьорът по титли в турнирите от Големия шлем и олимпийски шампион от Париж 2024 Новак Джокович е на мнение, че има доста проблеми в системата за допинг контрол в тениса. Сърбинът каза това, коментирайки случая с първата ракета на света Яник Синер, на пресконференция преди старта на Откритото първенство на САЩ. Както е известно,..

публикувано на 25.08.24 в 10:54
Кристоф Даум

Треньорът Кристоф Даум почина на 70-годишна възраст

Бившият германски футболен треньор Кристоф Даум почина на 70 години след дълга битка с рака, съобщават световните агенции, цитирайки семейството му. Близките на Даум казаха, че той е издъхнал в събота "заобиколен от семейството си". След като беше диагностициран с рак през 2022-а, Даум първоначално се оттегли от обществения живот, но..

публикувано на 25.08.24 в 10:11
Лоренцо Сонего

Лоренцо Сонего стана шампион в Уинстън-Сейлъм

Италианецът Лоренцо Сонего спечели титлата на турнира по тенис на твърда настилка в Уинстън-Сейлъм (САЩ) от сериите АТП 250 с награден фонд 779 780 долара. На финала поставеният под номер 10 в схемата Сонего победи представителя на домакините Алекс Микелсен с 6:0, 6:3 за 64 минути. "Това е невероятна седмица за мен, за моя отбор и за..

публикувано на 25.08.24 в 09:38
Линда Носкова

Чехкинята Линда Носкова спечели първа титла в кариерата си

Поставената под номер 6 в схемата Линда Носкова от Чехия спечели титлата на турнира по тенис УТА 500 на твърда настилка в мексиканския град Монтерей с награден фонд 922 хиляди долара. На финала Носкова надделя над Лулу Сун (Нова Зеландия) със 7:6(6), 6:4 за 1:50 час и взе първи трофей от УТА в кариерата си. Така тя взе реванш за загубата..

публикувано на 25.08.24 в 09:22