Расте броят на починалите от недохранване и дехидратация деца в Газа. Според контролираните от ислямисткото движение "Хамас" здравни власти в палестинския анклав, починалите през последните няколко дни са най-малко 15, като данните са само за пациенти, постъпили в болницата "Камал Адуан". От лечебното заведение предупредиха, че може да загинат още хора вследствие от прекъсванията на животоподдържащите системи и недостига на персонал.
Увеличаване на хуманитарната помощ за Газа е едно от условията, предмет на преговорите за цялостно прекратяване на огъня, които трябва да бъдат проведени днес в Кайро. Делегати на посредниците от Катар и САЩ вече пристигнаха в египетската столица, както и високопоставен представител на радикалното движение "Хамас". На вниманието им е проект за прекратяване на огъня от началото на Рамазан на 10 март за период от 6 седмици. В замяна Израел настоява да получи поне част от заложниците си, взети от палестинските екстремисти на 7 октомври м.г. "Хамас" пък иска гаранции, че бойните действия няма да бъдат подновени след изтичането на първоначалната пауза.
Междувременно израелската армия не отслабва военния натиск срещу палестинската групировка в южния град Хан Юнис. Военен говорител се "похвали", че тази сутрин военновъздушните сили и артилерията са поразили близо 50 цели на "Хамас" в рамките на само 6 минути.
Продължават и въздушните удари по съседния град Рафах. Загиналите там вчера и днес са най-малко 25.
Очаквано военните се оневиниха за трагичния случай от четвъртък, когато повече от 100 палестинци загинаха в блъсканица около камиони с хуманитарна помощ. Според израелски говорител войниците открили огън едва след като блъсканицата започнала, и то не срещу тълпата, а срещу отделни лица, които се държали заплашително.
Дрон, засечен в пространството около летище София, е предизвикал забавяния в кацането на някои самолети снощи, съобщават от пресцентъра на летището, предаде БТА. Няма отклонени полети, а е настъпила само промяна разписанието заради безопасността. От аеропорта са уведомили компетентните служби и МВР. От Националния борд за разследване на..
Председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова изрази подкрепа за предложените от ГЕРБ-СДС законодателни промени са забрана на продажбата на вейпове на непълнолетни. В интервю за БТА тя заяви, че няма значение кой предлага определен законопроект, ако той подобри здравето на децата. "Въпросът с тютюнопушенето е сериозен..
Два хеликоптера на испанските сили за специални операции са пристигнали в България. Заедно с българските си колеги те ще участват в изпълнението на парашутни скокове, спускане по способа "бързо въже", инфилтриране, ексфилтриране и други задачи при провеждане на специални операции. Това ще се случва в рамките на учението "Устойчива стрела"...
В интервю за агенция Ройтерс украинският президент Володимир Зеленски коментира възможността за партньорство със САЩ относно огромните находища на редкоземни и други критични минерали в неговата страната, като част от опита да се хареса на американския президент Доналд Тръмп, който има склонност да сключва сделки. Американският президент,..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви пред журналисти, че е възможно да се срещне идната седмица с украинския си колега Володимир Зеленски. Това съобщи АФП. Попитан дали срещата ще бъде във Вашингтон, Тръмп отговори, че би могла да бъде там и допълни, че не възнамерява да пътува до Киев. "Бих искал тази война да свърши..
България трябва да запази валутния борд щом е доказал, че работи, заяви проф. Стив Ханке по време на кръгла маса, организирана от "Възраждане" в парламента. С приемането на еврото България върви срещу общественото мнение, смятат депутатите от "Възраждане". Лидерът на партията Костадин Костадинов припомни за несъстоялия се референдум и..
Разочарован и обиден от краткото си присъствие като депутат на партия "Величие" е музикантът Етиен Леви, солист на музикална група "Трик", призна той в интервю пред БНР. Музикалният педагог разказа за обвиненията, които той и други депутати на партията са получили, че са взели по 50 000 евро, а Николай Марков 1 млн. и са разбили..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие,..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..